Najlepsze gry z superbohaterami w roli głównej

W ostatnich latach, głównie za sprawą filmów ze świata Marvela, wróciła moda na komiksowych superbohaterów. Znajduje to odzwierciedlenie w wielu dziedzinach naszego życia, także grach komputerowych i konsolowych. I chociaż superbohaterowie to bardzo wdzięczny temat na grę, to niewiele z nich jest naprawdę udanych. Na szczęście na liście jest kilka pozycji godnych polecenia.

Julita Słonczewska Julita Słonczewska  / 28-07-2015

Nie wszystkie gry z superbohaterami w roli głównej są udane – nie ma co się w tej kwestii oszukiwać. Jednak spokojnie można znaleźć kilka pozycji, które można uznać za dobre lub nawet bardzo dobre.

„Batman”

Cała seria gier o Batmanie Rocksteady Studios zasługuje na wyróżnienie. Twórcy pokazali, że da się zrobić świetną i nieco mroczną grę z superbohaterem w roli głównej. Wcale nie musi być kolorowo i nieco niepoważne. Pierwsza część, czyli „Batman: Arkham Asylum”, wyznaczyła nowe standardy, a kolejne odsłony serii, „Batman: Arkham City” i „Batman: Arkham Origins”, tylko podtrzymywały dobry poziom. W grze mierzymy się z największymi przeciwnikami Mrocznego Rycerza – Jokerem, Harley Quinn, Killerem Crociem, Trującym Bluszczem czy też Pingwinem. Obowiązkowa pozycja dla wszystkich fanów superbohaterów.

„Lego Marvel Super Heroes”

Mogłoby się wydawać, że to gra tylko dla młodszych graczy, a nawet dzieci. Nic bardziej mylnego. Tytuły z serii „Lego” może swoją stylistyką trafią w gusta najmłodszych, ale rozgrywka jest na tyle ciekawa i dobrze przemyślana, że każdy może się przy nich świetnie bawić. Poza tym to gra, która rozwija, ponieważ pełna jest zagadek i logicznych łamigłówek, których rozwiązanie nie zawsze jest takie łatwe, jak mogłoby się wydawać. Ale chyba największą zaletą „Lego Marvel Super Heroes” jest to, że możemy się wcielić niemal w każdego bohatera i antybohatera znanego ze świata komiksów. Prawdziwa gratka dla fanów całego uniwersum z X-Menami, Spider-Manem, Iron-Manem i wieloma innymi. „Lego Marvel Super Heroes” to rozrywka dla wszystkich pokoleń, a na dodatek można grać wspólnie, na jednym ekranie.

Przeczytaj pełną recenzję gry „Lego Marvel Super Heroes”.

„Injustice: Gods Among Us”

To z kolei gra z konkurencyjnego dla Marvela uniwersum DC, w którym najbardziej znanymi bohaterami są Superman oraz Batman. „Injustice: Gods Among Us” to bijatyka, która została stworzona przez mistrzów tego gatunku, którzy wcześniej byli odpowiedzialni między innymi za legendarną już serię „Mortal Kombat”. Nie są to jednak zwykłe walki, ponieważ każda z postaci ma swój unikalny styl i ciosy specjalne, a całość rozgrywki została okraszona dość ciekawą fabułą. Najciekawszy jest jednak tryb online, w którym możemy mierzyć się z graczami z całego świata i powoli piąć w globalnej drabince najlepszych wojowników.

Przeczytaj pełną recenzję gry „Injustice: Gods Among Us”.

„The Amazing Spider-Man 2”

Chyba nie ma osoby, która nie lubiłaby człowieka-pająka. Nie dość, że huśta się na swoich pajęczynach i ratuje miasto, a czasami cały świat przed złoczyńcami, to jeszcze ma niewybredne poczucie humoru. No i nie jest to bogacz pokroju Batmana lub Iron-Mana czy też sztywniak, jak Kapitan Ameryka, a zwykły nastolatek. To też znajduje odzwierciedlenie w grze „The Amazing Spider-Man 2”, która pełna jest humoru i gagów. Pozycja nadaje się zarówno dla młodszych, jak i starszych odbiorców.

„Deadpool: The Video Game”

To jedna z najlepszych gier z superbohaterami, jakie kiedykolwiek powstały. Wszystko to zasługa jednej z najbarwniejszych i najzabawniejszych postaci ze świata Marvela. Deadpool to efekt eksperymentów. Nosi strój, który zakrywa jego zdeformowane ciało, ale jest przy tym niezwykle silny, szybki, dobrze wyszkolony i praktycznie nieśmiertelny. To także jedna z niewielu postaci, która łamię tzw. zasadę czwartej ściany, czyli zwraca się bezpośrednio do widza, czytelnika lub w tym przypadku gracza. Gra jest nieco brutalna i z pewnością nie jest skierowana do najmłodszych graczy, ale przy tym wszystkim jest szalenie zabawna. W „Deadpool: The Video Game” koniecznie trzeba zagrać, ale niestety ciężko ją zdobyć.Na rynku nie brakuje gier z superbohaterami w roli głównej. Niestety można odnieść wrażenie, że twórcy gier często traktują te tytuły po macoszemu. Najwyraźniej wydaje im się, że znana postać wystarczy, aby odnieść sukces. Tak jednak nie jest. Na szczęście są jeszcze gry z bohaterami, w które warto zagrać.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro