Naklejki ścienne do pokoju chłopięcego

Naklejki ścienne to nie tylko efektowny dodatek, ale także doskonały sposób na to, aby maluch zaprezentował swoje zdolności artystyczne. Poza tym we własnoręcznie udekorowanym pokoju znacznie przyjemniej się odpoczywa. Przedstawiamy najciekawsze naklejki ścienne do chłopięcego pokoju, które zachwycą nie tylko małych artystów.

Olga Śmiełowska Olga Śmiełowska / 26-10-2016

Dekoracja w stylu handmade

Dzieci doskonale czują się w pomieszczeniach pełnych kolorowych dodatków, fantazyjnych wzorów i zabawnych przedmiotów. Jeżeli zaangażujemy je we wspólne aranżowanie pokoju, umożliwiając im samodzielny wybór dekoracji, pozytywnie wpłyniemy na ich kreatywność i poczucie przynależności. Najlepszy sposób na rozpoczęcie przygody dekoratorskiej to naklejki ścienne, które można bez problemu przytwierdzić w dowolnym miejscu. Są efektowne, łatwe w montażu i co ważne – tymczasowe. W razie potrzeby można je usunąć, a na ich miejscu stworzyć zupełnie nową kompozycję. To ogromna zaleta w przypadku chłopców, którzy szybko dorastają i często zmieniają upodobania. Naklejki ścienne nie pozostawiają zabrudzeń ani żadnych innych śladów na tynku, dlatego można je naklejać i usuwać tyle razy, ile zechcemy.

Klasyczne czy trójwymiarowe?

W sklepach znajdziemy wiele rodzajów naklejek ściennych, które przypadną do gustu chłopcom. Najpopularniejsze są klasyczne, płaskie wzory, które można umieścić na ścianie oraz meblach pojedynczo lub w efektownych kompozycjach. Najchętniej wybierane wzory to samochody, statki kosmiczne i rakiety, żaglówki, wizerunki piłkarzy, a także motywy z popularnych kreskówek(np. „Spiderman”, „Auta”) oraz gier (np. „Minecraft”). Ciekawym rozwiązaniem są naklejki fluorescencyjne w kształcie gwiazdek, które świecą w ciemności i ułatwiają zasypianie. Coraz częściej spotykane są także wzory trójwymiarowe, wyglądające tak, jakby zaraz miały się poderwać do lotu. Warte uwagi są m.in. kolorowe ptaki, ślady psich łapek, duchy z gry „Pac Man” oraz litery, z których można ułożyć imię dziecka.

  • Miarka wzrostu.Naklejka ścienna, na której oznaczać można fazy wzrostu dziecka. Wydrukowana na matowej folii, która nie traci koloru. Wycinana po obrysie. Doskonale prezentuje się zarówno na jasnym, jak i ciemnym podłożu. Dostępna w kilkunastu wzorach do wyboru (m.in. z dinozaurami, pandami oraz samolotami). Wymiary: 45 cm × 145 cm. Zakres pomiaru wzrostu: od 65 do 155 cm. Cena: 24,90 zł.
  • Auta 2 Gigant.Foliowa dekoracja ścienna z serii „Auta”. Mocowana na ścianie za pomocą taśmy dwustronnej lub plasteliny montażowej. W zestawie znajdują się dwa elementy, które po połączeniu mają wymiary 170 cm × 165 cm. Dekorację można wykorzystać zarówno we wnętrzu, jak i na ścianach zewnętrznych. Cena: 19,99 zł.
  • Mapa świata.Naklejka ścienna wykonana z grubego weluru na fizelinie z samoprzylepnym podkładem. Delikatnie odstaje od ściany, co daje efekt przestrzenności. Można ją nakleić również na kafelkach, lustrze oraz meblach. Dostępna w 13 kolorach do wyboru. Wymiary: 200 cm × 100 cm. Cena: 149,90 zł.

Naklejki edukacyjne

Nie od dziś wiadomo, że najlepsze rezultaty przynosi nauka przez zabawę. Jednym z najlepszych sposobów na utrwalenie wiedzy u dzieci jest umieszczenie na ścianie kolorowych pomocy naukowych. W przypadku maluchów najlepiej sprawdzą się naklejki ścienne z liczbami, cyframi oraz kolorami. Starszym chłopcom, szczególnie uczniom, przyda się duży zegar, mapa świata z nazwami kontynentów, tabliczka mnożenia oraz najważniejsze wzory matematyczne, fizyczne lub chemiczne. Naklejki ścienne mogą także ułatwić naukę języków obcych, nazw zwierząt, a także zapamiętywanie nut i słów o skomplikowanej ortografii. Jeżeli wybierzemy takie o kredowej powierzchni, po których można pisać, możliwości będzie znacznie więcej.

Naklejki ścienne to ciekawy, szybki i niedrogi sposób na interesujące zaaranżowanie dziecięcego pokoju. Ogromna różnorodność motywów umożliwia wybranie takiego wzoru, który będzie idealnie pasował do wnętrza i zadowoli nawet najbardziej wybredne chłopięce gusta.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro