Najciekawsze stoliki edukacyjne do 150 zł

Wielofunkcyjne stoliki edukacyjne stymulują rozwój wzrokowo-ruchowy, korzystnie wpływają na koordynację ruchową, zdolności poznawcze i myślenie przyczynowo-skutkowe. Umożliwiają także zdobywanie wiedzy – maluch poznaje nowe kształty, kolory, dźwięki wydawane przez zwierzęta oraz pojazdy. Podpowiadamy, jak wybrać ciekawy i praktyczny stolik edukacyjny w cenie do 150 zł.

Olga Śmiełowska Olga Śmiełowska / 06-08-2015

Stymulacja rozwoju dziecka

Stoliki edukacyjne to nie tylko pomysł na doskonałą zabawę, ale także sposób na zadbanie o prawidłowy rozwój dziecka. Interesujące gry rozwijają wyobraźnię, kreatywność i zmysły, kształtują zdolności manualne, pobudzają intelektualnie, pozytywnie wpływają na umiejętności psychoruchowe. Przy wyborze należy kierować się przede wszystkim bezpieczeństwem malucha – stolik powinien być stabilny i wytrzymały, wykonany z materiałów odpornych na uszkodzenia, bez ostrych krawędzi. Warto także pamiętać o potrzebach dziecka oraz zasobności własnego portfela. Ceny stolików wahają się od 30 do nawet 500 zł.

Do wyboru, do koloru

Na rynku jest wiele stolików edukacyjnych dla dzieci w różnym wieku, dlatego tak ważny jest wybór tego, który będzie najlepszy dla naszego malucha. Są stoliki muzyczne, plastyczne, gimnastyczne, a nawet dwujęzyczne. Przedstawiamy najciekawsze z nich:

  • Interaktywny stolik gimnastycznyFisher Price. Umożliwia zabawę w trzech różnych pozycjach: na stojąco, na leżąco oraz na siedząco. Dzięki opcji dostosowania panelu do wielkości dziecka nadają się nawet dla noworodków. Stolik wyposażony jest w małe pianinko, światełka, trzy zawieszki w kształcie zwierzątek, kilka ruchomych elementów oraz bazę melodyjek.
  • Stolik edukacyjny Smoby Cotoons. Stoliczek wyposażony jest w sorter kształtów (po wrzuceniu klocka do odpowiedniego otworu zabłyśnie światełko), wieżę z kółeczek różnej wielkości, trzyczęściowy bębenek, obrotowe lusterko, wyskakującą żabkę, obrotowy kwiatek wygrywający melodyjki, kolorowe trybiki i inne elementy.
  • Multifunkcjonalny stolik-skoczek Baby Mix. Edukacyjny, rozwijający zdolności manualne i wyobraźnię. Wyposażony jest w obrotowe siedzisko z regulacją wysokości oraz platformę do skakania. W zestawie są m.in.: świecący panel dźwiękowy, odczepiana kierownica z piszczkiem, miś-grzechotka z lusterkiem, kwiatek z grzechotką, obrotowy konik bujany, obrotowy kwiatek.
  • Stolik muzyczny z instrumentami Chicco. Wyposażony w trzy oddzielne panele (z opcją ich zdejmowania) umożliwia aż osiem różnych zabaw. Na blacie znajdują się: perkusja z trzema trybami odtwarzania i światełkami, marakasy z koralikami i kolorowymi blaszkami i konsola didżeja z suwakiem, dyskiem do miksowania oraz igłą gramofonową.
  • Edukacyjny stolik muzyczny Smily Play. Zdejmowany pulpit umieszczony na stabilnych nóżkach. Na blacie znajdują się: grające i świecące pianinko, obrotowy walec, okienko z ukrytym słoneczkiem, motylek-książeczka, tory z kolorowymi literkami oraz kolejką, przyciski ze zwierzątkami (uczą rozpoznawania kształtów i kolorów).
  • Wesoły stoliczek z żyrafą Fisher Price. Oferuje dwa sposoby zabawy – na stojąco i na siedząco. Blat wyposażono m.in. w światełka, melodyjki, elementy edukacyjne wydające dźwięki (np. zwierzątek), książeczkę, przyciski o różnych kształtach i kolorach. Żyrafka znajdująca się przy stoliku może pełnić funkcję pochylnio dla kolorowych piłek, które turlając się po podłodze, będą zachęcać malucha do raczkowania.

Największą zaletą stolika edukacyjnego jest to, że zapewnia wiele różnych rodzajów aktywności , co oszczędza nam kupowania kilkunastu zabawek. Jeśli dołączymy do tego wielostronne walory edukacyjne, otrzymamy produkt idealny, którego nie powinno zabraknąć w pokoju naszego malucha.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro