Najlepsze gry dla fanów militariów

W Polsce z pewnością nie brakuje fanów militariów. Widać to przede wszystkim po liczbie osób interesujących się ASG (Air Soft Gun) lub Paintballem. Takie zamiłowania łatwo przenieść na ekran komputera lub telewizor podłączony do konsoli.

Karolina Marciniak Karolina Marciniak / 07-12-2016

Nie brakuje gier, które powinny spodobać się fanom militariów. To przede wszystkim wszelkiej maści strzelanki i strategie. Ale które są najlepsze?

„Arma III”

„Arma III” to jedna z najlepszych gier dla fanów militariów. Przede wszystkim dlatego, że stara się w jak najbardziej realistyczny sposób oddać realia wojny. Akcja dzieje się w niedalekiej przyszłości, w której NATO zostało bardzo mocno osłabione. Produkcja ma ciekawy tryb jednoosobowy, ale najważniejsze są zmagania dla wielu graczy. Twórcy oddali w ręce użytkowników w pełni funkcjonalne narzędzia moderskie, które pozwalają tworzyć własne scenariusze. Dzięki temu świat gry cały czas żyje. „Arma III” dostępna jest na komputerach osobistych.

„Battlefield 1”

„Battlefield 1” to najnowsza odsłona znanej serii strzelanek. O ile początki dotyczyły II wojny światowej, tak z czasem fabuła była stopniowo przenoszona do teraźniejszości, a nawet przyszłości. Nie podobało się to graczom i dlatego „Battlefield 1” dzieje się w czasach I wojny światowej. Gra stara się dość realistycznie oddać panujące w tamtym okresie realia. Electronic Arts tym razem nie skupiło się tylko na zmaganiach multiplayer, ale dodało też ciekawy tryb fabularny dla jednego gracza. BF1 to jedna z niewielu gier, które dotykają tematyki I wojny światowej. Tytuł dostępny jest na PC, PS4 oraz XOne.

Pełną recenzję gry przeczytasz tutaj.

„Hearts of Iron IV”

„Hearts of Iron” to seria znana wszystkim miłośnikom strategii. Po raz kolejny wcielimy się w przywódcę jednego z państw, biorących udział w II wojnie światowej. Gra pozwala bardzo dokładnie odwzorować walki z tamtego czasu lub napisać historię całkowicie na nowo. Rolą gracza jest dbanie o stosunki polityczne z innymi krajami, rozwój technologiczny naszego państwa, a także troska o armię i walka. Tytuł z niezwykłą dokładnością oddaje realia II wojny światowej. Każda ze stron konfliktu ma dokładnie takie pojazdy i technologie, do jakich w rzeczywistości miała dostęp w przeszłości. Wszyscy fani militariów, zainteresowani tym okresem historycznym, powinni być zadowoleni z możliwości przygotowanych przez Paradox Interactive.„Hearts of Iron IV” została wydana na PC-tach.

„Call of Duty: Infinite Warfare”

„Call of Duty: Infinite Warfare” to kolejna odsłona jednej z najpopularniejszych serii FPS-ów w historii gier. Wybór może wydawać się nieco kontrowersyjny, ponieważ historia dzieje się w przyszłości. Ale dzięki temu fani militariów mogą mieć wgląd na to, jak za kilkanaście lub kilkadziesiąt lat może wyglądać wojsko i prowadzenie wojny. „Infinite Warfare” to poza tym niezwykle ciekawa strzelanka, w której wiele zależy od taktyki, ale też wybranej klasy żołnierza i jego wyposażenia. Gra ma zarówno tryb dla jednego gracza, jak i pozwala na potyczki z innymi użytkownikami z całego świata. Została wydana na PC, PS4 i XOne.

Więcej o serii "Call od Duty" przeczytasz tutaj.

„Counter-Strike: Global Offensive”

„Counter-Strike: Global Offensive” to gra, w której jest niemal wszystko, czego mogą oczekiwać miłośnicy militariów. Przede wszystkim to szybkie potyczki z przeciwną drużyną. Każda runda wymaga dużych umiejętności i taktycznego zmysłu. Do tego gracze mają wybór wielu broni, w tym tak kultowych jak AK47 oraz M4. „Counter-Strike: Global Offensive” to produkcja, której łatwo się nauczyć, ale którą niezwykle trudno opanować na wysokim poziomie. Gra dostępna jest na komputerach osobistych.

Jak widzisz, na rynku pojawia się coraz więcej gier z wojennym scenariuszem. Fani militariów mogą wybierać spośród gier na PC-ty i konsole.Sięgnij po jedną z gier z naszej selekcji i zanurz się w fantastycznym świecie podczas rozgrywki.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro