Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Jeżeli nie zmienisz ustawień, będą one zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Nietypowe zegary ścienne - ozdoba Twojego domu

Podobno szczęśliwi czasu nie liczą. Możliwe, ale nawet oni muszę gotować jajka, piec ciasto, zdążyć na autobus. Do tych przyziemnych celów przyda się zegar ścienny. Ogromny wybór zegarów jest na Allegro i z pewnością każdy znajdzie dla siebie najbardziej odpowiadający mu wzór.

Anna Matraszek Anna Matraszek / 31-08-2016

Nowoczesna klasyka

Dla fanów klasyki, którzy jednak chcą nadać jej nowoczesny wydźwięk, świetnie sprawdzi się zegar ścienny z kukułką. Tego typu zegary można dostać na Allegro już od 29,99 zł (IKEA Starholk), a ich cena dochodzić może do 899 zł. Stanowią ciekawe połączenie klasyki i nowoczesności oraz bardzo interesujący dodatek do kuchni czy przedpokoju w stylu skandynawskim.

Szlachetne drewno

Do wnętrz w stylu skandynawskim i rustykalnym świetnie sprawdzi się też zegar ścienny drewniany. Przy czym można mówić tu zarówno tylko o drewnianej ramie, jak i o pięknym zegarze Trattoria firmy Bugatti, który łączy w sobie nowoczesny design z cudowną strukturą surowego drewna. Dodatkowo drewno można malować na różne kolory, nadawać mu nowoczesny albo postarzony wygląd i – wbrew pozorom – jest bardzo ekologiczne.

Pamiątki rodzinne

Zegary ścienne z ramkami na zdjęcia również cieszą się coraz większym powodzeniem. Każde zerknięcie na taki zegar przypomina nam tych, z którymi lubimy spędzać czas lub tych, którzy już odeszli albo widujemy ich zbyt rzadko.

Sztuka

Ciekawym rozwiązaniem, zwłaszcza do salonu, będzie zegar ścienny obraz – od widoków na tryptykach, po zegary na obrazach wielkich mistrzów. Taki zegar sprawdzi się i w nowoczesnym surowym wnętrzu, i w salonie stylizowanym na sklepik z antykami.

Oświetlenie

Ciekawym rozwiązaniem będzie też zegar ścienny kinkiet. Świecące w różnych kolorach urządzenia można kupić na Allegro już od 224 zł. Co ciekawe, wyłączony zegar zachwyca cyferblatem stylizowanym na marmurową tablicę.

Zrób to sam

Bez wątpienia hitem kilku sezonów są zegary 3D, których mechanizm i cyferki naklejamy na ścianach sami. Rozmiary zegarów tego typu wahają się od 20 do 150 cm średnicy – wszystko bowiem zależy od wielkości cyfr, ściany oraz naszych preferencji. Znacznikami godzin mogą być klasyczne cyfry, ale też motyle, ptaki, zdjęcia, planety, balony, napisy i wiele, wiele innych.

podziel się