Odzież i akcesoria motocyklowe dla kobiet – co musisz mieć?

Choć kobieta na motocyklu to wciąż rzadkie zjawisko, z roku na rok coraz więcej pań decyduje się na prawo jazdy kat. A i zakup maszyny, a także odzieży i akcesoriów. Jeszcze do niedawna oferta ubrań dla kobiet była bardzo niewielka. Rynek jednak zmienia się dynamicznie i coraz więcej producentów tworzy damskie kolekcje.

Dominika Dragun Dominika Dragun / 18-05-2015

Wiele motocyklistek zapewne pamięta czasy, kiedy nabycie kombinezonu dopasowanego do kobiecej figury było bardzo trudne, a poza tym wymagało wydania sporej kwoty. Wynikało to z tego, że niewiele kobiet jeździło motocyklami, dlatego rynek nie mógł odpowiadać na tak małe zapotrzebowanie. Na szczęście te czasy minęły bezpowrotnie i teraz motocyklistki mogą wybierać z bardzo bogatych ofert niektórych producentów.

Kombinezony

W przypadku kombinezonów możemy wyróżnić te wykonane ze skóry, które oprócz właściwej ochrony ciała, także podkreślają atuty kobiecej sylwetki. Ich przeznaczenie to przede wszystkim jazda sportowa, miejska i w mniejszym stopniu turystyczna. Obserwując ulice, można zauważyć, że dużą popularnością cieszą się damskie kombinezony Dainese oraz Alpinestars. Innymi cenionymi markami są także Spidi i Richa.

Przy wyborze kombinezonu najważniejszy jest właściwy rozmiar. Materiał powinien dobrze przylegać do ciała, ale nie uciskać. Należy wziąć pod uwagę zimniejsze dni, kiedy pod kurtkę trzeba będzie włożyć ciepłą bluzę – musi się znaleźć na nią miejsce.

Drugim rozwiązaniem jest kombinezon tekstylny. Najczęściej decydują się na niego panie, które dużo podróżują. Ten rodzaj odzieży pozwala na tworzenie dowolnych konfiguracji dostosowanych do warunków pogodowych. Kiedy na zewnątrz jest zimno, wystarczy wpiąć podpinkę, która zapobiega wychłodzeniu. Kiedy robi się cieplej, kilkoma ruchami dłoni można ją wypiąć. Ponadto wiele kombinezonów tekstylnych jest wykonanych z materiałów, które zapobiegają przemakaniu. Producenci, którzy posiadają sporą ofertę tego typu odzieży dla kobiet, to m.in. Modeka, RST czy XX.

Akcesoria

  • Kiedy mamy już kombinezon, pora na dobór niezbędnych akcesoriów. W przypadku kasków nie ma podziału na damskie i męskie. Najistotniejszy jest rozmiar skorupy i obecnie prawie wszyscy producenci posiadają pełną gamę rozmiarową, począwszy od XXXS do XXL – każdy znajdzie coś dla siebie. Jedyne, czym różnią się hełmy, to ich kolorystyka. Kaski można wybierać z ofert producentów takich, jak m.in. Shoei, Schuberth, Arai, Caberg czy HJC.
  • Kolejny punkt na mapie zakupowej to rękawice. Choć wielu producentów proponuje rozmiary typu uniseks, to zdecydowanie lepiej poszukać modeli dostosowanych do damskich dłoni. Większość z wyżej wymienionych producentów posiada w ofercie rękawice dla pań. Firmą, która rozpoczęła działalność od produkcji samych rękawic, jest Shima i można zapoznać się również z jej ofertą.
  • Jeżeli chodzi o obuwie motocyklowe dla kobiet, to panie, które preferują jazdę sportową, powinny zwrócić uwagę na ofertę butów Sidi. Inne propozycje (już bardziej do kombinezonów tekstylnych) to buty marki Held lub Seca.
  • Niezwykle ważna jest też bielizna termoaktywna, która pozwala na właściwą regulację termiczną ciała. W tej kwestii bogatą ofertę dla kobiet posiadają firmy Spaio oraz Brubeck. Oferują nie tylko T-shirty oraz legginsy, ale także kominiarki czy skarpety dostosowane do potrzeb motocyklistów.
Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro