Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Najładniejsze sztuczne choinki z gęstym igliwiem

Choinka ma być słodka, kolorowa, cukierkowa – taka jak święta Bożego Narodzenia. Ma przyciągać wzrok i wywoływać zachwyt. By to osiągnąć, nie musimy kupować naturalnej, przywiezionej z plantacji. Producenci oferują masę sztucznych choinek, które wyglądają niezwykle efektownie.

Najładniejsze sztuczne choinki z gęstym igliwiem

Trudno sobie wyobrazić Wigilię bez choinki, choć przecież jeszcze nasi pradziadowie doskonale się bez niej obywali, gdyż spędzali święta pod podłaźniczką i jemiołą. Zwyczaj strojenia choinki przyjęliśmy od Niemców na początku XIX w. Od nich nasi pradziadowie nauczyli się strojenia choinki rajskimi jabłuszkami i palącymi się świecami. W wielu wiejskich społecznościach w naszym kraju choinka przyjęła się dopiero po I wojnie światowej.

Sztuczna czy naturalna

Oczywiście wówczas nikomu nie przyszło do głowy, żeby dom ozdabiać sztuczną choinkę. Teraz mamy dylemat: sztuczna czy naturalna, co najmniej z trzech powodów. Pierwszy to ekologia. Wielu osobom ciężko się robi na sercu, gdy co roku wyrzucają na śmietnik kikut uschniętego drzewka, które jeszcze miesiąc wcześniej radośnie sobie rosło (choć inni twierdzą, że ekologiczne są tylko choinki naturalne!). Drugi to względy finansowe. Dobrej jakości sztuczna choinka kosztuje tyle, ile 2–3 naturalne, a służyć może nawet 20 lat (sprawdziłam!). Trzeci to względy praktyczne. Naturalne drzewka sypią igłami, więc trzeba dbać, by miały wodę w pojemniczku, bo w przeciwnym razie może nie dotrwają do Sylwestra. No i są łatwopalne.

Szeroki wybór

Oferta producentów jest bardzo bogata, rozpocznijmy więc od decyzji, gdzie choinkę ustawimy i jaką ma mieć wysokość. Zastanówmy się też, czy kupujemy drzewko bez ozdób, czy przystrojone, np. kryształkami, czerwonymi jabłuszkami, jarzębinami. Czy choinka ma mieć kolor głębokiej zieleni, czy też być srebrna od góry do dołu (albo przynajmniej na końcówkach gałęzi). Czy końcówki igiełek mają być ostre jak w naturalnych drzewkach, czy też postrzępione (wygląda to bardzo dekoracyjnie i ogranicza prawdopodobieństwo, że myszkujące pod drzewkiem dziecko ukłuje się w oko). A może choinka na pniu, czyli z gałązkami rozpoczynającymi się np. na jednej trzeciej wysokości całego drzewka? Wybór jest ogromny – i jakościowy, i estetyczny. Dbają o to tacy producenci, jak choinki.mobi, Golden Gym, Verk Group i wielu innych.

Małe choinki

Jeśli chcemy postawić drzewko np. na stoliku przy telewizorze, możemy kupić małą choinkę, o wysokości ok. 40 cm, bez ozdób lub z ozdobami. Ceny rozpoczynają się od ok. 20 zł, a produkty doskonale imitują naturalne drzewko, choć jedynie „uniwersalnego” gatunku. Są wykonane z niepalnego tworzywa, dzięki czemu śmiało mogą ozdabiać biureczko naszego dziecka. Mają wiele wariantów kolorystycznych i możemy kupić zarówno wersje bez dodatków, jak bogato zdobione i osadzone na bardzo oryginalnych stojakach, wykonanych z pnia drzewa, odwróconej ceramicznej donicy itp.

Choinki średnie

Klienci najczęściej wybierają drzewka mające ok. 2 metrów wysokości. Kosztują ok. 150 zł, choć dobrej jakości produkt możemy kupić już za 100 zł. Producenci oferują tak wiele modeli, że możemy powybrzydzać. Do wyboru są świetne imitacje sosny, sosny kaukaskiej, świerku, świerku syberyjskiego, świerku kłującego, jodły kaukaskiej i wielu innych. Możemy się zdecydować na model z pięknymi szyszkami, naturalnymi lub plastikowymi. Różne są też kolory drzewek: soczyście zielone, jasnozielone, srebrno-zielone i białe. Co kto lubi!

Drzewka wysokie

Jeśli mamy salon o ponad 4-metrowej wysokości, możemy pokusić się o zakup dużego, drzewka wysokiego, sięgającego prawie sufitu. Jest naprawdę imponujące. Choinki 4-metrowe można kupić już za ok. 1700 zł, ale są również 5-metrowe za ponad 3 tys. zł. Jeśli kupujemy wysoką, warto się zastanowić, gdzie ją będziemy przechowywać po świętach. Sztuczne choinki rozkłada się na poszczególne elementy (pojedyncze gałązki, dwu-trzyelementowy pień i koronę), mimo to zajmują sporo miejsca i nie w każdej szafie się zmieszczą!

Sztuczne choinki mają jeszcze jedną wielką zaletę. Do utrzymania ich w czystości wystarczy prysznic i ciepła woda. A potem możemy już cieszyć się świętami.

Zobacz również pozostałe poradniki świąteczne!

Czy ten artykuł był pomocny?

Artykuły z kategorii Dom i Ogród


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro