Najpiękniejsze kalendarze do planowania 2017 roku

Nowy Rok za pasem, a jednym z twoich postanowień jest lepsza organizacja czasu i planowanie? Z pomocą tych kalendarzy będzie to dużo łatwiejsze!

Igor Nowiński Igor Nowiński / 29-12-2016

Dzisiaj kalendarz zawsze mamy pod ręką – w telefonie, tablecie albo komputerze. Okazuje się jednak, że popularność tych nowoczesnych sposobów na planowanie i organizację czasu wcale nie zagroziła rynkowi tradycyjnych kalendarzy. Specjalnie dla was sprawdziliśmy, jakie są najpiękniejsze. Dobra wiadomość: wszystkie znajdziecie na Allegro!

Kalendarz ścienny na 2017 rok – prosty sposób na organizację

Kalendarze ścienne, kiedyś kojarzone głównie z materiałami reklamowymi, dzisiaj potrafią zachwycić. Można znaleźć: kalendarze z pięknymi zdjęciami przyrody lub zwierząt, kalendarze sygnowane nazwiskami znanych osobistości show-biznesu, a nawet takie, które ozdobimy… własnymi zdjęciami! Fotokalendarze pozwalają nam przez cały rok cieszyć się pięknym widokiem naszych bliskich. To dobry sposób na prezentację zdjęć z wakacji czy ważnych rodzinnych spotkań.

Innym rodzajem kalendarzy ściennych są te trójdzielne, prezentujące za jednym razem aż trzy miesiące: poprzedni, aktualny i kolejny. Taki rodzaj kalendarza szczególnie ułatwia planowanie dłuższych projektów i trzymanie kontroli nad ich realizacją.

Kalendarze książkowe na nowy rok – klasyczne terminarze na co dzień

Kalendarze książkowe też nie wychodzą z mody. Najpopularniejsze są oczywiście te słynnej marki Moleskine. Na Allegro znajdziemy całą gamę produktów sygnowanych logo włoskiej firmy. Są kultowe plannery dzienne i tygodniowe, do wyboru w jednokolorowych, skórzanych okładkach lub takich nawiązujących do najbardziej znanych dzieł popkultury.

Miłośnicy artykułów piśmienniczych z pewnością znają też markę Leutchtturm1917. Kalendarze tej niemieckiej firmy praktycznie do złudzenia przypominają ofertę Moleskine’a, ale różnią się kilkoma istotnymi detalami. Najpopularniejszym modelem kalendarza książkowego Leutchtturm jest „Agenda Format Medium” w rozmiarze A5, bardzo podobny do dużego notatnika-kalendarza konkurencji. Projekt Niemców jest jednak zdecydowanie szerszy, co dla jednych może być zdecydowanym atutem, a dla innych – niewygodnym rozwiązaniem. Kalendarze Leutchtturm nie są jednak dostępne w tak szerokiej gamie kolorowych okładek jak te z oferty Włochów. Produkty obu marek dostępne są w Polsce w podobnej, dość wysokiej cenie, jednak w zamian otrzymujemy produkty najwyższej jakości.

Niesłabnącą popularnością cieszą się też kalendarze dla młodzieży. Szczególnie interesujący wydaje się być ten autorstwa Beaty Andrzejczuk, przeznaczony dla młodych dziewcząt. Poza tygodniowym plannerem i miejscem na notatki znajdziemy tu sporo przydatnych porad i złotych myśli, które z pewnością przypadną do gustu każdej dorastającej pannie.

Kalendarze biurkowe 2017 – wygodny i łatwo dostępny organizer

Jeśli spędzasz dużo czasu w biurze, powinieneś zaopatrzyć się w kalendarz na biurko. Ten rodzaj plannerów występuje zwykle w wersji dziennej lub tygodniowej. Najpopularniejsze to organizery stojące, choć te zwykle są dość proste i nie wyróżniają się designem. Dostępne są kalendarze biurkowe ze zdjęciami zwierząt lub fotografiami o tematyce przyrodniczej.

Jeśli zależy ci nie tylko na wygodzie, ale również na stylu, zdecyduj się na leżący kalendarz biurkowy w przypominającej skórę obwolucie. Takie kalendarze dostępne są w kilku kolorach i będą doskonale prezentować się na twoim biurku.

Kalendarze często kupujemy po to, by lepiej organizować swój czas w nowym roku. Zwykle okazuje się jednak, że nasz zapał jest dość krótkotrwały, a kupiony kalendarz, czasem całkiem nieużywany, ląduje gdzieś na dnie szafy. Jeśli zdecydujesz się na zakup kalendarza, który będzie nie tylko wygodny, ale również estetyczny, istnieje dużo większa szansa na to, że będzie ci też służył zdecydowanie dłużej.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

 

Allegro