Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Nie tylko podręczniki – jak inaczej uczyć się języków obcych?

Zajęcia w szkole, dodatkowe kursy i samodzielne ćwiczenia to tylko część nauki języka. Jeśli jednak chcemy korzystać z niego swobodnie, warto zastanowić się nad nietuzinkowymi gadżetami i rozwiązaniami, które pomogą w nauce.

Nie tylko podręczniki – jak inaczej uczyć się języków obcych?

Umiejętność płynnego posługiwania się przynajmniej jednym językiem obcym to dzisiaj coś zwyczajnego. Władanie kilkoma językami to standardowe oczekiwanie potencjalnego pracodawcy, a także ogromne ułatwienie w zdobywaniu wiedzy, podróżowaniu czy nawiązywaniu nowych znajomości.

Poza tradycyjnymi metodami nauki języków warto pomyśleć nad rozwiązaniami, które w bardziej kreatywny sposób pomogą w zdobywaniu nowej wiedzy i utrwalaniu już zdobytego słownictwa. Poniżej znajdziecie kilka ciekawych rozwiązań, dzięki którym nauka języka będzie nie tylko świetną zabawą, ale w dodatku przestanie kojarzyć się z pracą.

Mrożący krew w żyłach kryminał w obcym języku

Niezależnie od tego, na jakim poziomie opanowaliście już dany język opcji, nic tak nie rozwija słownictwa jak lektura. O ile jednak czytanie książek w oryginale może być sporym wyzwaniem, zwłaszcza dla początkujących, tak lektura książek specjalnie przygotowanych do pomocy w nauce będzie świetną zabawą.

Taką rozrywką, połączoną ze zdobywaniem wiedzy, będzie z pewnością lektura książek z serii „Angielski kryminał z ćwiczeniami”. Znajdziemy w niej kilka trzymających w napięciu kryminalnych historii, które w nowatorski sposób pozwalają na opanowanie słownictwa i konstrukcji gramatycznych bez odrywania się od lektury.

„Gamebook”, czyli książka z haczykiem

Jeszcze inaczej pouczymy się, czytając książki z serii „Gamebook”. W tym przypadku mamy do czynienia z interesującymi historiami, które wymagają od nas skupienia i wytrwałości – aby bowiem przejść do kolejnego rozdziału lektury, trzeba bowiem zrozumieć dotychczasową fabułę. Połączenie powieści z ćwiczeniami i grą daje jeszcze jedną opcję zabawy – sami decydujemy o losach bohaterów. „Gamebook” pomaga nie tylko w nauce angielskiego, bo na Allegro znajdziecie też niemiecką wersję serii.

Karciany as, czyli nauka przez zabawę

Świetny sposobem na rozwinięcie umiejętności językowych jest… gra w karty. Na Allegro znajdziecie wiele różnych rodzajów gier karcianych, które łączą tradycyjny zestaw kart z fiszkami do nauki języka obcego. To pozwala na rozwijanie słownictwa i przydatnych zwrotów także w większym gronie.

Tradycyjne gry w innym wydaniu

Skoro o grach mowa, to warto wypróbować też najpopularniejsze planszówki w obcojęzycznej wersji. Dużą popularnością cieszy się chociażby gra w „Monopol”, w anglojęzycznej wersji znana po prostu jako „Monopoly”. Zasady pozostają te same, ale za to uczymy się nowych słów i zwrotów.

Jeśli zaś szukacie „Monopoly” w nieco odświeżonej wersji, warto spróbować swoich sił w anglojęzycznej edycji „Uncharted”, gwarantującej masę zwrotów akcji i zaskoczeń. Młodszym adeptom języków obcych z pewnością spodoba się za to gra „Brain Box”, rozwijająca nie tylko wyobraźnię, ale i zasób słownictwa.

Seriale, filmy i… gry w oryginalnej wersji językowej

Świetnym sposobem na „osłuchanie” się z nowym językiem jest oglądanie filmów i seriali z oryginalną ścieżką dźwiękową. Właściwie każdą płytę DVD lub Blue Ray można odtwarzać tylko z polskimi (a jeszcze lepiej – z oryginalnymi) napisami, co pozwala na oswojenie się ze słownictwem i wymową. Co ciekawe, nauka języka może odbywać się nie tylko podczas seansów domowego kina, ale również podczas grania w popularne gry komputerowe. Tu także warto wyłączyć polską ścieżkę dźwiękową, by móc w pełni oddać się grze, a przy okazji chłonąć nowe zwroty i konstrukcje gramatyczne.

Nauka nowego języka to zawsze duże wyzwanie. Czasem warto więc pomóc sobie, rozszerzając pomoce dydaktyczne o mniej oczywiste, a równie efektywne narzędzia do nauki.

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

Może Cię także zainteresować


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro