Niezbadany ląd, czyli damska torebka

Torebka to dla kobiet chyba najważniejszy element garderoby. Jest stylowym dodatkiem, dzięki niej wszystko mamy pod ręką i nic nie jest nas w stanie zaskoczyć. Jednak dlaczego wśród mężczyzn krążą żarty lub wręcz legendy o tym, co można znaleźć w kobiecej torebce? Być może dlatego, że bardzo często nasza torebka jest niezbadaną krainą nawet dla nas samych.

Chyba każdej z nas zdarzyło się kiedyś założyć torebkę na ramię i poczuć zaskoczenie: „Dlaczego tak dużo waży? Przecież nie mam tam nic oprócz portfela, kluczy, telefonu, kosmetyków, notesu…”. No właśnie. Notorycznie wkładamy do niej mnóstwo rzeczy, o których potem nie pamiętamy. A nawet jeśli pamiętamy, to znalezienie ich zajmuje zdecydowanie za dużo czasu. Nadszedł czas, by wreszcie uporządkować torebki!

Trzy kroki do organizacji!

Pierwszym krokiem będzie kupno odpowiedniej torby. Odpowiedniej, czyli jakiej? Przede wszystkim z przegródkami i kieszeniami. Jeśli torebka w środku nie ma żadnej przegródki, zawsze będzie w niej bałagan. Kolejny krok to wyrzucenie wszystkich niepotrzebnych rzeczy oraz zalegających paragonów, rachunków, ulotek itp. papierków. Gdy wykonasz te dwa pierwsze kroki, przejdź do fazy trzeciej: organizacji dodatków. Podziel rzeczy na dwie kategorie: niezbędne oraz te, bez których możesz się obejść. Gdy to zrobisz, sama zobaczysz, że tak naprawdę jest ich niedużo. Zadbaj o rzeczy z kategorii niezbędne, zorganizuj je. Dzięki temu posłużą ci o wiele dłużej, a tobie będzie wygodniej.

Kosmetyczka

O tym, jak ważne są dla kobiet kosmetyki, nikogo nie trzeba przekonywać. Ich wadą jest niestety to, że lubią brudzić resztę rzeczy, zazwyczaj w najmniej oczekiwanym momencie. Niejedna z nas wyjmowała z torebki np. notes cały w błyszczyku. Rozwiązanie jest niezwykle proste: kosmetyczka. Nie za duża, nie za mała, taka, by znalazły się w niej najbardziej podstawowe kosmetyki: puder, szminka, tusz, perfumy, chusteczki.

Etui na okulary

Nawet zimą warto mieć przy sobie okulary przeciwsłoneczne. Po pierwsze, chronią oczy, a po drugie, są bardzo stylowym dodatkiem. Noszone luzem w torebce w najlepszym wypadku się porysują, a w najgorszym połamią. Zainwestuj w twardy futerał.Etui na okulary nie musi być nudne! Obecnie jest wiele ładnych i oryginalnych wzorów, które cieszą oko.

Wizytownik

Pozycja obowiązkowa dla bizneswoman. Nic nie wygląda tak mało profesjonalnie, jak podanie pobrudzonego i wygniecionego kartonika podczas wymiany wizytówek. Budowany wcześniej wizerunek od razu pryska. Jeśli chcesz być w pracy traktowana poważnie, dbaj o swoje wizytówki. Zakup wizytownika będzie dobrą inwestycją w swój image.

Etui na klucze

Zastanawiałaś się kiedyś, ile czasu tracisz codziennie na szukanie kluczy? Jak często stoisz pod domem w deszczu, objuczona zakupami i próbujesz się do nich dokopać, a one uwielbiają się przed tobą chować? Istnieje nieskomplikowany sposób rozwiązania tego problemu: kup im etui, a nigdy więcej się przed tobą nie ukryją.

Organizer do torebki

Jeśli naprawdę chcesz mieć porządek w torebce, najlepszym rozwiązaniem będzie organizer. To praktyczna saszetka z kilkoma przegródkami, zaprojektowana w taki sposób, że wszystko ma swoje miejsce. Możesz do niego włożyć klucze, kosmetyki, długopisy, notesy. Co tylko potrzebujesz. Największa zaletą jest to, że przy zmianie torebki nic się nie zawieruszy – po prostu przełożysz organizer z całą jego zawartością.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro