Odlotowy plecak dla nastolatka

Wybierając plecak do szkoły dla nastolatka, należy przede wszystkim kierować się gustem młodego człowieka i jego temperamentem. Ważne również jest, aby to szkolne akcesorium było funkcjonalne i wytrzymałe. Duża liczba kieszonek, przegródek oraz usztywniony tył to równie istotne parametry, co kolor czy design.

Joanna Jędrzejczyk Joanna Jędrzejczyk  / 25-08-2015 / aktualizacja: 10-08-2018

Oferta plecaków szkolnych dla nastolatków jest bardzo bogata. Można kupić plecak markowy, designerski, a nawet ręcznie szyty. Młodzi ludzie, którzy ponad wszystko cenią trwałość z pewnością usatysfakcjonuje wzmacniany plecak z linii marek sportowych.

Plecak dla nastolatka – ważne parametry

Nastolatek, który uczestniczy w wielu zajęciach pozalekcyjnych z pewnością będzie potrzebował dużego plecaka, by móc pomieścić wszystkie niezbędne na co dzień rzeczy. Wygodniej jest nosić wszystko w plecaku, zamiast w 2, a nawet 3 dodatkowych torbach. W plecakach o większym gabarycie ciężar rozkłada się równomiernie, są one również dodatkowo wzmocnione, dlatego czas eksploatacji tego rodzaju akcesorium jest dłuższy niż np. standardowych plecaków szkolnych.

Kolejną bardzo ważną cechą plecaka szkolnego dla nastolatka jest sztywny tył. Wyprofilowany i wyposażony w system wentylacji układ to komfort użytkowania i przede wszystkim mniejsze ryzyko utrwalenia lub nabycia wady postawy. Waga całej konstrukcji jest równie istotna. Jeśli plecak jest niewielki, może mieć dodatkowe ozdoby czy dodatki, natomiast plecaki duże najczęściej są szyte z tkanin lekkich, by dodatkowo nie obciążać kręgosłupa osoby je noszącej. Szelki plecaka – z uwagi na ilość przedmiotów w nim noszonych – powinny być odpowiednio szerokie. 5-7 cm już wystarczy, by komfort użytkowania był wysoki.

Ponadto plecak powinien być nieprzemakalny. Taka cecha zabezpiecza noszone w nim książki, zeszyty i sprzęt elektroniczny. Elementy odblaskowe powinny znaleźć się przy każdym plecaku. Niektóre z nich mają już wbudowane tego rodzaju aplikacje z fluorescencyjnych tkanin. Dobrym rozwiązaniem jest również dokupienie odblasku, np. w formie opaski, maskotki, zawieszki czy przypinki i zamocowanie go na bocznej kieszonce.

Plecaki szkolne młodzieżowe do zadań specjalnych

Nastolatek, który jest nieustannie zabiegany i niekoniecznie dba o plecak, powinien mieć taki, który wytrzyma intensywną eksploatację. Firmy sportowe często mają linie plecaków szkolnych, które są wzmocnione, usztywniane i wykonane z wyjątkowo trwałych materiałów, np. Campus czy JanSport. Doskonale w tej funkcji sprawdzają się również miejskie plecaki trekkingowe o uniwersalnym designie. Oprócz tego, że doskonale będą sprawdzały się na co dzień, to również można je zabrać na wycieczkę. Plecak trekkingowy wykonany jest z tworzyw o bardzo wysokim stopniu wytrzymałości, dlatego z pewnością spełni nawet najbardziej wygórowane standardy nastolatka.

Dodatkowe funkcje w plecakach dla nastolatków

Przegródka na smartfon, tablet, a nawet komputer to dodatkowe wyposażenie, które nie tylko ułatwia organizację życia młodego człowieka, ale również pozwala dobrze zabezpieczyć sprzęt, który jest mu niezbędny. Wewnętrzna organizacja plecaka, która ułatwia utrzymanie w nim porządku jest istotna, dlatego dobrze jest wybierać modele wyposażone w dużą liczbę komór i przegródek. Z zewnątrz plecaki mające również małe kieszenie na drobne przedmioty, butelkę z napojem czy box z drugim śniadaniem, pomagają utrzymać wszystko w porządku. Dodatkowe troki, do których można przymocować buty na W-F to też ciekawe rozwiązanie.

Designerskie, modne i markowe plecaki dla nastolatków

W zależności od stylu i gustu nastoletniego dziecka do wyboru są plecaki w róże, motywy zwierzęce, azteckie czy militarne, plecaki jednokolorowe, np. w najmodniejszych pastelowych odcieniach, plecaki fluorescencyjne oraz skórzane stylizowane na lata 90-te i wiele innych. Dla indywidualistów i artystycznych dusz ciekawą propozycją będą plecaki Abbey, ponadczasowa kostka lub sztywny klasyczny tornister. Wśród markowych plecaków dla nastolatków prym wiodą od lat plecaki Adidas. Można kupić klasyczny, czarny z białym logo lub jego kolorowe odpowiedniki. Plecaki w stylu vintage cieszą się wśród młodzieży dużą popularnością już od kilku lat. Stylizowane na stare torby, ze skórzanymi aplikacjami, wykonane ze juty lub szyte ręcznie plecaki często nie tylko znakomicie wyglądają, ale są też bardzo funkcjonalne i pojemne.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro