Aktualnie trwają przerwy techniczne w wielu bankach oraz PayU. Do godziny 8:00 możesz napotkać problemy z płatnościami.

Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Najlepsze lampy UV do utrwalania hybrydy

Lampy hybrydowe służą do utrwalania manicure hybrydowego. Taki sposób zdobienia paznokci to idealne rozwiązanie dla kobiet, które cenią sobie trwałość lakieru i jego perfekcyjny wygląd. Dzięki zastosowaniu specjalnych lakierów oraz utwardzeniu ich w lampie UV można cieszyć się perfekcyjnym manicure nawet 3 tygodnie!

Najlepsze lampy UV do utrwalania hybrydy

Profesjonalna lampa UV umożliwia wykonanie olśniewającego manicure. Wybór odpowiedniego sprzętu przekłada się także na trwałość oraz jakość wykonania hybryd. Dlatego niezależnie od tego, czy wykonujesz manicure hybrydowy w domu, czy zależy ci na lampie UV do gabinetu kosmetycznego, zwróć uwagę na kilka ważnych kwestii podczas wyboru tego sprzętu.

Lampa UV LED 9W – czy warto ją kupić?

Lampa hybrydowa UV LED 9W występuje najczęściej w formie tzw. mostka. Jej cechą charakterystyczną jest niewielki rozmiar, dlatego sprawdzi się idealnie u osób, które samodzielnie wykonują swój manicure hybrydowy. Będzie również świetnym rozwiązaniem w podróży, np. podczas urlopu, gdyż z pewnością nie zajmie sporo miejsca w walizce. Ponadto lampa UV LED 9W ma tylko jeden przycisk – włącznik – co z pewnością przemawia za tym, że jest łatwa w użyciu. Warto jednak podkreślić, że lampy do hybryd typu mostki nie mają dużej mocy, a co za tym idzie utrwalanie w nich paznokci trwa długo, w porównaniu z innymi lampami – od 120 do 180 s. Ich niewątpliwą zaletą jest cena. Zanim jednak zapadnie decyzja o zakupie tej lampy, warto poznać wszystkie jej właściwości. Wykonując manicure hybrydowy, użytkowniczki tego typu lampy będą musiały zmierzyć się z faktem, że mieści się w nich mała część dłoni. Dodatkowym problemem jest brak ścianek bocznych, czyli obudowy lampy, co skutkuje rozproszeniem światła i może przełożyć się na niedostateczne utwardzenie, a w konsekwencji m.in. marszczenie się, ciągnięcie i kurczenie lakieru. Z pewnością nie przekłada się to na trwałość lakieru na paznokciach, który w takich przypadkach może nawet schodzić z nich płatami.

Lampy UV 18W i 36W – czy to dobry wybór?

Innymi lampami UV stosowanymi podczas utrwalania manicure hybrydowego są lampy 18W i 36W. O ile lampy UV 18W są już raczej rzadko stosowane, o tyle lampy UV 36W są nadal w użyciu osób wykonujących hybrydy. Powolne wypieranie 18W spowodowane jest ich małą mocą, co przekłada się na długi czas robienia manicure hybrydowego. Z kolei lampy UV 36W wyposażone są zazwyczaj w 4 żarówki o mocy 9W – czas utwardzania lakieru w lampie wynosi 120 s. Tego rodzaju lampy wyposażone są już z reguły w timery, które umożliwiają ustawienie czasu na 30 sekund, 60 sekund oraz pracę ciągłą. Ponadto w tego typu modelach można spotkać także sensory, czyli czujniki, które automatycznie włączają lampę po włożeniu do niej dłoni. Przydatną cechą lampy UV do hybryd jest również automatycznie wypinane dno (konieczne przy pedicure) oraz lustrzana powłoka wypełniająca jej wnętrze, która zwiększa trwałość manicure. Warto jednak podkreślić, że w dalszym ciągu czas wykonywania manicure hybrydowego w lampie UV 36W nie jest najkrótszym z możliwych do uzyskania – na rynku są dostępne urządzenia, które umożliwiają szybsze wykonanie paznokci hybrydowych.

Lampa LED + CCFL (LED + UV) 48W

Lampą najnowszej generacji jest lampa o mocy 48W. Najczęściej jest to lampa UV + LED (inaczej także: UV + CCFL), która łączy w sobie żarówki dwóch typów. Lampa UV 48W znacząco skraca czas utwardzania lakieru hybrydowego – nawet do 10 sekund. Urządzenia tego typu posiadają rozbudowany timer, który daje możliwość utwardzania lakieru przez 10, 30, 60 i 120 sekund, a także w trybie pracy ciągłej. W najnowszych lampach można wybrać również funkcję Low Heat Mode, która umożliwia jej stopniowe nagrzewanie. Najczęściej po włączeniu tego trybu po upływie 30 i 50 sekund, moc lampy wzrasta dwukrotnie. Ponadto nowoczesne urządzenia mają również wbudowaną funkcję suszenia, co zdecydowanie przyśpiesza proces tworzenia paznokci hybrydowych. Inną zaletą lampy UV 48W jest możliwość umieszczenia w lampie całej dłoni – kciuki nie muszą być utwardzane osobno, co niewątpliwie jest świetnym sposobem na oszczędność czasu. Lampa UV 48W to obecnie sprzęt o największej mocy dostępnej na rynku.

Niezależnie od tego, czy manicure hybrydowy wykonujesz w domu, czy w salonie, lampa UV to sprzęt, który odgrywa dużą rolę w jego przygotowaniu. Wybierając konkretne urządzenie, należy zwrócić uwagę na moc lampy, a także sposób utwardzania – z pewnością lepiej wybrać lampę, która umożliwia utwardzenie wszystkich paznokci u dłoni jednocześnie. Warto również pamiętać, że możliwość zmiany czasu naświetlania jest bardzo przydatną funkcją, gdyż umożliwia dopasowanie go do potrzeby oraz techniki stylizacji.

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

Zobacz, co inni regularnie kupują na Allegro

Może Cię także zainteresować


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro