Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Nowoczesne nocniki – przegląd

W życiu każdego malucha nadchodzi czas, w którym jego rodzice postanawiają go odpieluchować. Czasem dzieje się to szybciej, czasem wolniej, ale zwykle efekt jest ten sam – pożegnanie z pieluchami. Aby lekcje samodzielności przebiegały przyjemniej, z myślą o małych zuchach powstały pomysłowe nocniki, które są niezwykle ważnym elementem w każdym domu, w którym mieszka dziecko.

Nowoczesne nocniki – przegląd

Od kiedy sadzać dziecko na nocnik?

Nie ma określonego momentu, w którym dziecko powinno rozpocząć naukę korzystania z nocnika. Wszystko zależy od indywidualnego tempa rozwoju malucha. Przyjmuje się, że około półtoraroczne dzieci zaczynają kontrolować swoje potrzeby i jest to czas, kiedy mamy decydują się na zakup nocnika.

Nowy przedmiot w domu wymaga zapoznania się z nim i odkrycia, do czego służy. Po przebudzeniu się, po wypiciu kubeczka herbaty, po obiadku czy kolacji oraz gdy widzisz, że twój smyk nieruchomieje i ucieka wzrokiem po podłodze, sadzaj go na nocnik, aby skojarzył uczucie, które mu towarzyszy z potrzebą skorzystania z nocnika. Po kilku lekcjach twój brzdąc będzie wiedział, do czego służy nowy gadżet. Oczywiście, na początku będzie cię informował o siusiu (i nie tylko) już po fakcie, ale z czasem będzie szło mu coraz lepiej.

Nocniki do 20 zł

Aby dziecko zaprzyjaźniło się z nocnikiem i spoglądało na niego życzliwym okiem, musi on być nie tylko praktyczny, ale i atrakcyjny. Niektórzy rodzice decydują się, zwłaszcza na początku, na klasyczny, plastikowy nocnik z wycięciem na nóżki, który jest lekki, łatwy do umycia i nie zajmuje zbyt wiele miejsca. Warte uwagi są także nocniki-krzesełka. Wyróżnia je oparcie oraz deska, którą można opuścić. Dużą popularnością cieszą się nocniki z pozytywką. Wygrywają one przyjemne dla ucha melodie lub wydają dźwięki, np. klaskanie w dłonie. Tradycyjne nocniki, krzesełka z oparciem i deską do opuszczania oraz nocniki z pozytywką możesz kupić już za mniej niż 20 zł.

Popularne modele

Nowoczesne i popularne nocniki w znacznym stopniu wyróżniają się designem. Często przypominają krzesełka w kształcie zwierzaka lub są miniaturowymi muszlami dla dorosłych. Wszystko po to, aby dzieci korzystały z nich chętnie i przygotowywały się do kolejnego kroku, czyli korzystania z domowego WC. Wśród modeli najchętniej wybieranych przez rodziców znajdziemy m.in.:

  1. Nocnik Fisher Price

Wśród nocników tej marki możemy wybrać miski nocnikowe w kształcie zwierzątek, np. rybki, żabki czy biedronki, oraz nocniki dźwiękowe – z fanfarami. Modne są zwłaszcza różowe nocniki dla dziewczynek, tzw. nocnik dla księżniczki, oraz zielone dla chłopców – nocnik dla księcia. Hitem jest nocnik ze spłuczką. Przypomina on toaletę dla dorosłych – ma uchwyt na papier, spłuczkę, deskę, którą można opuścić. Nakładkę można zdjąć i założyć na muszlę klozetową, ułatwiając dziecku korzystanie ze zwykłej toalety.

  1. Nocnik Tomy z funkcją podnóżka

Wśród nocników Tomy szczególną uwagę warto zwrócić na te z możliwością wykorzystania ich jako podnóżki. Zamknięta klapka sprawia, że na nocniku można stanąć. Jest on stabilny i sprawdzi się w łazience jako podnóżek przy umywalce, np. do mycia rąk lub zębów. Najbardziej popularny jest model Disney Auta oraz Disney z Myszką Micky lub Myszką Minnie.

  1. Nocnik Potty

Szukając idealnego i nowoczesnego nocnika dla swojego dziecka, bez wątpienia warto zastanowić się nad nocnikiem Potty Lionheart Pod. Wygląda on bardzo estetycznie i jest wygodny dla wszystkich maluchów. Ma szerokie oparcie i piankowe siedzisko. Nie pozostawia odcisków na skórze i sprawdzi się także dla większych dzieci. Dodatkowym plusem jest pomysłowa osłonka dla chłopców, dzięki której będziesz mieć pewność, że twój smyk nie obsiusia niczego poza nocnikiem.

  1. Nocnik Hoppop Donut

Wyróżnia go estetyka i wygoda. Ma szerokie, okrągłe siedzisko, dzięki któremu jest wygodny także dla większych maluchów. Wykonany jest z matowego plastiku, a szeroka podstawa sprawia, że jest stabilny. Składa się z dwóch części, dzięki którym utrzymanie go w czystości nie stanowi żadnego problemu. Przeznaczony jest dla dzieci do 25 kg.

Wart uwagi jest także nocnik Potette Plus oraz nocnik Rotho z nakładką na muszlę. Pierwszy z nich jest tzw. nocnikiem turystycznym. Jest składany, łatwo zabrać go ze sobą na wycieczkę. Zamiast miski ma jednorazowy wkład, który można zdjąć i wyrzucić. Może posłużyć także jako nakładka na muszlę klozetową. Dziecku jest nie tylko wygodnie, ale też nie dotyka publicznej deski w toalecie.

Drugi nocnik, a właściwie nakładka Rotho, to pomysłowy gadżet dla starszaka. Nakładka ma przymocowaną drabinkę, dzięki której twój smyk sam poradzi sobie w siadaniu na muszli klozetowej. Nakładka Rotho to pomysłowy gadżet, który sprawdzi się dla malucha, który samodzielnie uczy się korzystać z toalety.

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

oferty sponsorowane

Może Cię także zainteresować


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro