Nowości zapachowe do samochodu

Nowości zapachowe do samochodu

Co zrobić, by w aucie stale utrzymywał się ładny zapach? Czy wciąż jesteśmy skazani na choinki, które dziś wyglądają już nieco archaicznie? Na szczęście oferta dotycząca odświeżaczy powietrza poszerzyła się o wiele skutecznych produktów.

udostępnij

Konrad Bagiński Konrad Bagiński  / 31-08-2017

Woreczki zapachowe

Bardzo ciekawą propozycją są woreczki zapachowe. Produkuje je między innymi znana z chemii motoryzacyjnej firma Dr Marcus. Woreczki te zostały wypełnione kulkami zapachowymi, które stopniowo uwalniają swoją woń. Bogactwo aromatów w tym zakresie jest ogromne, począwszy od wanilii, poprzez owoce leśne, skończywszy na zapachu skóry czy nowego auta. Woreczek można powiesić pod lusterkiem, na klamce, wrzucić do schowka, bagażnika czy pod fotel. Nie ma to znaczenia, zapach będzie rozchodził się po całym wnętrzu. Woreczki kosztują tylko 7–9 zł za sztukę. Można ich używać również w domu, zapach wystarczy teoretycznie na półtora miesiąca.

Odświeżacze powietrza

  • Również 45 dni świeżego zapachu powinny gwarantować samochodowe odświeżacze marki 7tin. Mają one dość innowacyjną formę. W zasadzie jest to plastikowa puszka lub słoik. Przekręcając zakrętkę, w mniejszy lub większy sposób uchylamy otwory wentylacyjne. W środku, pod wieczkiem, znajdują się trzy kawałki drewna cedrowego nasączone substancjami wonnymi. Kiedy przestaną pachnieć, wystarczy w pełni otworzyć pudełko i odwrócić drewienka do góry nogami. Cena? Niewygórowana, bo mieszcząca się od 10 do 15 zł. Zapachy obejmują przede wszystkim aromaty kwiatowe i owocowe. Pudełeczko jest przystosowane do tego, by włożyć je w uchwyt lub miejsce na kubek czy napój.
  • Podobną zasadę działania mają odświeżacze marki Areon Fresco. Tu płynem nasącza się drewniana buteleczka, w której znajduje się mniejsza – szklana. Po odkręceniu zakrętki pachnący płyn wnika w drewno i stopniowo uwalnia zapach. To pachnące cudo kosztuje zaledwie kilkanaście złotych.

  • Ciekawe propozycje dla kierowców ma znana marka Ambi Pur. Wiele samochodowych odświeżaczy powietrza czy zapachów ma kształt, który niezbyt pasuje do wystroju wnętrza. W przypadku Ambi Pur od razu widać, że firma inwestuje również w to, aby uatrakcyjnić wizualnie swoją ofertę. Szczególnie ciekawie prezentują się małe zapachy przypominające kwadratowe guziczki. Kosztują 10–11 zł za sztukę lub 18–19 w przypadku podwójnego opakowania. Są bardzo wydajne, pojemniczek o pojemności zaledwie 2 ml może wydzielać przyjemną woń nawet przez 30 dni, a intensywność zapachu można regulować. Ta marka jest znana na całym świecie, co może świadczyć o wysokiej jakości produktów oraz substancji użytych do produkcji zapachów. Większe odświeżacze mają wkłady wymienne.

  • Bardzo podobne zapachy wprowadza na rynek firma K2 w cenie zbliżonej do produktów Ambi Pur.

  • Kolejną nowością są samochodowe zapachy z knotem. To nie żart. Knot to kawałek materiału czy sznurka, który wystaje z buteleczki i stanowi źródło aromatu. Pojemność fiolki z zapachem wynosi ok. 300 ml, co wystarczy na wiele tygodni. Flakonik z zapachem kosztuje zaledwie 7-8 zł, co czyni tę propozycję jedną z najtańszych i jednocześnie najbardziej wydajnych na rynku.

Perfumy samochodowe

Nie można też zapomnieć, że do sprzedaży trafia coraz więcej samochodowych perfum, które zyskują dużą popularność. To skoncentrowane zapachy – wystarczy raz czy dwa rozpylić je, by przyjemna woń wypełniła auto i utrzymała się nawet kilka dni.

Kupując zapach do samochodu, zwracajmy uwagę na to, czy ma oznaczenia dopuszczające do sprzedaży w Unii Europejskiej. Pozwoli to uniknąć takich produktów, które mogą zawierać drażniące, a nawet toksyczne substancje chemiczne.

Czy ten artykuł był pomocny?
podziel się

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro