Odtwarzacze Blu-ray – przegląd modeli od 1000 do 1500 zł

Odtwarzacze Blu-ray – przegląd modeli od 1000 do 1500 zł

Czyżby nastąpił zmierzch ery odtwarzaczy DVD? Coraz większą popularność zdobywają odtwarzacze Blu-ray. Są one częścią kina domowego. Oferują lepszą jakość zarówno obrazu, jak i dźwięku niż tradycyjne DVD. W artykule doradzę, jak wybrać najlepszy odtwarzacz Blu-ray oraz przedstawię dostępne alternatywy.

udostępnij

Mirosław GórzyńskiMirosław Górzyński / 05-08-2015

Propozycje ciekawych odtwarzaczy Blu-ray

Panasonic DMP-BDT500

Prestiżowy model w cenie ok. 1300 zł, bardzo starannie wykończony. Cieszy się dużą popularnością wśród osób posiadających kina domowe. Dwa cyfrowe wyjścia dźwięku zapewniają urządzeniu perfekcyjny sygnał audio. Obraz jest również wysokiej jakości, z możliwością oglądania w 3D . Ponadto możesz go samodzielnie modyfikować według swoich potrzeb. Jest urządzeniem kompatybilnym. Da się nim sterować z poziomu smartfona z zainstalowaną aplikacją przeznaczoną do tego celu. Posiada ustawienia spersonalizowane, które można ustawić pod kątem każdego użytkownika. Plusem tego modelu jest też krótki czas uruchamiania i ładowania plików multimedialnych. Producent nie zapomniał o porcie USB.

Panasonic DMP-BDT700

Firma Panasonic od wielu lat króluje na rynku jako ekspert TV, kamer wideo oraz aparatów fotograficznych. Firma zawsze dbała o swój wizerunek, doprowadzając do perfekcji jakość obrazu w swoich odtwarzaczach. Model BDT700 powala konkurencję. Nowy algorytm koloru został sprzężony ze skalerem 4K. Poprawia to jakość i ostrość odbieranego obrazu. Ten model jest alternatywą dla dużych telewizorów i projektorów 4K. Wielkim pozytywem jest to, że urządzenie czyta pliki wideo Ultra HD, wyświetlając w naturalnej rozdzielczości. Niestety BDT700 nie jest na każdą kieszeń – kosztuje ok. 2000 zł.

Pionier BDP450

Ten model został wyposażony w najnowsze podzespoły, które zapewniają najostrzejszy obraz oraz krystalicznie czysty dźwięk. Plusem jest strumieniowy transfer sygnału po DLNA. Sprzęt posiada może nieco staromodną obudowę, lecz nie powinniśmy się nią zrażać, ponieważ odtwarzacz w tej klasie możemy kupić za przystępną cenę – ok. 1000 zł.

Samsung BD-F8500

Jak zwykle koreański koncern zaskoczył swoich klientów modelem BD-F8500. Jest to nie tylko odtwarzacz Blu-ray – to prawdziwy kombajn! Spełnia rolę tunera telewizyjnego, rejestratora programów z możliwością edycji. Posiada wmontowany dysk HD o pojemności 500 GB, na którym możemy zapisać film, mecz lub ulubiony program. Znakomita opcja, ponieważ wiemy, jak często zdarza się, że z ważniejszych przyczyn nie możemy obejrzeć tego, na co akurat mamy ochotę. Producent zaskoczył klienta, wprowadzając tabletowe menu, co może na początku trochę dezorientować, jeśli jesteśmy przyzwyczajeni do tradycyjnej obsługi. Produkt jest dostępny za cenę ok. 1000 zł. Warto się więc skusić!

Czym się kierować przy zakupie odtwarzacza Blu-ray?

Jeżeli chcesz w pełni korzystać z technologii, jaką oferuje Blu-ray, musisz pamiętać, że nie tylko odtwarzacz decyduje o jakości dźwięku czy obrazu, ale również dobry telewizor.

Oczywiście przy wyborze odtwarzacza powinniśmy się kierować zdrowym rozsądkiem i odpowiedzieć sobie na trzy pytania: * Czy chcesz oglądać filmy z płyt Blu-ray/DVD? Czy odtwarzacz powinien odtwarzać również inne pliki multimedialne? W tym przypadku doradzam, żeby sobie nie zawracać głowy, tylko zakupić urządzenie z górnej półki, z jak najlepszymi parametrami obrazu i dźwięku. Natomiast w drugim przypadku, proponuję wybór modelu, który będzie miał możliwość odtwarzania różnych rodzajów formatu – popularne MKV, DivX czy XviD, itp. * Czy potrzebujesz opcji internetowych? Jeżeli chodzi o odtwarzacze stacjonarne, opcji internetowych nie ma zbyt wiele. Mamy dostęp do wielu serwisów internetowych, takich jak YouTube, oraz interaktywnych Blu-ray Live. Inaczej jest w przypadku laptopów i komputerów stacjonarnych. Blu-ray jest dodatkiem do tych urządzeń, a możliwości są większe niż w przypadku urządzenia stacjonarnego. Mamy wszystko na wyciągnięcie myszki. * Odtwarzacz do domu czy również w podróży? Wybór urządzenia do domu nie powinien nam stwarzać problemu. Żeby poczuć się jak w kinie, najważniejsze są jego parametry. Odtwarzacze przenośne są dość drogimi urządzeniami – proponuję zainwestować w laptopa z napędem Blu-ray.

Na koniec pozostaje wygodnie rozsiąść się na kanapie i cieszyć się z wrażeń podczas seansu w formacie Blu-ray.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro