Nocne lampki LED do pokoju dziecięcego z motywem bajkowym

Nocne lampki LED do pokoju dziecięcego z motywem bajkowym

Dzieci uwielbiają otaczać się wizerunkami bohaterów kreskówek. W pokoju chłopca na pewno znajdzie się miejsce dla Spidermana, w pokoju dziewczynki dla dzielnej Elsy, a w pokoju rodzeństwa dla kota Billy’ego.

udostępnij

Izabela KieśIzabela Kieś / 14-12-2017

Producenci sprzętu oświetleniowego oferują szeroki wybór LED-owych lampek dla dzieci, w tym nocnych, naściennych i włączanych bezpośrednio do gniazdka. Wśród setek modeli wielką popularnością cieszą się lampki ozdobione motywami z kochanych przez dzieci baśni filmowych. Najwięcej oczywiście z filmów animowanych produkowanych przez wytwórnię Disney (Myszka Miki, bałwanek Olaf, Minionki itp.) , ale jeśli dobrze poszperać, to znajdziemy też sprzęt oświetleniowy z bohaterami filmów produkowanych przez Dream Works (Shrek) czy Illumination (Buster Moon). Dlatego każdy mały fan baśniowych bohaterów znajdzie w ofercie Allegro coś dla siebie.

Lampki Disney - klasycznie

Mijają dziesięciolecia, a Myszka Minnie i jej przyjaciele nadal mają swoich małych wielbicieli. Dlatego dziecko na pewno się ucieszy, gdy jego pokój ozdobi lampa z podobizną myszek Minnie i Miki. W ofercie nie brak tradycyjnych lampek z abażurem z postaciami z kreskówek (ich ceny dochodzą nawet do 100 zł) ani lampek w kształcie myszki w cenie od ok. 15 zł. Do ciekawszych ofert należą też plafony z czujnikami ruchu. Zapalają się, gdy dziecko się poruszy. Można je zawiesić na ścianie, blisko dziecka, gdyż wykonane są z bezpiecznych materiałów i zasilane bateriami „paluszkami”. Kosztują niecałe 50 zł. Ciekawa jest też lampka w kształcie ściętej kuli emitująca kolorowe światło. Na jej obudowie znajduje się zabawny rysunek całujących się myszek. Kosztuje niecałe 150 zł.

Frozen - lampki z Kraina lodu

Dla wielbicielek i wielbicieli przygód Anny, która wyruszyła w niebezpieczną podróż, by uwolnić swoją ukochaną siostrę Elsę, znajdziemy kilkanaście propozycji lampek z motywami z filmu „Kraina lodu”. Wśród nich uwagę zwracają klasyczne lampki stojące ozdobione kloszami. Część z nich trzeba podłączyć do gniazdka (są nieco droższe, bo kosztują kilkadziesiąt złotych), a część jest zasilana bateryjkami AAA (ich ceny zaczynają się od 10 zł). Bardzo ładna jest też lampka mająca postać bałwanka Olafa, która kosztuje ok. 35 zł.

Lampki - Minionki

Do pokoju maluchów oglądających z wypiekami na twarzach przygody Minionków – Stuarta, Kevina i Boba, którzy muszą pokonać superzłą Scarlett O’Haracz – też znajdą się lampki-Minionki, np. ich figurki. Te zmieniające kolory praktyczne nocne lampki kosztują od kilku zł do prawie 80 zł. Najdroższe mają 13 cm wysokości, są wykonane z materiałów wysokiej jakości i zasilane trzema bateryjkami LR44.

Lampki z bajki Monster

W pokoju małego entuzjasty filmu „Monster” nie może zabraknąć jego bohaterów. Warte uwagi są lampki nocne Monster mające postać jednookiego zielonego Mike’a lub dobrodusznego fioletowego Sulleya. Nie są jednak tanie, kosztują od 79 zł do 149 zł. Najdroższy model emituje łagodne, uspokajające światło i jest wykonany z tworzywa wysokiej jakości. Lampkę ładuje się po umieszczeniu w stacji dokującej.

Lampki superbohaterów - Spiderman

Na Allegro znajdują się również lampki LED z motywami z filmów o Spidermanie. Mamy szeroki wybór, od zwyczajnych – na baterie, z kloszem ozdobionym rysunkiem postaci dzielnego człowieka-pająka (kosztują od 10 zł) – do bardzo ciekawych modeli łączących cechy lampki nocnej i projektora. Te ostatnie na pewno docenią dzieci mające problem z wyciszeniem się przed snem. Lampka wyświetla na suficie obrazy związane z przygodami superbohatera. Do zestawu dołączone są trzy wymienne kółeczka zawierające po osiem różnych obrazków. Komplet kosztuje ponad 70 zł.

Lampki Star Wars

Na koniec coś dla wielbicieli kosmicznej epopei. W ofercie lampek Star Wars znajdziemy modele stojące, lampki-projektory, lampy sufitowe. Jednak najbardziej efektowne są bez wątpienia modele ścienne. Pomysł projektanta polega na tym, by charakterystyczne dla tego filmu postaci lub maszyny wyłaniały się z „pękającej” ściany. I tak do pokoju „wlatuje” Gwiazda Śmierci, wjeżdża droid naprawczy R2-D2 lub zaglądają sam Darth Wader czy sympatyczny mistrz Yoda. Lampy kosztują od czterdziestu kilku zł (Yoda) do ponad 140 zł (R2-D2).

Zaletą lampek LED, poza stwarzaniem magicznej atmosfery przy łóżku malucha, jest to, że dziecko się nie poparzy, co byłoby możliwe w wypadku żarówek tradycyjnych, ani nie będzie narażone na kontakt z niebezpiecznymi substancjami jak w razie stłuczenia się żarówki energooszczędnej.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro