Najlepsze gry towarzyskie dla dzieci wydane w 2015 roku

Jeśli szukacie ciekawej gry towarzyskiej, w którą zagracie ze swoimi dziećmi, mamy coś dla was. Oto najciekawsze gry planszowe i karciane wydane w 2015 roku.

Aleksandra Supryn Aleksandra Supryn / 10-08-2015

Gry planszowe

Wydawnictwo Rebel przygotowało coś dla fanów kultowej książki dla dzieci. Mowa o grze Mały Książę: Droga do gwiazd. Jest to planszówka, w której podróżujemy samolotem niczym bohater książki Saint-Exupéry’ego. Śladem Małej Dziewczynki wyruszamy na planetę Małego Księcia i przeżywamy przygodę swojego życia.

Myszki w opałach to druga gra planszowa, którą polecamy. Tym razem jesteśmy myszami, które próbują wynieść zapasy ze spiżarni państwa Łasuchów. Niestety, jedzenia pilnuje kot Kłopot, który próbuje nas złapać. To dobra propozycja dla dzieci, które nie lubią przegrywać, ponieważ istnieje opcja gry drużynowej. Możemy również dostosować poziom trudności dla 5- i 7-latków.

Gry karciane

Śpiące królewny to gra z bardzo ciekawą historią. Otóż jej pomysłodawczynią i projektantką jest sześcioletnia dziewczynka. Śpiące królewny to zabawa dla całej rodziny – niech nie zwiodą was tytułowe księżniczki. Również chłopcy znajdą w niej coś dla siebie – w grze występują rycerze i smoki. A jaki jest cel gry? Musimy zbudzić królewny.

Pozostańmy w bajkowym klimacie i sprawdźmy kolejną grę – Zęby smoka. Tutaj wcielamy się w mieszkańców wioski, którzy zajmują się czyszczeniem zębów smokom. Im więcej zębów wyczyścisz, tym lepiej, uważaj jednak, żeby smok nie zamknął paszczy i cię w niej nie uwięził!

Kolejną pozycją wydaną w 2015 roku jest Vudu. Tutaj z kolei stajemy się czarownikami i poznajemy tajniki czarnej magii. Zadaniem graczy jest rzucanie zaklęć na przeciwników – liczą się spryt i logiczne myślenie.

Rancho Party to zabawna propozycja dla całej rodziny. Celem gry jest ułożenie kart ze zwierzętami gospodarskimi w odpowiedniej kolejności i zbieranie punktów. To wciągająca gra wymagająca umiejętności taktycznych i logicznych.

Dla najmłodszych

Mamy też coś dla najmłodszych pociech. Torteliki to gra planszowa dla dzieci od lat 3. Ma bardzo proste zasady, ponieważ opiera się na klasycznej grze w memory. W zestawie znajdują się figurki żółwi z wymiennymi skorupkami oraz karty. Podczas gry są odkrywane kolejne karty, a jeśli rysunek na nich odpowiada którejś z figurek – zabieramy plastikowego żółwika.

Kot Stefan to urocza gra z prześliczną szatą graficzną. To zabawa w kotka i myszkę dla najmłodszych – mogą grać w nią już 4-letnie dzieci. Podczas rozgrywki jedna osoba wciela się w tytułowego kota Stefana i musi złapać w specjalny kubeczek jak najwięcej myszek siedzących na serze. Osoba, która się zagapi i w porę nie zabierze swojej drewnianej myszki, traci punkty.

Na szybkość

Duuuszki w kąpieli to bardzo prosta i zabawna gra dla całej rodziny. W zestawie znajduje się kilka drewnianych przedmiotów oraz karty. Celem gry jest jak najszybsze chwycenie figurki z drewna, która odpowiada rysunkowi na karcie. Kąpielowa wersja duszków to kontynuacja gry Duuuszki – obie można połączyć i stworzyć supergrę. Pełną recenzję gry znajdziesz tutaj.

W grze Kang-a-Roo ponownie musimy wykazać się szybkością i sprytem – wygrywa ten, kto zbierze najwięcej plastikowych kangurków. Trzeba jednak uważać, bo ktoś może zabrać twojego kangura, jeśli nie posiadasz odpowiedniej karty. Obie gry to idealna propozycja dla młodszych dzieci. Producent sugeruje, że mogą grać w nią już 6-latki.

Gry narracyjne

Gry narracyjne polegają na opowiadaniu historii – zazwyczaj na wymyślony lub wylosowany temat i na podstawie sugerowanych podpowiedzi. To świetna opcja dla osób z dużą wyobraźnią. Jeśli lubimy takie zabawy, powinniśmy sięgnąć po grę towarzyską Komiks – to zabawa dla wszystkich fanów superbohaterów i fantastycznych przygód. Celem jest wymyślenie jak najlepszej historii, pasującej do kart z komiksowymi kadrami, które otrzymuje gracz. Jednak to od nas zależy, czy historia będzie śmieszna, straszna, czy romantyczna.

Inną propozycją jest seria Story Cubes. To z kolei gra, w której tworzymy historie na podstawie tego, co wyrzucimy na specjalnych kostkach. Kości te zawierają ikony różnych rzeczy lub czynności, na których musimy oprzeć swoją historię. Story Cubes to cała seria gier. W tym roku wydano edycję Story Cubes: Podróże oraz Story Cubes: Akcje.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro