Narty zjazdowe – modele na 2018 r. do 2 tys. zł

Narty zjazdowe – modele na 2018 r. do 2 tys. zł

Sezon narciarski już się rozpoczął. To fantastyczna opcja aktywnego spędzania czasu. Na rynku są już modele nart na 2018 r. Na jakie postawić, nie wydając przy tym więcej niż 2 tys. złotych? Oto przegląd solidnych modeli dostępnych za tę kwotę.

udostępnij

Łukasz ŻyłaŁukasz Żyła / 03-01-2018

Właściwy dobór nart jest sprawą bardziej skomplikowaną niż jeszcze kilka lat temu. Wówczas cała trudność polegała na dopasowaniu ich długości do wzrostu osoby, która będzie z nich korzystać. Dziś technika poszła tak bardzo do przodu, że patrzy się również na inne parametry. Dopasowuje się je do umiejętności narciarza, jego preferencji, stylu jazdy i wielu innych istotnych czynników. Ważną kwestią w wyborze nart jest również kwota, jaką chcemy na nie przeznaczyć. Od niej głównie będzie zależeć jakość sprzętu.

Na jakie marki postawić?

1. Fisher

Fisher to zdecydowanie czołowy producent sprzętu narciarskiego. Produkty tej marki są bardzo wytrzymałe i świetnie nadają się zarówno dla początkujących, jak i dla doświadczonych narciarzy. Jeżeli chodzi o konkretny model tej znanej marki, to godne uwagi są narty Fisher Progressor F18 w wersji dla pań, panów, ale również dla dzieci. Jest to model bardzo odporny na zarysowania. Ma sandwiczową konstrukcję i jest podwójnie talkowany. To najbardziej popularne narty spośród wszystkich oferowanych przez markę Fisher. Są szybkie, a w czasie jazdy zapewniają doskonałą stabilizację. Zapłacimy za nie około 1700 zł. To bardzo solidne narty, więc kwota nie jest wygórowana.

2. Atomic

Atomic, nieco tańsze narty niż marki Fisher, są również bardzo solidne i godne polecenia. Warto wybrać model Atomic Vantage. Nadaje się zarówno do jazdy na przygotowanych stokach, jak również poza trasą. Narty są bardzo lekkie, a mimo to zapewniają wysoką precyzję prowadzenia. Model na rok 2018 jest zdecydowanie lżejszy niż jego poprzednik z roku 2017. Kolejnym ogromnym atutem jest konstrukcja z rdzeniem light woodcore. Dzięki temu narty są trwałe i bardzo stabilne, nawet podczas rozwijania dużych prędkości. Dodatkowo w tym modelu dzioby zostały podniesione o dodatkowe 10%, co znacząco podnosi komfort jazdy i jest pomocne przy wykonywaniu skrętów. Za narty Atomic Ventage należy zapłacić około 1000 zł.

3. Volkl

Volkl to kolejna firma, która oferuje wysokiej jakości narty kosztujące mniej niż 2000 zł. Śmiało można na jej zaufać, ponieważ po produkty tej marki sięgają nawet najbardziej doświadczeni narciarze. Na 2018 rok proponuje ona udoskonalony model Volkl Flair. Został wyposażony w tzw. sidewall w ścianie bocznej w środkowej części nart, który zapewnia jeszcze większą dynamikę niż dotychczas. Większa jest też przyczepność na twardym podłożu, co zapewnia nowa płyta vMotion2. Model ten będzie doskonałą opcją dla osób, które nie boją się jazdy w ciężkich warunkach, a wręcz preferują jazdę, gdy aura nie rozpieszcza. Dodatkowo funkcja woodcore zapewnia sprężystość i dłuższą żywotność nart. Omawiany model kosztuje od 1200 do 1800 zł.

4. Rossignol

Rossignol. Ta marka również musiała się znaleźć w naszym zestawieniu. Model, który warto tu wymienić, to Rossignol Famous. W jego konstrukcji zastosowano rdzeń light core, który nadaje nartom niebywałą lekkość. Ich prowadzenie nie wymaga dużego nakładu sił. Cechują się wysoką stabilnością oraz odpornością na zarysowania. System prot tip, czyli odchudzenie dziobów i pięt ułatwia wykonywanie skrętu i pomaga zachować przy tym doskonałą stabilizację. W nartach zastosowano również konstrukcję CAP – zarówno ścianka, jak i powierzchnia górna pokryte są tym samym laminatem, co zapewnia wysoki komfort jazdy. Za ten model zapłacimy od 1500 do 1800 zł.

Postaw na znane i lubiane

Jak widać, wśród propozycji na 2018 rok nie brakuje ciekawych modeli w cenie do 2000 zł. Warto postawić na wymienione wyżej znane marki i cieszyć się wysoką jakością nart.

Czy ten artykuł był pomocny?
podziel się

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro