Najlepsze zabawki interaktywne dla malucha

Zabawki interaktywne mają za zadanie edukować poprzez zabawę. Producenci mają olbrzymie pole do popisu, więc na rynku znajduje się mnóstwo ofert tego typu. Oto, jakie ciekawe zabawki interaktywne można znaleźć dla swojego dziecka.

Henryk Tur Henryk Tur / 25-08-2015

Zabawki interaktywne w atrakcyjnej cenie

Wśród zabawek interaktywnych kosztujących do 50 złotych znajduje się interaktywny piesek Zhu Zhu Puppies. Seria Zhu Zhu to pieski, różniące się dźwiękami, sposobem poruszania oraz oczywiście wyglądem. Może posłużyć dziecku, które chciałoby mieć prawdziwe zwierzę, do nauki tego, co pies lubi. Na przykład gdy głaszcze się zabawkę po główce, mruczy ona z zadowoleniem, a gdy uderzy – zapiszczy i cofnie. Odkrywanie kolejnych jego zachowań to dla dziecka świetna zabawa połączona z nauką. Zhu Zhu Pets to także urocze chomiki.

Koty to ulubieńcy zarówno dzieci, jak i dorosłych. K47 kot interaktywny jest nie tylko wdzięcznym obiektem do głaskania, ale również powtarza zasłyszane słowa. Co więcej – może miksować je ze sobą, „rapując” w oryginalny sposób i dodając do tego podkład muzyczny! Zwierzak ten dostępny jest w wersjach różniących się kolorem futra, a jego koszt to 26 złotych. Będzie bawić zarówno chłopców, jak i dziewczynki.

Tego typu zabawki interaktywne to nie tylko zwierzaki, ale również i postacie z bajek oraz gier. Doskonałym przykładem jest maskotka Om Nom z popularnej na smartfonach gry Cut the Rope. Jest to pluszak, który wciąga paszczą przymocowany do sznurka cukierek – w czasie tej czynności wibruje i wydaje odgłosy znane ze wspomnianej gry.

Zabawki interaktywne od 50 do 150 złotych

W wyższej kategorii cenowej wybór jest równie spory. Zwraca uwagę dużo zabawek nietypowych, jak na przykład Paskudniak. O ile w większości przypadków tego typu produkty mają być maksymalnie miłe dla oka, o tyle Paskudniaki to zwierzaki najbrzydsze, jak to tylko możliwe. I co ciekawe – takie wersje podobają się dzieciom równie często jak klasyczne, miłe maskotki. Polecany jest dla starszych dzieci, które z humorem podejdą do wykonywanych przez niego czynności, takich jak bekanie, puszczanie wiatrów czy robienie paskudnych min. Koszt tego zwierzaka to niecałe 60 złotych.

Znacznie milej zachowuje się Furby Furblings. Okrągły stwór z dużymi uszami mówi w swoim własnym języku, wzdycha, śmieje się i wydaje inne dźwięki. Jego oczy mienią się podczas poruszania głową, a ciekawa kolorystyka sprawia, że może służyć jako ozdoba każdego pokoju.

Najdroższe zabawki interaktywne

Zabawki z najwyższej półki cenowej to wydatek powyżej 200 złotych, jak na przykład Robopiesek Teksta. Ten niecodzienny pies odbiera bodźce zewnętrzne jak głos, gestykulacja czy światło. Dzięki temu odpowiednio reaguje na każdy, co sprawia wrażenie żywego zwierzęcia. Oczywiście również wydaje z siebie odgłosy – szczekanie, piszczenie, a nawet skamlenie. Mało tego – potrafi wykonać salto w tył, co robi niezwykłe wrażenie. Kosztująca niemal 400 złotych interaktywna małpka Giggly może poszczycić się aż setką różnego rodzaju zachowań, a także całym szeregiem dźwięków. Dodatkową atrakcją dla dziecka jest dołączona do zabawki butelka w kształcie banana, za pomocą której karmi się Giggly. Jako że ma dość duże gabaryty, można ją przytulać.

Którą zabawkę wybrać?

Wybór zabawki powinien być uzależniony nie tylko do jej umiejętności i ilości rodzajów zachowań, ale również od tego, jakie zwierzęta lubi dziecko. Jeśli jest miłośnikiem kotów, wówczas powinno się rozejrzeć za interaktywnym kotem, jeżeli natomiast preferuje inne rzeczy, to wspomniany Om Nom czy zwierzaki z serii Furby będą dla niego najlepszym wyborem. Co się tyczy kategorii cenowej – pamiętajmy, że im większa cena, tym więcej możliwości ma taka zabawka, co przekłada się na zadowolenie dziecka. A to właśnie najważniejsze.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro