Niemal jak planszówki. Gry elektroniczne

Gry elektroniczne to doskonała rozrywka zarówno dla młodszych dzieci, jak i tych starszych. Choć wymagają większego skupienia i więcej umiejętności niż niektóre planszówki, mogą być dla nich miłą alternatywą.

Ewa Rycerz Ewa Rycerz / 29-11-2016

Gry elektroniczne nie są już tylko i włącznie grami przypominającymi wyglądem telefon. Takie gry dają szansę na przeżycie wspaniałej przygody, wciągają i uczą. Oto kilka z nich.

Prawda czy fałsz junior

Zamknięta w atrakcyjnej wizualnie gwiazdce gra jest nowszą wersją popularnej zabawki marki Dumel. Zasadą gry jest odpowiadanie na pytania. Każdemu z uczestników zostaje przyporządkowany inny kolor ramienia gwiazdki. Zabawka wypowiada pytanie, a uczestnik musi udzielić na nie odpowiedzi, naciskając przycisk czerwony (fałsz) lub zielony (prawda). Rozgrywka jest prowadzona przez lektora w postaci głosu Kasi Cichopek. Zabawka będzie odpowiednia dla dzieci powyżej 5. roku życia. Sprawdzi się wśród rodzeństwa i znajomych. Jej cena to ok. 100 zł.

Państwa-miasta

Tę grę zna każdy nastolatek wychowany w latach 90. Niegdyś grało się w nią na papierze. By wygrać, potrzebna była nie tylko wiedza, ale i refleks. Zasady gry w Państwa-miasta są proste. Jeden z graczy w myślach wypowiada alfabet, inny mówi: „Stop”. Zadaniem każdego z graczy jest wypisanie nazw państw, miast, roślin, rzeczy i owoców rozpoczynających się na literę, na jaką padło słowo „stop”. Kto szybciej uzupełni tabelkę, ten może sprawdzać innych uczestników.

To jednak zasady z gry w wersji papierowej. W elektronicznej są troszkę inne. Jakie są różnice? Po pierwsze, uczestnicy nie wypowiadają alfabetu. Literkę ustala przykładana do czytnika za każdą rundą karta. Po drugie, gdy gracz zna nazwę państwa lub miasta rozpoczynającą się na daną literkę – naciska przyporządkowany mu przycisk. Gra pokazuje, kto był pierwszy. W komplecie z grą otrzymujemy zestaw 30 kart kategorii i instrukcję. Cena zabawki to ok. 99 zł.

Mówiące pióro

Gra dla najmłodszych. W zabawie Mówiącym piórem mogą brać udział już trzylatki. Na czym polegają jej zasady? W pudełku znajdziemy 36 kolorowych plansz z barwnymi ilustracjami, na których znajdują się 72 zadania do wykonania. Ich celem jest rozwijanie i utrwalanie umiejętności porównywania, kojarzenia, klasyfikacji, a także rozwój zmysłu obserwacji.

W rozwiązywaniu zagadek i zadań pomaga mówiące pióro, czyli elektroniczny długopis, który przykłada się do odpowiednich miejsc na planszach. Sygnalizuje ono zarówno prawidłowe, jak i błędne odpowiedzi. W grę można grać wielokrotnie i za każdym razem będzie to wspaniała zabawa. Uczy ona dziecko kształtów, kolorów, liczb. Rozwija logiczne myślenie, poprawia pamięć. Jest doskonałym sposobem na wspólne spędzenie czasu z rodziną. Cena zabawki nie jest wygórowana. Za grę zapłacimy ok. 28 zł.

Zgadnij kto? Extra!

To nowsza, bardziej interaktywna wersja gry Zgadnij kto? Polega na odgadnięciu osobowości przeciwnika przy pomocy elektronicznych przycisków. Każdy gracz wybiera postać i zamyka ją przy pomocy specjalnego klucza w sobie tylko znanym miejscu. Zadaniem przeciwnika jest odgadnięcie, w którym okienku znajduje się ta postać. Robi to za pomocą pytań, które prowadzą do eliminacji kolejnych podejrzanych. W komplecie z elektroniczną podstawą w opakowaniu znajdziemy: karty z potworami, karty klasyczne, karty ze zwierzętami i z superbohaterami.

Nowością w tej wersji gry są migające światełka i dźwięki. Co więcej, w grę Zgadnij kto? Extra! można grać na dwa sposoby. Zabawka jest przeznaczona dla dzieci powyżej 6. roku życia. Kosztuje ok. 80 zł.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro