Niezbędny przy ciężkim ładunku – przegląd odciągów łańcuchowych

Niezbędny przy ciężkim ładunku – przegląd odciągów łańcuchowych

Transport ciężkich ładunków to nie tylko duża umiejętność, ale też duża odpowiedzialność. Podstawowym czynnikiem wpływającym na bezpieczne przetransportowanie ciężkiego ładunku jest jego odpowiednie zabezpieczenie.

udostępnij

Jakub NieszporekJakub Nieszporek / 28-04-2017

Jak zabezpieczyć ciężki ładunek podczas transportu?

Najlepszym narzędziem do zabezpieczenia ciężkiego ładunku podczas transportu jest odciąg łańcuchowy , który jest najbezpieczniejszą i najmocniejszą formą zabezpieczania ładunku. Na rynku dostępne są dwa podstawowe i najbardziej popularne rodzaje odciągów łańcuchowych. Pierwszym z nich jest odciąg jednoczęściowy. W tym systemie dwa fragmenty łańcucha złączone są na stałe z napinaczem. Większą popularnością cieszy się odciąg dwuczęściowy, w którym łańcuch to oddzielna część. Zestaw odciągu dwuczęściowego z dwóch stron zakończony jest hakami z metalowymi zapadkami, które są dla niego zabezpieczeniem. Największym plusem tego rozwiązania jest uniwersalność, a konkretnie możliwość regulowania odciągu.

Odciąg łańcuchowy jednoczęściowy

Decydując się na zakup odciągu łańcuchowego jednoczęściowego, zwróćmy uwagę na jego klasę. W zupełności wystarczy klasa 8. Następnie sprawdźmy, co wchodzi w skład zestawu. Produktem wartym zainteresowania jest zestaw odciągu łańcuchowego jednoczęściowego o długości 3,5 metra w cenie 309 zł. Składa się z napinacza grzechotkowego i zintegrowanego łańcucha zakończonego dwoma hakami, które przyczynią się do łatwego zabezpieczenia ładunku. Produkt posiada wszystkie atesty, a jakość wykonania jest na najwyższym poziomie.

W przypadku, gdy zmuszeni jesteśmy zabezpieczyć większe towary, możemy zdecydować się na zakup odciągu łańcuchowego jednoczęściowego o długości 5 metrów . Cena zestawu wynosi około 360 zł. W zamian otrzymujemy identyczny zestaw, jak w przypadku zestawu o długości 3 metrów.

Odciąg łańcuchowy dwuczęściowy

Rynek odciągów łańcuchowych otwiera zestaw dwuczęściowy w cenie 265 zł. W zamian otrzymujemy łańcuch fi 10 o długości 3,5 metra. Zestaw posiada atest, który świadczy o najwyższej jakości wykonania. Sprzedawca zapewnia, że w jego ofercie znajdziemy każdą długość łańcucha o dowolnej wytrzymałości. Łańcuchy zakończone są hakiem, który pomaga w łatwy sposób zabezpieczyć ładunek. W przypadku, gdy nie potrzebujemy łańcucha fi 10, alternatywą jest zakup zestawu odciągu łańcuchowego z łańcuchem fi 6 . Cena wynosi 270 zł. Długość łańcucha to 3,5 metra. Zestaw jest produktem niemieckim.

Odciąg łańcuchowy, cieszący się największym zainteresowaniem wśród nabywców, to zestaw 5-metrowy. Składa się z dwóch części – w przypadku zainteresowania sprzedawca oferuje możliwość wykonania 1-częściowego zestawu. Zdolność mocowania zestawu to 6,3 tony.

Odciągi łańcuchowe są podstawowym elementem podczas zabezpieczania ciężkich transportów. W trakcie ich zakupu szczególną uwagę zwróćmy na jakość wykonania i niezbędne certyfikaty.

Czy ten artykuł był pomocny?
podziel się

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro