Najlepsze kurtki przeciwdeszczowe – jaką wybrać na zimę?

Kurtka przeciwdeszczowa przyda się zarówno na co dzień, jak i w czasie treningu. Dobrze dobrana, może być odpowiednia na każdą okazję. Zastanów się, czy chcesz jedynie cienką i lekką kurtkę, którą możesz w razie potrzeby zmieścić w kieszeni, czy grubszą i ciepłą. Kiedy już wybierzesz model, nie kupuj pochopnie, zazwyczaj jest to zakup na długie lata. Kurtki z dobrych materiałów nie niszczą się zbyt szybko i warto poświęcić więcej czasu na wybranie najlepszej.

udostępnij

Daria WystępekDaria Występek / 19-12-2016

Kurtka dla sportowców

Zima to dobry czas dla sportowców. Mimo że temperatura i aura nie są zachęcające, to bardzo dobry czas na treningi na zewnątrz. Niższe temperatury umożliwiają wykonanie dłuższego treningu, bo organizm nie męczy się tak szybko, jak np. w czasie upałów. Podstawą jest odpowiednie ubranie. Kilka cienkich warstw załatwi problem i sprawi, że nie będzie nam za gorąco. Ubieraj się tak, jakby było 10 stopni więcej, dzięki temu nie dopuścisz do przegrzania.

Warunki atmosferyczne mogą nie być najlepsze, ale kiedy ćwiczysz regularnie, ciężko unikać treningów z powodu deszczu czy wiatru. Zimą może się to często zdarzać. Jednym z najważniejszych elementów stroju są dobre buty i kurtka przeciwdeszczowa. Zapewnią one komfortowy, suchy i ciepły trening. Istotnym elementem jest też ilość kieszeni, zarówno wewnętrznych, jak i wewnętrznych. Pomyśl o tym, co przyda ci się najbardziej i czy zależy ci na dużej ilości schowków.

Ile kosztuje dobra kurtka?

Określ budżet, jaki chcesz przeznaczyć na kurtkę. Te z najnowszych kolekcji czołowych marek są zazwyczaj drogie i nie zawsze są najlepszym zakupem. Często przecenione modele z poprzednich miesięcy mogą być równie dobre albo niewiele się różnią. Nie ma lekkich kurtek, które przez wiele godzin będą chronić przed zamoknięciem, ale są takie, które mogą znacznie opóźnić czas przemoczenia materiału. Dobrej jakości kurtki kupisz w cenie od około 150 do 200 zł.

Pomyśl, na jakie okazje przyda ci się kurtka

Czy chcesz jej używać w czasie chodzenia po górach, czy tylko na krótkie spacery? Na krótkie wypady sprawdzi się prosta wiatrówka, która będzie wystarczającą ochroną przed wiatrem i opadami. Przy planowaniu dłuższych wypadów, biegów, a nawet uprawianiu sportów zimowych pomyśl o modelach wyższej klasy. Takie kurtki pozwalają zapewnić stałą temperaturę w czasie treningu i spaceru. Zapobiegają wychładzaniu i zapewniają komfort.

Zimowy model

Kurtka nie może być całoroczna, najlepiej mieć w szafie dwa modele – na wiosnę i zimę. Cieplejsza kurtka jest niezbędna na chłodne dni, zwłaszcza ranki i wieczory, a także całodniowe wyprawy. Nie tylko zatrzyma ciepło, ale też ochroni przed deszczem. Bardzo ważna jest wentylacja. Ciało nawet zimą poci się w czasie wysiłku. Odprowadzanie potu jest kluczowe dla zachowania komfortu. Zwróć uwagę na wywietrzniki, powinny być dodatkowo rozpinane. Mogą być rozmieszczone na plecach i po bokach kurtki.

Wodoodporność

Kurtka 10 000 mm zapewni ochronę w czasie umiarkowanego deszczu. Najlepiej, jeśli będzie miała laminowane szwy i gumowane zamki. Takie rozwiązania zwiększają jej szczelność.

Pamiętaj też, że kurtka powinna być ładna, żeby mogła być noszona z przyjemnością. Kolory i wzory, zwłaszcza w damskich i dziecięcych modelach, są bardzo urozmaicone, każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro