Odkurzacz na baterie – wyposażenie każdej małej pani domu

Zabawa w dom to jedna z ulubionych aktywności wielu dziewczynek. Dlatego większość z nich najbardziej cieszy się z zabawek, które ją uatrakcyjnią. Jedną z nich może być odkurzacz na baterie. Prezentujemy najciekawsze modele.

udostępnij

Blanka Jarębska Blanka Jarębska  / 30-09-2016

Dziewczynki uwielbiają naśladować swoje mamy, babcie i ciocie. Przebierają się w stroje dla dorosłych, próbują stawiać pierwsze kroki w za dużych o kilka rozmiarów butach na wysokim obcasie i malują usta dziecięcą pomadką. Wszelkie prace domowe są dla nich równie interesujące. Przebierają lalki, gotują zupę w miniaturowych garnuszkach i chętnie pomagają przy sprzątaniu. Jednak urządzenia AGD są dla nich jeszcze zdecydowanie zbyt duże i ciężkie, a posługiwanie się nimi jest za trudne, niekiedy nawet niebezpieczne. Chcąc uszczęśliwić swoją pociechę możliwością poczucia się jak prawdziwa pani domu, możemy wyposażyć ją w fantastyczny zabawkowy odkurzacz na baterie.

Zabawa w dorosłych

Przydzielanie sobie ról i próby odgrywania zaobserwowanych w codziennym życiu sytuacji pojawia się naturalnie. Zabawy w gotowanie, opiekowanie się dziećmi czy sprzątanie angażują i wszechstronnie rozwijają. Przede wszystkim nieustannie pracuje wówczas wyobraźnia, a dziecko ćwiczy swoją kreatywność. Naśladowanie rozbudza empatię, umiejętność obserwacji zachowań innych osób i pozwala sprawdzić się w „dorosłych” sytuacjach. Wspieranie naturalnej aktywności dzieci to ważny element ich wychowania, zapoznawania ze światem i wdrażania do dorosłego życia. Dla dziewczynek, które uwielbiają odgrywać rolę pani domu, doskonały będzie zabawkowy odkurzacz.

Odkurzanie na niby

Oferta zabawkowych odkurzaczy na baterie jest wyjątkowo zróżnicowana. Obejmuje zarówno proste modele, które kupimy już za niecałe 15 zł, jak i bardziej skomplikowane i wytrzymałe za około 150 zł. Odkurzacze różnią się również wielkością. Najtańsze to zwykle wersje dla dużych lalek, bardzo leciutkie i niewielkie – długość samego odkurzacza wynosi około 15 cm, a rury z rączką około 40 cm. Mimo niezbyt pokaźnej wielkości zostały wyposażone w kilka funkcji, które mają też nieco większe modele. Po uruchomieniu zabawki wbudowany głośniczek emituje odgłos pracy odkurzacza, światełko informuje, że urządzenie działa, a umieszczone wewnątrz szeleszczące kuleczki stwarzają wrażenie, że odkurzacz rzeczywiście zasysa śmieci.

Jak prawdziwy

Podstawową cechą zabawkowych odkurzaczy jest to, że wydają dźwięk. Odgłos pracy silnika dodaje im tak pożądanego realizmu. Dodatkowo, jeśli odkurzacz ma podświetlany włącznik, teleskopową rurę i hałasujące wewnątrz plastikowe kulki, podstawowe wymagania młodej pani domu z pewnością zostaną spełnione. Jednak od nowoczesnych zabawek możemy oczekiwać znacznie więcej. Wartą zainteresowania propozycję stanowią odkurzacze w zestawie z malutkimi, najczęściej styropianowymi kuleczkami imitującymi śmieci. Dziewczynka może je rozsypać w dowolnym miejscu na dywanie lub podłodze, a następnie zabawkowym odkurzaczem wciągnąć je do środka. Modele z taką opcją mają zdejmowaną pokrywę lub pojemnik, z którego łatwo można wyciągnąć zgromadzone wewnątrz kulki i rozpocząć zabawę na nowo.

W sam raz dla pani domu

Jeśli nasza mała dama jest zagorzałą wielbicielką koloru różowegoi marzy o skompletowaniu domowych akcesoriów w tym odcieniu, znajdziemy dla niej kilka ciekawych modeli. Jednym z nich jest bardzo rozbudowany zestaw do sprzątania na wózku. Oprócz odkurzacza (tym razem ręcznego, lecz również działającego i zasysającego styropianowe kulki) w jego skład wchodzą: wiaderko z wyciskaczem i mop, szczotka, myjka do szyb, gąbeczka i worek na śmieci. To zestaw, którego nie powstydzi się żadna perfekcyjna pani domu.

Wybór zabawkowego odkurzacza powinien zależeć przede wszystkim od wieku naszej pociechy. Pamiętajmy, że zabawki z kompletem malutkich kuleczek dozwolone są do użytku przez dzieci, które ukończyły co najmniej trzy lata. Dla młodszych pozostają opcje z dźwiękiem, światełkami i kulkami podskakującymi jedynie wewnątrz odkurzacza.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro