Najlepsza damska torba na fitness

Najlepsza damska torba na fitness

Jesteś aktywna i często chodzisz na zajęcia sportowe? Wycieczka na salę nie obędzie się bez odpowiedniej torby treningowej, w którą zmieścisz wszystkie potrzebne rzeczy. Zobacz, na co zwrócić uwagę, wybierając torbę na fitness.

udostępnij

Agnieszka WadowskaAgnieszka Wadowska / 22-12-2015

Kolor zawsze jest ważny

W tym przypadku chodzi nie tylko o estetykę, ale przede wszystkim o praktyczny aspekt używania torby. Na ciemniejszych modelach nie będzie widać każdego najmniejszego zabrudzenia. Kolorowe torby natomiast cieszą oko i aż proszą o to, aby zapakować w nie sportowe ubrania i pójść na trening.

Damską torbę w fantazyjne wzory kupisz na Allegro już od 44 zł.

Materiał, z którego powinna być wykonana torba

Jedno jest pewne – torbę treningową będziesz musiała odświeżać częściej niż torebkę, którą nosisz na co dzień. Warto więc wybrać taką, która szybko schnie i łatwo zetrzeć z niej mniejsze zabrudzenia. Nieprzemakalność to również istotna cecha. W naszym klimacie w drodze na zajęcia nieraz złapie cię deszcz, a z pewnością nie chcesz, aby twoje ubrania przemokły i uniemożliwiły ci odbycie komfortowego treningu.

Worek na buty w torbie

Higiena przede wszystkim. Dobrze byłoby nosić buty w oddzielnej torbie, ale po co nosić dwie, skoro możemy kupić torbę sportową z kieszonką na buty. To oszczędzi ci problemów z odseparowaniem przepoconych po treningu butów od innych rzeczy, które zabierasz ze sobą na fitness.

Oddzielne komory

Na trening weźmiesz nie tylko strój sportowy, buty, ale też posiłek potreningowy i wodę. W torbie znajdzie się też ręcznik, żel pod prysznic i drobiazgi, które zawsze masz przy sobie. Oddzielne komory ułatwią odnalezienie potrzebnej rzeczy bez zbędnej straty czasu. Na telefon i portfel, grzebień, puder i dodatkową koszulkę – każda komora się przyda.

Jak duża powinna być torba?

Na pewno nie warto wybierać kolosa, który po spakowaniu z trudem zmieści się np. w drzwiach. Jednak za mała torba również nie spełni swojej funkcji. W zależności od tego, czy często nosisz dodatkowe rzeczy na trening (np. shaker z odżywką białkową albo rozpuszczone carbo), czy wybierasz wersję okrojoną, dostosuj odpowiednią dla siebie wielkość torby.

Pamiętaj o tym, że chociaż teraz nie zabierasz ze sobą ręcznika, dużego żelu i potreningowej przekąski, to niedługo może się to zmienić. Kupisz spory żel w promocji albo zechcesz wrzucić do torby baton dla siebie i banana dla koleżanki, a wtedy będziesz potrzebowała dodatkowego miejsca. Weź pod uwagę te czynniki i kup średnią, a nie najmniejszą wersję torby. Torby średnie i nieco większe znajdziesz w ofercie marki Nike za około 100 zł. Różne rozmiary toreb Adidas są dostępne od 79 zł. Niezbyt duża, ale pojemna będzie też tzw. podręczna torba sportowa dostępna już od 35 zł.

Rączki czy pasek?

Lekką i niewielką torbę będzie ci wygodnie nosić za rączki. Jednak kiedy włożysz w nią nieco więcej rzeczy i zwiększy swoją wagę, lepszym wyborem będzie pasek. Dobrze, żeby był usztywniony i miał możliwość regulacji długości. To ważne, abyś mogła go dopasować do swojego wzrostu, wtedy będzie ci wygodniej nosić ciężar. Torba, którą dzięki paskowi można założyć na ramię, to wydatek około 35 zł.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro