Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Nie tylko gra o tron – polecane sagi fantasy

Serial produkcji HBO z pewnością skłonił wiele osób do lektury powieści George’a R. R. Martina, tym bardziej, że książka daje nam odpowiedź co do dalszych losów bohaterów „Gry o tron”. Bohaterowie porwali nas do środowiska pełnego intryg, sekretów i niespodziewanych zwrotów akcji. Ten świat jest okrutny, ale ta brutalność koresponduje z wielością barw i różnorodnością przedstawianych krain. Jednakże fascynujące światy pełne przygód zostały stworzone nie tylko przez autora „Pieśni lodu i ognia”.

Nie tylko gra o tron – polecane sagi fantasy

„Malazańska księga poległych”, Steven Erikson

Epickie dziesięciotomowe dzieło opowiadające o bitwach stali i magii. „Epickie” to określenie, które najlepiej oddaje klimat książek Eriksona. Świat stworzony przez autora jest olbrzymi, a siły nadprzyrodzone przenikają każdy aspekt życia. Czytelnik od razu zostaje wrzucony w wir wydarzeń wojennych. Z tego powodu na początku lektury pierwszego tomu, „Ogrody Księżyca”, odczuwamy niemałą dezorientację. Po przeczytaniu sporej części książki możemy zdać sobie sprawę co do prawdziwych intencji konkretnych postaci. Cesarzowa ma wielki apetyt na więcej. Potężne Imperium Malazańskie kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa, jest zachłanne, brutalne i chce podbijać kolejne terytoria. Na przestrzeni lektury zbadamy niesamowite, rozległe i bogate krajobrazy. Saga napisana jest z rozmachem, z pewnością nie mniejszym niż „Pieśni lodu i ognia”. W serii dostępnych jest dziesięć tytułów.

„Czarna Kompania”, Glen Cook

Najemnicy są bezwzględni, walczą dla tego, który lepiej im zapłaci. Taka jest właśnieCzarna Kompania najemników Glena Cooka. Świat jest pogrążony w wojnie, a mieszkańcy oczekują na odmianę swojego losu. Czy tytułowi bohaterowie położą kres chaosowi? Najemnicy raczej nie kojarzą się z niesieniem dobra, jednakże w toku lektury możemy zmienić swoje stanowisko. Nie mamy tutaj do czynienia z bohaterami jasno określonymi po stronie dobra lub zła. Ta książka jest nieprzewidywalna, niejednokrotnie zaskakuje niespodziewanym zwrotem zdarzeń. Autor od samego początku serwuje nam dynamiczną akcję, dlatego książkę czyta się jednym tchem. „Kroniki Czarnej Kompanii” zawierają pierwsze trzy tomy serii. Pierwszy tom, wydany w 1984 r. cieszył się dużą popularnością wśród żołnierzy walczących w wojnie w zatoce perskiej.

Zobacz także inne książki Glena Cooka.

„Archiwum burzowego światła”, Brandon Sanderson

Autor umiejscawia czytelnika w samym środku konfliktu. Na początku możemy być nieco zdezorientowani, jednak wraz z rozwojem akcji odsłaniają się przed nami prawa rządzące światem książki. Czy jest szansa przetrwać najbrutalniejszą wojnę w historii? Będziemy śledzić losy czterech bohaterów o skrajnie różnych charakterach: Chirurga, Skrytobójcy, Oszusta i Arcyksięcia, którzy mogą mieć niebagatelny wpływ na losy świata. Żaden z bohaterów nie jest świadomy tego co nastąpi, jeden może wybawić świat, inny doprowadzić do zagłady. W ramachtego cyklu ukazały się do tej pory „Droga królów” oraz „Słowa światłości”. Tom pierwszy, liczący 966 stron to wstęp do fascynującej przygody, którą Sanderson zaplanował na dziesięć części.

Zobacz także inne książki Brandona Sandersona.

„Rozbite Imperium”, Mark Lawrence

Młody książę Jorg Ancrath kiedyś miał kochającą rodzinę i cieszył się przywilejami królewskiego dworu. Młodzieniec nie zdążył jeszcze dorosnąć, a już został świadkiem brutalnej śmierci swojej matki. Straszne doświadczenia wywarły skazę na jego niewinnej duszy i został przywódcą bandyckiej grupy. Stojąc na czele bandy rzezimieszków jest tym najokrutniejszym, nie cofa się przed niczym. Agresja, brak szacunku dla czegokolwiek to codzienność. Jednocześnie książę tęskni za sielskim dzieciństwem i pragnie uznania ojca. W głowie młodego księcia rozgrywa się walka dobra ze złem. Na przestrzeni lektury trzytomowej sagi będziemy obserwować jak wzrasta znaczenie młodego „Księcia Cierni”. Kolejne części, „Król Cierni” i „Cesarz Cierni” przybliżą nam fascynujący świat młodego antybohatera.

„Koło Czasu”, Robert Jordan

W pierwszym tomie, „Oko świata”, młodzi ludzie muszą przeciwstawić się siłom zła i opuszczają swoją rodzinną wioskę na końcu świata. Grupa młodych osób, które poznamy już na samym początku książki liczy pięć członków. Wyruszają w podróż wraz z Aes Sedai i jej strażnikiem, po drodze dołącza do nich wędrowny bard. Autor już na wstępie lektury przedstawia nam ośmiu bohaterów. Nie inaczej będzie na kolejnych stronach. Jordan barwnie opisuje postaci; niejednokrotnie losy tych osób splatają się ze sobą. Od pierwszych stron książka wciąga czytelnika w swój niesamowity świat i z przyjemnością zagłębiamy się w historii opisanej w dalszych tomach serii, a tych jest w sumie piętnaście. Dwanaście tomów zostało napisanych przez Roberta Jordana, który zmarł w 2007 r. Ostatnie tomy dokończył Brandon Sanderson.

Zobacz także wszystkie książki z serii „Gra o Tron”.

Czy ten artykuł był pomocny?

Artykuły z kategorii Kultura i rozrywka


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro