Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

„Noc sów. Opowieści z lasu” Jacek Karczewski — recenzja

Jeśli szukać wiedzy o ptakach, to tylko u Jacka Karczewskiego. Jego „Jej wysokość gęś” okazała się bestsellerem, więc nic dziwnego, że nie trzeba było długo czekać na kolejną książkę. Tym razem na celowniku znalazły się sowy, w „Nocy sów” ujawniając przed czytelnikami swe tajemnice.

„Noc sów. Opowieści z lasu” Jacek Karczewski — recenzja

Ocena użytkowników Allegro

Ptak też człowiek

Jacek Karczewski mówi o sobie, że ma odlot na punkcie ptaków, a gdy o nich opowiada, rosną mu skrzydła. Chce być ogniwem łączącym ludzi z ptakami i przyrodą, która inspiruje i zachwyca. Z wykształcenia jest psychologiem, ale studiował także francuski i ochronę przyrody.

W 2006 roku z grupą podobnych sobie pasjonatów założył stowarzyszenie Ptaki Polskie. Jest pomysłodawcą wielu projektów i kampanii społecznych m.in. Bądź na pTAK!, Ptak też człowiek czy Noc Sów. O ptakach i przyrodzie opowiada z zaangażowaniem, a wiedzę na ten temat ma imponującą. Jeśli dodamy do tego lekkość snucia opowieści, poczucie humoru i ogromną pasję, to już wiadomo, dlaczego tak dobrze się słucha jego opowieści i z tak wielką przyjemnością czyta napisane przezeń książki.

Fascynujący świat sów

Co wiesz o sowach? Być może niewiele. Być może nic. Być może wydaje ci się, że wiedza o tych stworzeniach nie jest ci do niczego potrzebna. Jest jednak duża szansa, że gdy sięgniesz po „Noc sów. Opowieści z lasu”, zmienisz zdanie. Jacek Karczewski opowiada bowiem z tak ogromną pasją, tak przystępnie i ciekawie, że nieposiadający ornitologicznych zainteresowań bez trudu złapią ptasiego bakcyla.

„Noc sów” to podróż do fascynującego świata ptaków, wokół których narosło wiele mitów. To przegląd sowich sylwetek, dawka faktów i legend, piękne zdjęcia oraz ogrom przyjemności czytania.

Dawka wiedzy i humoru

Jak i na co polują sowy? Jak widzą i słyszą? Który przedstawiciel gatunku nazywany jest Księciem Ciemności? Która z sów jest wyjątkowo charakterna, a która występowała z Harrym Potterem?

Sóweczki, puszczyki, włochatki, uchatki… Czym się charakteryzują, gdzie i jak żyją? Dlaczego są tak fascynujące i co miały wspólnego z grecką boginią Ateną? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź w książce, którą czyta się niczym fascynującą powieść.

„Noc sów. Opowieści z lasu” to wspaniała lektura dla miłośników przyrody i dla tych, którzy tę miłość dopiero w sobie odkrywają lub nieśmiało zaczynają dostrzegać, jak fascynująca jest natura wokół nas. Jacek Karczewski czaruje słowem, odsłania przed czytelnikiem mnóstwo interesujących faktów o sowach. Ogromne wrażenie robią zamieszczone w książce zdjęcia. Wobec wspaniałych ujęć sów nie da się przejść obojętnie.

Piękna, mądra pozycja z dużą dawką tak wiedzy, jak i humoru.

Źródło okładki: wydawnictwopoznanskie.pl
Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

Artykuły z kategorii Kultura i rozrywka


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro