Naklejane zegary ścienne. Efektowne i praktyczne

Naklejane zegary ścienne. Efektowne i praktyczne

autor: Olga Śmielowska, data publikacji: 23-09-2016

Dekoracyjne naklejki już od dawna funkcjonują we wnętrzach jako niedrogi, ale bardzo interesujący sposób na ożywienie lub odświeżenie aranżacji. Nowością są natomiast naklejane zegary ścienne, nie tylko efektowne, ale również bardzo praktyczne. Podpowiadamy, dlaczego warto mieć jeden z nich w swoim mieszkaniu.

Jak to działa?

Naklejane zegary ścienne składają się zazwyczaj z dwóch elementów. Pierwszym z nich jest mechanizm kwarcowy zasilany bateriami lub akumulatorkami, ukryty w niewielkiej obudowie ze wskazówkami. Mocuje się go na ścianie dwustronną taśmą, najczęściej dołączoną do zestawu. Drugim elementem jest naklejka z folii samoprzylepnej o dowolnie wybranym kształcie i kolorze, z której wykonuje się dekorację wokół przymocowanego mechanizmu, tak aby całość tworzyła harmonijną kompozycję. Na rynku są również naklejane zegary składające się wyłącznie z tarczy oraz mechanizmu ze wskazówkami. Zegary naklejane są zatem nie tylko praktyczną i pomysłową, ale także niezwykle łatwą w montażu dekoracją ścienną.

Zalety zegarów naklejanych

Tego typu zegary są zdecydowanie tańsze niż ich klasyczny odpowiedniki ścienne oraz stojące, a także dużo nowocześniejsze. Ponadto zajmują znacznie mniej miejsca, dzięki czemu można je wkomponować w dowolną przestrzeń, a w razie potrzeby przenieść lub zdemontować. Zróżnicowane wzornictwo umożliwia dopasowanie zegara do konkretnego pomieszczenia (np. salonu, pokoju dziecięcego, kuchni, sypialni) lub wybranie modelu uniwersalnego, który sprawdzi się w każdym wnętrzu – bez względu na jego charakter. Poza tym naklejki ścienne wykonane są ze specjalnego tworzywa odpornego na wilgoć, działanie promieni słonecznych oraz zabrudzenia, więc łatwo utrzymać je w czystości i nie pozostawiają śladów na ścianie.

Feeria wzorów i kolorów

Naklejane zegary ścienne dostępne są w przeróżnych wzorach oraz kolorach. W sklepach znajdziemy zatem m.in.: naklejki imitujące tradycyjny zegar z kukułką lub z wahadłem, kolorowe zwierzątka, drzewka z gałęziami pełnymi liści, nocne niebo pełne gwiazd oraz kwiaty na długich łodygach. Mechanizm zegarowy wkomponowany jest w środek wzoru, tworząc z nim spójną całość. Tarcza zegara może być wykonana z folii samoprzylepnej, lekkiej trójwymiarowej pianki bądź aluminium. W tym ostatnim przypadku – ze względu na duży ciężar – każda cyfra stanowi oddzielny element, który mocuje się w odpowiednim miejscu za pomocą szablonu dołączonego do zestawu. Ciekawe są zegary, w których cyfry na cyferblacie zastąpiono np. buźkami, kaczuszkami, filiżankami lub gwiazdkami. Co prawda, odczytanie z nich godziny może być nieco trudniejsze (zwłaszcza dla dzieci), jednak wyglądają niezwykle uroczo.

  • Ptaszki.Idealny do pokoju dziecięcego zegar o wymiarach 15 cm x 15 cm, zasilany baterią AA (niedołączona do zestawu). Sprzedawany w komplecie z dekoracyjnymi naklejkami z kolorowymi ptaszkami oraz kwiatkami, wykonanymi z błyszczącej folii samoprzylepnej. Wymiary całej kompozycji: 84 cm x 58 cm. Cena: 34,99 zł.
  • Cyfry.Duży nowoczesny zegar wykonany z pianki o grubości 1 cm. W komplecie metalowy mechanizm, aluminiowa wskazówka godzinowa i minutowa, piankowe cyfry oraz szablon montażowy. Zegar zasilany baterią AA (niedołączoną do zestawu). Średnica mechanizmu ze wskazówkami: 11 cm, średnica zegara: od 65 cm do 130 cm (w zależności od miejsca rozmieszczenia cyfr), wymiary cyfr: od 5 cm do 8 cm. Cena: 79 zł.
  • NextGeneration. W zestawie mechanizm ze wskazówkami (zasilany baterią R6), dwanaście indeksów do zaznaczenia godzin oraz szablon montażowy. Wszystkie elementy wykonano z aluminium w kolorze srebrnym. Cyferblat pozbawiony jest cyfr. Montaż za pomocą dwustronnej taśmy samoprzylepnej. Średnica zegara: od 70 cm do 100 cm (w zależności od miejsca rozmieszczenia indeksów), średnica mechanizmu: 10 cm, wskazówka godzinowa: 38 cm, minutowa: 45 cm. Cena: 69 zł.

Naklejane zegary ścienne nie bez powodu cieszą się ogromną popularnością. Są niedrogie, atrakcyjne wizualnie, łatwe w montażu i nie pozostawiają śladów na ścianie. Przypadną do gustu zarówno dorosłym, jak i maluchom, wzbogacając każdą aranżację.

ZG11 ZEGAR ŚCIENNY NAKLEJANY NOWOCZESNY 3D DIY 120
ZEGAR Z NAKLEJKĄ ŚCIENNĄ DIY DRZEWO NUTY PTASZEK
ZEGAR Z NAKLEJKĄ  NA ŚCIANĘ DIY EMOTIKONKI EMOTKI
ZEGAR Z NAKLEJKĄ NA ŚCIANĘ PTAKI zrób to sam
NOWOCZESNY ZEGAR ŚCIENNY DIY 3D NAKLEJANY 65-130cm
DUŻY NOWOCZESNY ZEGAR ŚCIENNY DIY3D,65-130cm897-95
NOWOCZESNY ZEGAR ŚCIENNY 3D DIY ELEGANCKI NAKLEJKI
NAKLEJKA DUŻY NOWOCZESNY ZEGAR ŚCIENNY ŚCIANĘ 3D
NAKLEJKA DUŻY NOWOCZESNY ZEGAR ŚCIENNY ŚCIANĘ 3D
Zegar naklejka na ścianę zegary naklejki PROMOCJA
NOWOCZESNY ZEGAR ŚCIENNY 3D DIY ELEGANCKI NAKLEJKI
ZEGAR ŚCIENNY NAKLEJKA NAKLEJKI NA ŚCIANĘ+GRATIS!