Największe trampoliny dla dzieci

Jeśli w waszym ogrodzie jeszcze nie stoi trampolina, o której marzą wasze dzieci, czas to zmienić, aby czerpać stuprocentową radość z wiosennych i letnich dni.

Anna Bator Anna Bator / 04-04-2017 / aktualizacja: 09-05-2018

Trampoliny zwykle kupowane są dla najmłodszych, szybko jednak się okazuje, że doskonale bawią się na nich także rodzice. Im większa trampolina, tym więcej radości dla całej rodziny.

Trampolina XL – co warto wiedzieć?

Duża trampolina (powyżej 4 a nawet 5 metrów) to duża radość i zabawa. Żeby tak rzeczywiście było, należy przestrzegać kilku zasad, które zapewnią bezpieczeństwo i wygodę w użytkowaniu. Warto przede wszystkim pamiętać, że większa ilość nie oznacza bezkolizyjnego skakania. Jeśli na trampolinie skacze więcej niż jedno dziecko, należy zachować szczególną ostrożność, aby dzieci nie uderzyły się wzajemnie głowami, ani nie powpadały na siebie. Duże trampoliny mają duże maty, które na środku są bardziej skoczne niż ich mniejsze odpowiedniki.

Warto także zadbać o bezpieczeństwo pod kątem technicznym. Duże trampoliny to także ciężar, który musi być optymalnie rozłożony, aby zabawka nie zawaliła się podczas użytkowania. Niektóre modele posiadają system wbijania nóg w ziemię, podobnie jak w przypadku namiotów.

Trampolina OlimpicSport

Jednym z popularnych modeli trampoliny XL, mierzącej 400 cm średnicy, jest trampolina OlimpicSport. Pozwala na zabawę osoby lub osób ważących łącznie do 150 kg. Wyposażona jest w podwójny system nóg, który zapewnia stabilność i chroni przed przewróceniem się konstrukcji. Nogi mocowane są do ziemi za pomocą kotwic (haków). Przypomina to nieco mocowanie namiotu. Wszystko po to, aby trampolina była jeszcze bardziej stabilna i nie przewróciła się podczas zabawy.

Dodatkową zaletą tego modelu jest wewnętrzna siatka, dzięki której dziecko podczas zabawy chronione jest przed ześlizgnięciem się na nieosłoniętą sprężynę. Cena trampoliny OlimpicSport wynosi ok. 640 zł.

Trampolina aGa Sport Pro

Atrakcyjnym modelem, zarówno pod kątem jakościowym, jak i wizualnym, jest trampolina od aGa Sport Pro. Model Light Green wyróżnia ciekawy, intensywnie zielony kolor, który sprawia, że zabawka staje się dodatkową dekoracją każdego ogrodu. Średnica trampoliny wynosi 4 m, przez co chętnie wybierana jest dla rodzeństwa. Jej rama wzmocniona została specjalnym łączeniem w kształcie litery T, które gwarantuje bezpieczeństwo podczas zabawy.

Słupki wokół siatki zostały osłonięte specjalnym, podgumowanym materiałem, którego zadaniem jest amortyzowanie uderzenia. Mata jest wyjątkowo skoczna dzięki materiałowi polipropylenowemu, a do tego odporna na deszcz oraz promienie UV. Za trampolinę aGa sport zapłacimy ok. 849 zł.

Trampolina NeoSport

Dla tych, którzy szukają naprawdę dużej i dobrej jakościowo trampoliny, czeka trampolina NeoSport mająca 465 cm średnicy. Trampolina posiada tunele na słupki pozwalające na szybkie złożenie zabawki. Słupki wykonane są z metalu, a cała konstrukcja jest solidna i stabilna. Batuta (mata) jest elastyczna i wodoodporna. Dodatkową zaletą są galwanizowane, ocynkowane sprężyny, zabezpieczone piankowym kołnierzem, chroniącym dzieci przed uderzeniem się. Siatka zabezpieczająca jest zszyta w górnej części, co daje jej dodatkowe wzmocnienie, a skaczącym – pewną ochronę przed wypadnięciem na zewnątrz. Trampolina XL od NeoSport to wydatek ok. 1100 zł.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro