Odsiwiacz do włosów dla niego

Odsiwiacz do włosów dla niego

Siwe włosy, choć ostatnio są w modzie, potrafią być źródłem nerwów, a nawet poważnych kompleksów. O ile kobiety z łatwością mogą pozbyć się ich dzięki farbom do włosów, mężczyźni rzadziej sięgają po takie środki. Wtedy z pomocą przychodzą odsiwiacze. Czym są i jak działają?

udostępnij

Igor NowińskiIgor Nowiński / 03-08-2017

Siwe włosy, zaraz po łysieniu, są jedną z najczęstszych przyczyn kompleksów i problemów z pewnością siebie u mężczyzn. Choć siwienie to naturalny proces, który prędzej czy później dosięgnie praktycznie każdego z nas, to pojawienie się pierwszych jasnych kosmyków z pewnością potrafi być nieprzyjemną niespodzianką. Szczególnie, jeśli odkryjemy je w dość młodym wieku.

W takich sytuacjach najlepiej sprawdzają się odsiwiacze do włosów, które przywracają im dawny kolor, nie niszcząc ich. Sprawdzamy, jak działają te środki i jak wybrać najlepszy.

Skąd biorą się siwe włosy?

Mit, że siwe włosy pojawiają się tylko u osób starszych, już dawno został obalony. Siwienie jest bowiem procesem uzależnionym nie od wieku, lecz przede wszystkim od naszych genów. Dodatkowo na kolor i stan włosów wpływają inne czynniki jak stres, nieodpowiednia dieta czy choroby. Naukowcy od lat próbują rozwikłać problem siwienia. Teoretycznie powinno być to proste, bo od dawna znana jest jego przyczyna – siwe włosy pojawiają się wtedy, gdy spada aktywność melanocytów, czyli komórek odpowiedzialnych za wytwarzanie melaniny. Do tej pory badaczom nie udało się jednak znaleźć sposobu na to, by pobudzić te komórki do pracy.

Naukowcy odkryli jednak, że osoby palące papierosy i nieodpowiednio odżywiające się są bardziej podatne na siwienie włosów. Podobnie działa też niedobór witamin z grupy B w organizmie i duża ilość stresu. Osoby nerwowe i podatne na stres częściej wykazują oznaki przedwczesnego siwienia niż ich spokojni rówieśnicy.

Siwe włosy mogą być również oznaką kłopotów ze zdrowiem. Takich objawów nie powinno się ignorować, bo mogą oznaczać poważne choroby. Siwienie jest pobocznym objawem takich schorzeń jak nadczynność tarczycy, a także problemów z nerkami, kłopotów z odcinkiem szyjnym kręgosłupa, cukrzycy, zaburzeń krążenia, a nawet anemii.

Odsiwiacz do włosów – czym jest i jak działa?

Walka z siwymi włosami to nie tylko zajęcie dla naukowców i lekarzy, ale i dla koncernów kosmetycznych. Aby sprostać zapotrzebowaniu na kosmetyki radzące sobie z siwieniem, firmy stworzyły kilka specyfików, które mają sobie z tym poradzić. Kobiety najczęściej korzystają z farb do włosów, jednak wielu mężczyzn nie decyduje się na taki krok, uznając to za mało męskie. W tej sytuacji panom poleca się używanie odsiwiacza do włosów.

Środek ten pobudza włosy do produkcji odpowiedniego pigmentu w trzonie włosa, czyli martwej części wystającej ponad powierzchnię skóry. W składzie odsiwiacza znajduje się prekursor melaniny, który wnika do wnętrza włosa i reaguje z tlenem w powietrzu. Prekursor utlenia się, co powoduje powstawanie pigmentów identycznych z naturalnymi. Niestety, korzystanie z odsiwiaczy ma też swoje minusy – specyfiki tego typu nie działają na kruczoczarne włosy. Efekt przywróconego, naturalnego koloru widoczny jest bowiem tylko na włosach w kolorze od średniego blond do ciemnego brązu.

Korzystanie z odsiwiacza wymaga też nieco cierpliwości, bo środek ten stopniowo przywraca włosom naturalny kolor. Jeśli oczekujesz natychmiastowego efektu – użyj farby do włosów. Te jednak nie eliminują problemu, lecz jedynie go maskują.

Odsiwiaczy nie powinno stosować się na włosy z resztkami farby lub innych środków koloryzujących. Płyn, piankę albo krem nanieś palcami lub wacikiem na suche włosy i pozostaw na określony w instrukcji czas. Niektóre preparaty trzeba potem spłukać i umyć włosy szamponem. Zabieg ten należy powtórzyć dwukrotnie, aż włosy odzyskają naturalną barwę. Potem odsiwiacz stosuje się co 3-5 tygodni, nakładając go tylko na odrosty.

Odsiwiacz do włosów nie jest magicznym środkiem, który w kilka minut przywróci twoim włosom dawny kolor. Warto jednak zdecydować się na zabiegi z jego udziałem, jeśli siwe pasma są dla ciebie źródłem kompleksów lub zwyczajnie ci się nie podobają. Poza odsiwiaczem możesz skorzystać z szamponu dla mężczyzn o siwych włosach, farby do włosów, a także preparatów z kwasami omega-3 i omega-6, które stymulują włosy i chronią je przed przedwczesną utratą pigmentu.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro