Naturalny kolagen – jak stosować?

Naturalny kolagen – jak stosować?

Kto nie marzy o promiennej, gładkiej i jędrnej skórze? Sposobem na zachowanie młodości na dłużej jest naturalny kolagen, który stymuluje komórki organizmu do produkcji kolagenu ustrojowego, którego zmniejszanie się prowadzi do procesów starzenia się skóry.

udostępnij

Magdalena DurakMagdalena Durak / 29-03-2019

Naturalny kolagen to rewolucyjny wynalazek biochemiczny i unikalny dar natury. Na rynku dostępny jest zarówno jako preparat do stosowania zewnętrznego (w postaci żelu) jak i np. w formie kapsułek lub proszku do picia.

W odróżnieniu od klasycznych kosmetyków pielęgnacyjnych, takich jak kremy przeciwstarzeniowe, walczy z przyczyną powstawania zmarszczek, a nie z ich skutkami. Kolagen w czystej postaci można stosować nie tylko na twarz, ale też na dłonie, stopy czy włosy.

naturalny kolagen - gif

Kolagen stosowany regularnie dogłębnie nawilża oraz hamuje procesy starzenia się skóry poprzez stymulowanie komórek do produkcji naturalnego kolagenu zawartego w organizmie.

Jak stosować kolagen naturalny?

Niewielką ilość żelu wystarczy nanieść na czystą i lekko wilgotną skórę, a następnie delikatnie masować, aż do całkowitego wchłonięcia.

Warto wiedzieć

Po wchłonięciu się preparatu możliwe jest odczuwanie lekkiego ściągania skóry – jest to całkowicie naturalna reakcja po zastosowaniu kolagenu naturalnego.

Kurację kolagenową wspomoże dodatkowo klasyczny krem z kolagenem, który wystarczy nałożyć po tym, jak żel dokładnie wchłonie się w skórę.

Naturalny kolagen sprawdza się również w pielęgnacji włosów, poprawiając ich wygląd, odżywiając i podkreślając naturalny kolor. Przed użyciem produktu włosy należy dokładnie umyć, a następnie niewielką ilość preparatu wetrzeć w skórę głowy, wykonując przy tym delikatny masaż. Włosy można wysuszyć suszarką, bez konieczności spłukiwania żelu.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro