Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Jeżeli nie zmienisz ustawień, będą one zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Nie tylko „Sztuka kochania” – najlepsze książki o seksie

W kinach rekordy popularności bije filmowa biografia autorki „Sztuki kochania”, ale książka Michaliny Wisłockiej to nie jedyna ciekawa pozycja o… pozycjach i seksie.

Igor Nowiński Igor Nowiński / 09-02-2017

Seks już dawno przestał być tematem tabu także w Polsce. Chcemy w tej kwestii wiedzieć więcej i być coraz lepsi w te klocki. Nic więc dziwnego, że na naszym rynku nie brakuje ciekawych wydawnictw poświęconych seksowi i seksualności. Oto naszym zdaniem najlepsze.

Seks. Pozycja dla praktykujących Joanna Mielewczyk

Joanna Mielewczyk to dziennikarka radiowej Trójki, w której prowadziła m.in. kultową już audycję Seks nasz powszedni. Owocem jej radiowej działalności jest książka, o zabawnym i przewrotnym tytule Seks. Pozycja dla praktykujących, napisana wspólnie z kilkoma wybitnymi specjalistami z zakresu seksuologii, psychologii i relacji międzyludzkich.

To nie jest, nomen omen, pozycja dla zaawansowanych, bo nie znajdziemy tu żadnych wyjątkowo odkrywczych informacji. Mielewczyk i jej rozmówcy biorą za to na warsztat wszystkie podstawowe zagadnienia związane z seksem, z którymi zetknął się każdy z nas. Od zwykłej rozmowy o potrzebach i pragnieniach, przez przekuwanie teorii w praktykę aż po kwestie związane z różnymi rodzajami zdrady i jej wpływu na nasz związek. To ciekawa i pomocna lektura.

Slow Sex. Uwolnij miłość Hanna Rydlewska, Marta Niedźwiecka

Moda na życie w rytmie slow dotarła też do sypialni. Dziennikarka Hanna Rydlewska w rozmowie z trenerką seksualności Martą Niedźwiecką odpowiada na wszystkie najważniejsze zagadnienia, które mają pomóc nam bardziej cieszyć się z bliskości fizycznej i szanować nasze ciała. Nie ma tu tematów tabu, a żadne pytanie nie jest głupie. Slow Sex to ciekawa i rozwijająca lektura dla osób, które nie godzą się na bylejakość w żadnym aspekcie życia.

O kobiecie i O mężczyźnie Zbigniew Lew-Starowicz

Najsłynniejszy polski seksuolog bierze na warsztat skomplikowane relacje między płciami. To dwie książki, jedna poświęcona kobietom, a druga – mężczyznom. Lew-Starowicz pisze tu nie tylko o seksie, ale o całej złożoności naszych stosunków – i tych w łóżku, i tych poza nim. Na szczególną uwagę zasługuje, moim zdaniem, część o mężczyznach, na których – co nie dziwi – autor zna się chyba odrobinę lepiej. Autor i współpracujące z nim kobiety odpowiadają na zagadnienia dotyczące współczesnej emancypacji pań i coraz większego zagubienia panów. Wciągająca lektura.

Jej orgazm najpierw i Jego orgazm później Ian Kerner

To kolejny zestaw książek mówiących o różnicach między płciami i ich potrzebami. Kerner skupia się nie tylko na teorii, ale również praktyce: w książkach nie brakuje bowiem ćwiczeń do przetestowania po lekturze. Już same tytuły tych pozycji zdradzają, o co przede wszystkim tutaj chodzi. Ian Kerner rozprawia się z odwiecznym problemem heteroseksualnych par: kobietą, która do osiągnięcia satysfakcji potrzebuje więcej czasu, i mężczyzną, któremu do finalnej przyjemności nie potrzeba wiele. To właśnie na barkach panów spoczywa jednak odpowiedzialność za to, by ich partnerka poczuła się odpowiednio dopieszczona i zrelaksowana, aby osiągnąć orgazm. Dopiero potem razem możecie zadbać o męską satysfakcję. Autor dużą uwagę przykłada do poznania anatomii naszych ciał – a uwierzcie, że ta wiedza wcale nie jest aż tak oczywista, jakby mogło się to wydawać!

Dobry seks jest niezwykle ważnym elementem udanego związku. Jeśli czujesz, że możesz potrzebować porady w kwestiach intymnych, sięgnij po jeden z powyższych poradników.

podziel się