Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Najlepsze sposoby na mięsień piwny

Ludzki organizm ma niechlubną tendencję do przybierania na wadze. Dzieje się tak za sprawą niezdrowego sposobu odżywiania oraz braku aktywności fizycznej. Wystający brzuszek z pewnością nie stanowi powodu do dumy nawet dla osób nieprzywiązujących bardzo dużej wagi do swego wyglądu zewnętrznego. Wprowadzenie nawet niewielkich zmian w codziennym życiu może diametralnie odmienić naszą sylwetkę.

Przemek Harasimiuk
Przemek Harasimiuk  17-07-2015

Czas czytania: 4 min

zamknij

Najlepsze sposoby na mięsień piwny

Otyłość brzuszna może się wydawać niezbyt groźną, a wręcz wywołującą uśmiech dolegliwością. Nic bardziej mylnego. Konsekwencje tego mało atrakcyjnego wyglądu mogą kosztować nas zdrowie, a zachodzące w organizmie zmiany – okazać się nieodwracalne. Mężczyźni, którzy dumnie noszą przed sobą popularny mięsień piwny, muszą się liczyć z podwyższonym ryzykiem zachorowania na nowotwór jelita, trzustki oraz pogorszeniem pracy wątroby. Czy są zatem skuteczne metody walki z przerośniętym brzuchem?

Odpowiednia dieta

Pozbycie się nadmiaru centymetrów w obwodzie brzucha jest celem osiągalnym. Nawet najmniejsze, ale rzetelnie przestrzegane zmiany żywieniowe mogą spowodować spadek masy ciała. Najważniejszą zasadą każdej diety jest ilość spożywanego pokarmu oraz jego jakość. Przy redukcji tkanki tłuszczowej niezbędne jest ograniczenie wielkości posiłków. Jednak równie istotne jest to, w jakiej postaci dostarczamy organizmowi składniki pokarmowe. Starajmy się wybierać produkty jak najmniej przetworzone. Wszelkiego rodzaju fast foody, słodycze, gazowane napoje słodzone, chipsy i inne przekąski powinny jak najszybciej zniknąć z naszego menu. To istna bomba kaloryczna, która mimo ogromnej wartości energetycznej zapewnia znikomą wartość odżywczą.

Zdrowa żywność jest niezbyt popularna z powodu mniej intensywnego smaku. Musimy zdawać sobie jednak sprawę, że żywność przetwarzana zawiera ogromne ilości związków chemicznych, które jedynie w sztuczny sposób podnoszą walory jedzenia. Postawmy zatem na zdrowie, wybierając świeże ryby z dodatkiem ziół, naturalne jogurty z orzechami lub płatki owsiane na mleku z suszonymi owocami. Pamiętajmy też o dużej ilości warzyw, które są skarbnicą witamin i minerałów. Kolorowe napoje możemy zastąpić niegazowaną wodą z miodem i limonką.

W ostatnich latach coraz popularniejsze stały się suplementy diety wspomagające odchudzanie. Jednym z nich jest l-karnityna, która przyśpiesza rozkład tłuszczów. Z kolei suplementy z guaraną lub wyciągiem z zielonej herbaty powodują szybsze spalanie kalorii. Pamiętajmy jednak, że każda suplementacja stanowi wyłącznie uzupełnienie odpowiednio zbilansowanej diety.

Ruch to najskuteczniejsza metoda na płaski brzuch

Każdy rodzaj aktywności fizycznej wspomaga przemianę materii. Osoby chcące zmniejszyć objętość piwnego mięśnia powinny postawić na aktywność o charakterze aerobowym. W tym wypadku doskonale sprawdzi się praktycznie każdy rodzaj sportu uprawiany co najmniej przez 30 minut. Panowie z brzuszkami najczęściej wybierają ćwiczenia na orbitreku lub rowerku stacjonarnym. Mniej popularne, choć równie efektywne są bieżnia treningowa oraz ergometr wioślarski, wymagają jednak specjalistycznego sprzętu lub wykupienia karnetu do siłowni. Tradycjonaliści mogą wybrać jazdę na rowerze miejskim, trening ze skakanką lub pływanie, do którego wystarczą kąpielówki, okularki do pływania i czepek.

Gdy już przygotujemy odpowiednio nasz organizm do bardziej wytężonego wysiłku, należałoby się zastanowić nad systematycznym bieganiem. Nie każdy preferuje ten rodzaj wysiłku, niektórych wręcz trudno do niego zmotywować. A przecież to najskuteczniejsza metoda walki z nadwagą, znana ludziom od zarania dziejów. Przygody z bieganiem nie trzeba rozpoczynać od maratonów. Najważniejsza jest regularność. Jednym z plusów biegania jest to, że nie wymaga specjalistycznego sprzętu. Na początek wystarczą nam wygodna odzież sportowa oraz buty do biegania.

Bez względu na to, jaką dyscyplinę wybierzemy, nie zapominajmy o rozgrzewce oraz odpowiednim nawodnieniu. Połączenie tych kilku elementów z dobrze zbilansowaną dietą z pewnością sprawi, że nasz brzuch zacznie znikać.

Czy ten artykuł był pomocny?

oferty sponsorowane

Artykuły z kategorii Sport i turystyka


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro