Najlepsze gry na imprezy ze znajomymi

Najlepsze gry na imprezy ze znajomymi

autor: Julita Słonczewska , data publikacji: 13-07-2015

Gry towarzyskie zawsze świetnie sprawdzają się w trakcie spotkań ze znajomymi. Często decydujemy się na kalambury lub tabu, ale jeśli mamy konsolę do gier i kilka padów, to także one mogą nam posłużyć do uprzyjemnienia czasu przyjaciołom. Jest sporo gier, które doskonale sprawdzą się w trakcie wieczoru ze znajomymi.

Najlepszy gry na spotkania towarzyskie to takie, w których rywalizować może jednocześnie kilku graczy, są zabawne i dość proste, aby nawet mniej doświadczone osoby mogły cieszyć się rozgrywką. Raczej trudno znaleźć tego typu tytuły na komputery, ale za to mnóstwo jest ich na konsole poprzedniej oraz nowej generacji.

„Buzz! Świat Quizów”

To jedna z najlepszych gier towarzyskich, jakie tylko można sobie wyobrazić. To niby nic innego niż zwykły teleturniej, ale producent postarał się o kolorową, ciekawą i zabawną oprawę, różne konkurencje, a także specjalne kontrolery bezprzewodowe. Każdy gracz dostaje w swoje dłonie buzzera, który może się zgłaszać do danego zadania, a także typować konkretne warianty odpowiedzi. Z grze „Buzz! Świat Quizów” znajdziemy mnóstwo pytań z różnych kategorii, np. sport, świat zwierząt, film, rozrywka i wiele więcej. Poza tym z Internetu możemy pobierać dodatkowe zestawy pytań. Można grać naprawdę wiele razy i trudno trafić na podobne zadanie. Gra została wydana w wersji na PlayStation 3. Podstawowy wariant kosztuje około 230-250 zł, a za egzemplarz z bezprzewodowymi buzzerami trzeba zapłacić około 400-500 zł.

„Singstar”

„Singstar” to gra na konsole PlayStation. Niewielka znajomość języka angielskiego wystarczy, aby już po tytule zorientować się, o co tak naprawdę chodzi. „Singstar” to po prostu karaoke w cyfrowym i domowym wydaniu. Każdy uczestnik imprezy bierze w rękę mikrofon i śpiewa wybrany przez siebie tytuł. Im dłużej trwa gra, tym mniejsze znaczenie ma to, kto jaki ma głos. Liczy się przede wszystkim dobra zabawa, a to „Singstar” zapewnia doskonale. W sprzedaży jest kilka wersji gry, np. „Mistrzowska Impreza” lub „Kraina Lodu” z piosenkami z popularnej bajki. „Singstar” można kupić od razu w wersji z mikrofonami.

„Guitar Hero”

Oprócz gier karaoke na imprezach ze znajomymi świetnie sprawdzą się także gry muzyczne, np. „Guitar Hero”. Najlepiej, gdy mamy wszystkie kontrolery, czyli dwie gitary, perkusję i mikrofon. Wtedy kilka osób może grać jednocześnie, tworząc zespół muzyczny. Największą zaletą tego tytułu jest właśnie to, że pozwala zbudować więź między graczami i każdy odpowiada za końcowy sukces, więc wszyscy muszą się starać. Granie na plastikowych instrumentach może dawać dużo więcej frajdy, niż się wydaje. W sprzedaży jest kilka wersji gry, np. „Legends of Rock”, „Metallica+Aerosmith” czy też „Guitar Hero Live”. Ceny są bardzo zróżnicowane i zaczynają się od 20 zł za wersję na PlayStation 2 i na 500 zł kończąc za najnowsze wydanie z gitarą.

„Dance Central”

No to skoro możemy na imprezach śpiewać lub tworzyć całe zespoły, to czemu by też nie potańczyć? W tym przypadku łączymy przyjemne z pożytecznym, bo przy okazji możemy też spalić kilka kalorii. W końcu taniec to nie lada wysiłek i chociaż układy w „Dance Central” są stosunkowo łatwe, to i tak wyciskają z graczy siódme poty. Świetna propozycja na spotkania ze znajomymi. „Dance Central” zostało wydane na konsole Xbox 360 oraz Xbox One. Ceny oscylują w granicach 50-100 zł.

Gry ruchowe

Trudno w tej kategorii umieścić jeden tytuł, ponieważ jest ich tak wiele, że ciężko dokonać sensownego wyboru. Wśród gier ruchowych świetnie sprawdzają się takie pozycje jak: „Kinect Sports” na Xboksa 360 lub Xboksa One czy też „Sony Sport Champions Essentials” z trochę bardziej poważnymi, ale na pewno nie mniej rozrywkowymi sportami.To jednak nie wszystkie gry, które sprawdzą się w trakcie spotkań ze znajomymi. Nie możemy też zapominać o takich tytułach jak: „Start the Party”, „Mario Party” i wiele więcej. Każdy z nich zapewni godziny świetnej zabawy dla wielu graczy.

DANCE CENTRAL SPOTLIGHT klucz automat
DANCE CENTRAL 3 Po Polsku HIT Kinect Taniec
KINECT SPORTS 1+SPORTS 2 /SPORT/wersje PL/ 2 PŁYTY
LOGIC3 MOVE SPORT GUN PS3 -PISTOLET SPORTOWY
MARIO PARTY ISLAND TOUR   3DS  SKLEP
324. START THE PARTY 1 / PS3 / PL / MOVE /S-ec
Guitar Hero Aerosmith PS2 GUITAR HERO UNIKAT
MIKROFON + SINGSTAR MISTRZOWSKA IMPREZA - PL [PS4]
SINGSTAR MISTRZOWSKA IMPREZA PS3 3xPOLSKA / NOWA
GRA SINGSTAR SING STAR + GUITAR + KARAOKE PS3
SINGSTAR GUITAR KARAOKE + 2 MIKROFONY PS3
SINGSTAR + SINGSTORE VOL.3 + MIKROFONY PS3