Odkurzacze marki Zelmer – czy są warte zakupu?

Odkurzacz to jedno z urządzeń, które znajduje się w każdym gospodarstwie domowym. Dziś przyjrzymy się czołowemu procentowi tego sprzętu.

Bartek Nowakowski Bartek Nowakowski / 18-05-2016

Porządek musi być!

Dawniej jedną z najważniejszych czynności w każdym gospodarstwie domowym było sprzątanie. Choć wówczas role były dosyć sztywno przypisane – kobieta odpowiadała za ognisko rodzinne, mężczyzna natomiast za utrzymanie domowników, niemniej praktycznie każdy dbał o to, aby pomieszczenia wyglądały schludnie i estetycznie. Po części wynikało to z faktu, iż panie spędzały większość czasu w domu. Obecnie sytuacja uległa dużej zmianie, życie nabrało znacznie większego tempa, a dawniej przypisane role zupełnie straciły na znaczeniu. Dlatego też nawet w tak prozaicznej czynności dnia codziennego, jak sprzątanie, swoje piętno odcisnął rozwój technologii. Dzisiejsze odkurzacze są znacznie bardziej wydajne i skuteczne niż dawniej. Jedną z wiodących marek na rynku od lat jest Zelmer. Jak bardzo jednak jakość urządzeń tej firmy jest współmierną do ich ceny?

Zelmer – polska marka z tradycjami

Początki przedsiębiorstwa sięgają 1937 roku, kiedy to w Rzeszowie rozpoczęto budowę Fabryki Obrabiarek. Po początkowych sukcesach wszystkie budynki zniszczono, a firmę reaktywowano pod nazwą „Rzeszowska Fabryka Rowerów i Wózków Dziecinnych”. Wraz z biegiem lat profil działalności uległ niewielkiej zmianie, a Zelmer (wraz z takimi markami jak Bosch i Amica) są sprzedażowymi liderami w kategorii odkurzaczy na terenie kraju.

Odkurzacze Zelmer

Obecnie prezentowaną ofertę marki można podzielić na trzy grupy: odkurzacze ECO, wielofunkcyjne oraz akumulatorowe. Wszystkie mają swoje mocne strony, które są kluczowe w chwili dokonania wyboru.Produkty z grupy ECO, jak słusznie wskazuje nazwa, cechują się stosunkowo niskim poborem energii w czasie pracy. Pozwala to na obniżenie kosztów użytkowania urządzenia, co nie pozostaje bez znaczenia dla środowiska, a także twojej kieszeni. Poza tym są to w zasadzie tradycyjne urządzenia, które swoimi parametrami niespecjalnie wyróżniają się na tle konkurencji. Posiadają wymienne worki oraz filtry, zamienniki nie są jednak zbyt drogie. Warto przyjrzeć się wspomnianej kwestii ekologicznej. Pomimo szczerych chęci producentów, faktyczna oszczędność jest w rzeczywistości bardzo niewielka. Aby rzeczywiście odczuć różnicę, powinieneś odkurzać co najmniej 3 razy w tygodniu naprawdę duże mieszkanie.

Drugą grupę stanowią urządzenia wielofunkcyjne. Produkty te posiadają tak różnorodne funkcje, jak odkurzanie na sucho, dokładne zbieranie z podłoża wody i błota, a także pranie tkanin, tapicerek i dywanów. Dzięki temu mogą być wykorzystywane w praktycznie każdej sytuacji. Z tego też powodu zwykle posiadają bardzo mocne i wydajne silniki. Odkurzacze akumulatorowe to produkty bezprzewodowe, które znakomicie sprawdzają się u użytkowników ceniących komfort. Są bardzo wygodne i lekkie, dzięki czemu łatwo można dotrzeć do trudno dostępnych miejsc.

Przykładowe modele

O sile marki świadczą przede wszystkim ich produkty. Warto zatem przyjrzeć się kilku modelom spod znaku Zelmera. Jednym z popularniejszych modeli jest Aquos ZVC722SP (829.0 SP). Jego zaletą jest stosunkowo przystępna cena oraz długa gwarancja (aż na 4 lata jak większości produktów tej marki). Zabrudzenia mogą być gromadzone zarówno w worku, jak i filtrze z wodą, zależnie od ustawionej opcji. Dzięki specjalnej przyssawce sprawdza się także przy płynnych zanieczyszczeniach, jak chociażby błoto. Flagowym produktem jest jednak seria Jupiter, która charakteryzuje się ogromną wszechstronnością w użyciu. Tych odkurzaczy z powodzeniem możesz używać także do prania dywanów czy delikatnej tapicerki. Interesującym urządzeniem jest również bezprzewodowy Cito ZVC012ZQ. Opływowa i dobrze wyważona konstrukcja sprawia, że odkurzacz jest bardzo stabilny oraz wygodny w użytkowaniu. Bardzo łatwo można z niego korzystać w wersji podłogowej lub ręcznej. Posiada również zmywalnyfiltr EPA E10.

Odkurzacze Zelmer – tak czy nie?

Oferta firmy z racji na swoje bogactwo może przyprawić o ból głowy. Dzięki temu też łatwo znaleźć produkt na każdą kieszeń. Śmiało należy jednak uznać, że jakość odkurzaczy jest bardzo wysoka, czego najlepszym dowodem jest bardzo długa gwarancja od firmy. Zresztą sama marka reklamuje się, jako wytwórca produktów na lata. Dokładnie przyjrzyj się dostępnym modelom i wybierz ten, który będzie najlepszy dla ciebie.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro