Najmniej zawodne używane auta kompaktowe
Zdaniem eksperta

Najmniej zawodne używane auta kompaktowe

Atrakcyjny wygląd, dobre osiągi, niskie spalanie, ergonomiczne wnętrze – na te aspekty samochodu patrzymy głównie wtedy, gdy planujemy zakup nowego auta w salonie. Jeśli jednak planujemy nabycie pojazdu z rynku wtórnego, istotnym elementem staje się bezawaryjność, a tym samym koszty utrzymania.

udostępnij

Marcin KamińskiMarcin Kamiński / 17-10-2019

W takiej sytuacji zadajemy sobie pytanie, które modele samochodów są bezawaryjne. Tego typu informacji dostarcza wiele rankingów. Do jednego z nich należy zestawienie najmniej zawodnych aut kompaktowych przygotowane nie przez instytucje czy sieci serwisowe, ale przez samych kierowców. Oto samochody, które ich właściciele uznali za bezawaryjne w ankiecie brytyjskiego portalu What Car, w której wzięło udział przeszło 18 000 osób. Pod uwagę brano nie tylko liczbę i częstotliwość usterek, ale także czas potrzebny na ich usunięcie oraz koszty, jakie się z tym wiązały.

1. Hyundai i30

Pierwsze miejsce w rankingu niezawodności według brytyjskich kierowców otrzymał Hyundai i30 drugiej generacji, produkowany w latach 2011–2017. Zaskoczenie? Owszem, jednak jak widać, właściciele tych aut nie mieli w czasie jego użytkowania zbyt wielu problemów, a ten model samochodu można uznać za wolny od irytujących usterek. Jeśli już Hyundai i30 drugiej generacji się psuje, najczęściej ma to związek ze skrzynią biegów i sprzęgłem. Mało awaryjne okazały się zarówno benzynowe, jak i wysokoprężne wersje samochodu.

Hyundai i30 jest autem bezawaryjnym wg 98,9% jego użytkowników.

Hyundai i30

2. Audi A3

Drugim najbardziej niezawodnym autem w rankingu zostało należące do klasy premium Audi A3 trzeciej generacji, produkowane w fabrykach niemieckiego koncernu od 2012 roku. Co ciekawe, mniej usterek pojawiało się w samochodach wyposażonych w silniki wysokoprężne niż w jednostki benzynowe. Audi A3 trzeciej generacji jest autem bezawaryjnym wg 98,4% jego użytkowników.

Audi A3

3. Skoda Octavia

Na trzecim miejscu jako auto kompaktowe najmniej awaryjne znalazła się Skoda Octavia trzeciej generacji z silnikiem wysokoprężnym pod maską. Egzemplarze z motorem TDI okazały się mniej awaryjne niż wersje benzynowe. Octavia trzeciej generacji jest produkowana od 2013 roku i zdążyła już przejść facelifting.

Skoda Octavia trzeciej generacji jest autem bezawaryjnym wg 97,3% jej użytkowników.

Skoda Octavia

4. Mazda 3

Japońskie samochody często uchodzą za mało awaryjne, a brytyjscy kierowcy potwierdzają to w ankietach. Znakomite wyniki niezawodności uzyskała trzecia generacja Mazdy 3 napędzana silnikami benzynowymi. Mazda 3 trzeciej generacji z silnikiem benzynowym jest autem bezawaryjnym wg 97,2% jej użytkowników.

Mazda 3

5. Seat Leon

W koncernie Volkswagena, oprócz Skody i Audi, także Seat cieszy się opinią auta niezawodnego wśród kierowców z Wysp Brytyjskich. Mowa o trzeciej generacji modelu Leon z silnikiem benzynowym TSI. Model produkowany od 2012 roku nie zaskakiwał swoich użytkowników usterkami, dzięki czemu uzyskał piąte miejsce w rankingu najmniej awaryjnych aut kompaktowych.

Seat Leon trzeciej generacji z silnikiem benzynowym jest autem bezawaryjnym wg 97,2% jego użytkowników.

Seat Leon

6. Kia Ceed

Koreańska marka pnie się w rankingach nie tylko sprzedaży, lecz także niezawodności. Postęp, jaki Kia poczyniła w ostatniej dekadzie, jest godny podziwu. Szczególnie zadowoleni ze swojego auta są posiadacze Kii Ceed drugiej generacji, która była produkowana w latach 2012–2018. Znakomite wyniki bezawaryjności dotyczą wszystkich wersji silnikowych.

Kia Ceed drugiej generacji jest autem bezawaryjnym wg 96,3% jej użytkowników.

Kia Ceed

7. Honda Civic

Japońska jakość i wytrzymałe silniki benzynowe – taką opinię o samochodach marki Honda potwierdza w rankingu najmniej zawodnych aut kompaktowych model Civic. Lepsze wyniki w kwestii niezawodności od wersji wysokoprężnych uzyskała Honda Civic z silnikiem benzynowym. Dziewiąta generacja modelu była produkowana w latach 2012–2017.

Honda Civic dziewiątej generacji z silnikiem benzynowym jest autem bezawaryjnym wg 95,8% jej użytkowników.

Honda Civic

8. Ford Focus

Używany Ford Focus trzeciej generacji z silnikiem benzynowym pod maską to dobry obiekt poszukiwań auta używanego, co potwierdza ósme miejsce w rankingu niezawodności. Warto pamiętać, że model był oferowany zarówno z małym silnikiem 1.0 EcoBoost, jak i w sportowej odmianie z motorem 2.3 EcoBoost o mocy aż 350 koni mechanicznych. Klienci decydujący się na ten model mieli bogaty wybór.

Ford Focus trzeciej generacji z silnikiem benzynowym jest autem bezawaryjnym wg 95,7% jego użytkowników.

Ford Focus

9. Skoda Rapid

Opinią niezawodnej cieszy się również kompaktowa Skoda Rapid, i to w każdej wersji silnikowej – czy to zasilana benzyną, czy olejem napędowym.

Skoda Rapid jest autem bezawaryjnym wg 95,3% jej użytkowników.

Skoda Rapid

10. BMW serii 1

Miejsce dziesiąte rankingu niezawodności to swego rodzaju zaskoczenie – BMW serii 1 to dopiero drugie auto z segmentu premium (po Audi A3 na miejscu drugim), które pojawia się w rankingu, w dodatku na odległym miejscu.

Ciekawostką jest fakt, że w rankingu niezawodności BMW serii 1 z silnikiem benzynowym uzyskało dokładnie takie same noty, jak bliźniaczy Volkswagen Golf siódmej generacji, ale z dieslem pod maską.

BMW serii 1 z silnikiem benzynowym jest autem bezawaryjnym wg 95,2% jego użytkowników.

BMW 1

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro