Najlepsze wiatrówki do 200 zł

Pamiętasz westerny w których strzelano do puszek i butelek oraz to poczucie, gdy sam chętnie byś spróbował? Rozumiem zagubienie i dezorientację podczas już początkowej fazy spełniania dziecięcych fascynacji. Przekrzykujące się reklamy i oferty nie są pomocne w wyborze pierwszej wiatrówki. Poniżej spróbuję to przybliżyć i sprawić, że zakup wiatrowki będzie łatwiejszy, by szybko móc oddać się przyjemności.

Weronika Borkowska Weronika Borkowska / 10-07-2015

Wiatrówkiw świecie zdobyły swoje uznanie w sporcie i rekreacji. Ta dyscyplina zdobywa coraz więcej uznania, a w branży wiatrówkowej wyznaczane są coraz to nowsze trendy, by spełniać oczekiwania coraz większej grupy użytkowników. Jeśli chcesz rozwijać swoje zainteresowania łowieckie musisz wiedzieć, że część z nich jest dostępna bez zezwolenia i rejestracji (poniżej 17 dżuli energii kinetycznej wystrzelonego pocisku).

Kaliber

Wiatrówki produkowane są zasadniczo w trzech wersjach: 4,5mm; 5,5mm, 6,35mm. 4,5mm wydaje się najrozsądniejszym rozwiązaniem i najbardziej popularnym. Śruty 4,5mm dzięki swej popularności są dostępne w większej ilości wersji. Polecić mogę firmęCrosman Marlin.

Krótka czy długa

Zastanów się czy chcesz strzelać z wiatrówki i kształcie karabinu czy pistoletu. Obydwie mają swoją specyfikę.

  • Długa wiatrówka - strzela precyzyjnie na dłuższe dystanse powyżej 15 metrów. Ich moc jest większa, a wystrzeliwany śrut ma możliwość przebijania celu, a więc nie tylko strącisz cel, ale także jesteś w stanie zrobić w nim dziurę. W związku z tym powinieneś pamiętać o zachowaniu odpowiedniej uwagi, by nie zrobić koledze, czy koleżance krzywdy. Dluga lufa pozwala początkującym przyjąć wygodniejszą postawę, co ułatwia celowanie i trafienie celu. Są one cięższe, więc lepiej byś uzbroił się rownież w pokrowiec do przenoszenia, byś mógł wygodniej się przemieszczać.

  • Luneta- część oferowanych wiatrowek posiada szynę (tzw. „jaskółczy ogon”) do montażu celownika optycznego, przydatnego do dostrzegania małego celu w takiej odległości, że bez tego powiększenia nie mógłbyś go zobaczyć. Lunety celownicze gwarantują ogrom safytysfakcji, jeśli tylko są dobrej jakości, w innym wypadku często się przestawiają podczas strzału, który ma dość duże natężenie.

  • Krótka wiatrówka. Szczególnie polecam ją do strzelania na krótkich odległościach, właśnie do puszek. Często są napędzane CO2, co pozwala na oddawanie bardzo wielu strzałów w krótkim czasie (takim, w jakim jesteś w stanie naciskać spust). Wyróżnić można również sprężynowe lub na sprężone powietrze. Wiatrówki pistolety są poręczne, łatwo schować je do torby, czy plecaka. Są idealne na strzelaną wycieczkę za miasto. Przykładowo Deser Eagle. Dość cenioną cechą takich wiatrówekjest ich realistyczny wygląd, a także realizm obsługi, który zbliża ją do broni palnej. Świetne na odstraszanie nieprzyjemnych typów spod „ciemnej gwiazdy” oraz by poczuć adrenalinę Jamesa Bonda. Dla amatorów broni ważna może być informacja, że przeważnie stanowią one repliki prawdziwej broni. Uatrakcyjnia to strzelanie, gdyż waga, rozmiary, przeładowywanie oraz umieszczenie magazynku są niemal identycznie jak w oryginalnych modelach.

Wycior

Czyszczenie wiatrówki jest niezwykle ważne dla zachowania bezpieczeństwa, dlatego warto zaopatrzyć się w odpowiedni do posiadanego kalibru wycior oraz preparat konserwująco-czyszczący. Niewyczyszczona wiatrówka, prócz niebezpieczeństwa jakie stwarza będzie mniej celna. Nada się do tego świetnie wycior Stil Crin dodatkowo w pudełku do przenoszenia.

Bezpieczeństwo

Wiatrówka to sport i rekreacja, jednak ma charakter dość niebezpieczny w rękach nieodpowiedzialnych. Pamiętaj, by nie udostępniac swojego sprzętu dzieciom bez opiekuna lub osobom wątpliwej odpowiedzialności. Nie zostawiaj jej naładowanej, ani nie zapominaj o usunięciu śrutu z wiatrówki.

Niegdy nie kieruj lufy w stronę ludzi lub innych zwierząt, a podczas jej czyszczenia za chowaj szczegolną ostrożność. Wiatrówki są sprzętem bezpiecznym, jak każdy, jeli stosujemy wobec niego określone zasady użytkowania. Wyrabiają koncentracje i budują jeszcze większe poczucie odpowiedzialności, dzięki czemu mogą być ogromnie satysfakcjonującym narzędziem przyjemności.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro