Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Nowości wydawnicze września 2020

We wrześniu kalendarz wydawniczy pęka w szwach. Nieważne, czy szukasz wciągającego kryminału, dobrego reportażu czy emocjonującej powieści, na pewno znajdziesz coś dla siebie wśród nowości wydawniczych września 2020.

Nowości wydawnicze września 2020

Nowości dla miłośników kryminałów i thrillerów

Wrzesień należy do literatury kryminalnej! Przemysław Żarski powraca z kontynuacją dobrze przyjętego „Śladu”. „Blizna” jest jeszcze lepsza od swej poprzedniczki! O tym, że po każdej traumie pozostaje blizna, przekonuje się główny bohater, komisarz Robert Kreft, którego doganiają koszmary z przeszłości. Mają one związek z prowadzonymi przez niego sprawami związanymi z dramatycznymi sytuacjami dwóch obcych sobie kobiet. Rozwiązanie zagadek i ich związek z przeszłością komisarza są szokujące!

Ucieszą się fani Anny Kańtoch. Autorka wraca z klimatycznym i trzymającym w napięciu kryminalne „Wiosna zaginionych”. W 1963 roku w Tatry wyruszyła piątka studentów. Troje zginęło, jeden rozpłynął się bez śladu. Wrócił tylko Jacek. Po latach siostra zaginionego studenta postanawia dowiedzieć się prawdy o tamtej dramatycznej wyprawie. Nim jednak udaje jej się porozmawiać z Jackiem, mężczyzna zostaje zamordowany. Kobieta postanawia poprowadzić prywatne śledztwo.

Zobacz też: „Pokuta” Anna Kańtoch – recenzja

Nowy rozdział swojej pisarskiej kariery zapowiedział Przemysław Borkowski. „Rytuał łowcy” otwiera serię thrillerów z prokurator Gabrielą Seredyńską. Ofiara morderstwa, której ciało znaleziono na cmentarzu, i wiersz pozostawiony przez mordercę to początek historii o złu, jakie może wykiełkować w każdym z nas. Co stało się, że zwykły mężczyzna zaczął zabijać? Tę hipnotyzującą historię o postępującym szaleństwie polecają m.in. autorzy bestsellerów, Joanna Opiat-Bojarska i Piotr Borlik.

Jesienią nie może zabraknąć także powrotu Joanny Chyłki! „Precedens” to już dwunaste spotkanie z niepokorną prawniczką, która podbiła serca miłośników kryminałów. Remigiusz Mróz i tym razem serwuje ogrom emocji, zapowiadając, że jego bohaterka będzie miała okazję przekonać się, czy zbrodnia doskonała istnieje.

Nie przegap: Twórczość Remigiusza Mroza pod lupą – z czym warto zapoznać się na początku?

Wiele dzieje się także w literaturze zagranicznej. We wrześniu do rąk czytelników trafią m. in. „Królestwo” Jo Nesbø traktujące o zbrodni i braterskiej miłości czy „Srebrne skrzydła” Camilli Läckberg, drugi tom serii z Faye, której życie ponownie zostaje zagrożone.

Nowości dla miłośników literatury pięknej

„Zakłamane życie dorosłych” Eleny Ferrante to opowieść o życiu dziewczyny, która z dziecka staje się nastolatką i próbuje wejść w dorosłość. Jakie myśli i emocje jej towarzyszą? Z jakimi problemami musi się zmierzyć i czy będzie potrafiła odnaleźć się w świecie, w którym przyjdzie jej żyć? Oto poruszająca powieść o dorastaniu, która przywoła wspomnienia, wywoła refleksje i emocje.

We wrześniu z nową powieścią powraca Szczepan Twardoch. „Pokora” przyciąga wzrok okładką, a jej wnętrze wiele obiecuje koneserom literatury pięknej. Jak dowiadujemy się z okładki, to epicka powieść o rewolucji, wojnie i miłości, która zaczyna się 11 listopada 1918 roku. Berlin i Śląsk, Niemcy i Polacy, podziały społeczne, władza, pożądanie, walka o godność. Trudnych emocji i równie trudnych tematów nie zabraknie.

Przeczytaj także: „Pokora” to najgłośniejsza premiera 2020. Te książki Szczepana Twardocha warto przeczytać najpierw

„Świeży” Nico Walkera wzbudza ogromne kontrowersje. O tej powieści Jakub Żulczyk pisze: „Nico Walker zaprasza do piekieł wojny i heroiny bez zbędnego patosu, za to z cierpkością i humorem, którego można nabrać tylko na życiowym dnie”. Mocna historia o młodym mężczyźnie, który przeżył koszmar wojny, wpadł w uzależnienie od heroiny i zaczął napadać na banki, by mieć za co żyć, napisana przez człowieka, który za napady na banki odsiedział 11 lat.

Nowości dla wielbicieli non-fiction

Ewa Winnicka i Dionisios Sturis trudnych tematów się nie boją. „Władcy strachu. Przemoc w sierocińcach i przełamywanie zmowy milczenia” to wstrząsający reportaż. Okrutny proceder w sierocińcach na wyspie Jersey, które były terenem łowów dla pedofilów, jest powodem do rozważań na temat tego, jak to jest możliwe, że w XXI wieku wciąż są miejsca, w których przymyka się oko na tak potworne zło.

Na koniec coś lżejszego. Za swoją poprzednią książkę „A ja żem jej powiedziała…” Katarzyna Nosowska otrzymała statuetkę Bestsellera Empiku 2018. Czy „Powrót z Bambuko” powtórzy ten sukces? Okaże się z czasem. Jedno jest pewne — ta książka doda otuchy, wywoła uśmiech i stanie na straży przekonania, że warto żyć własnym życiem, nie martwiąc się o to, co ludzie powiedzą.

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro