Najciekawsze książki gangsterskie na faktach

Najciekawsze książki gangsterskie na faktach

Mafijne porachunki od dawna inspirują pisarzy. Mroczne zagrywki, gangsterski kodeks i popełniane z zimną krwią przestępstwa to niemal zawsze gwarant ciekawej powieści. A te książki napisało samo życie.

udostępnij

Igor NowińskiIgor Nowiński / 06-07-2019

„Literatura gangsterska” to od dawna prężnie rozwijająca się odnoga rynku wydawniczego, także w Polsce. O ile nie brakuje powieści z motywem mafii, tak rzadko której udaje się powtórzyć sukces „Ojca Chrzestnego”. Dużo więcej emocji zdają się budzić książki o mafiosach, które oparte są na prawdziwych wydarzeniach. Te książki gangsterskie na faktach uznaliśmy za najciekawsze.

„Księżniczka mafii” Marisa Merico

Ocena uzytkowników Allegro

zamknij

Autorka książki właściwie jeszcze przed swoim urodzeniem była skazana na życie poza prawem. Marisa Merico była bowiem córką jednego z najpotężniejszych włoskich mafiosów. Sama też szybko zaczęła piąć się po szczeblach gangsterskiej kariery. Odsiedziała swoje w więzieniu, a po latach – mimo wciąż grożącego jej niebezpieczeństwa – zdecydowała się opisać swoje wspomnienia w książce „Księżniczka mafii”. To pozycja ciekawa nie tylko ze względu na wyjątkowy wgląd autorki w codzienne funkcjonowanie Cosy Nostry, ale i uwzględnienie ważnej roli kobiet w mafijnej familii.

„Byłem wykidajłą. Prawdziwa historia” Grek

Ocena uzytkowników Allegro

zamknij

Czwarta książka tajemniczego Greka, dawnego mafiosa, który nadal ukrywa swoją tożsamość, tak naprawdę może być twoim pierwszym kontaktem z jego twórczością. Gangster w swoich wspomnieniach zabiera nas bowiem na początek swojej przestępczej drogi, opisując przy okazji polską mafię lat 80. „Byłem wykidajłą” czyta się jak najlepszą powieść i trudno się od tej lektury oderwać.

„Bandyci i celebryci” Jarosław Sokołowski, Janusz Szostak

Ocena uzytkowników Allegro

, ,
Rewelacyjny
4,83/5
(41 ocen)
36
3
2
0
0

4 września 2019 od
...wszystko ok...
21 maja 2019 od
Wszystko ok towar zgodny z opisem Polecam
27 stycznia 2019 od
Takie tam
23 października 2018 od
ok
zamknij

Jarosław Sokołowski, czyli słynny „Masa”, przez ostatnie lata sam zapracował sobie na miano celebryty pierwszej kategorii. Każda z książek, w których opisuje on swoją przestępczą działalność, odbija się szerokim echem w mediach. Nie inaczej było też w przypadku „Bandytów i celebrytów”. Tym razem Sokołowski i partnerujący mu dziennikarz Janusz Szostak opisują, jak nasz show biznes przeplata się ze światem zorganizowanej przestępczości.

„Mafia na wybrzeżu” Krzysztof Wójcik

Ocena uzytkowników Allegro

, ,
Rewelacyjny
4,87/5
(15 ocen)
13
2
0
0
0

23 sierpnia 2019 od
Ciekawa książka z fajnym opisem ale na kolana nie powala. Po prostu opis historii prawdziwej w bardziej opisów sposob
30 sierpnia 2018 od
wszystko OK! polecam
26 sierpnia 2018 od
POLECAM !!!
zamknij

Choć mogłoby się wydawać, że to w Warszawie działają największe i najlepiej zorganizowane gangi, to okazuje się, że stolica nie umywa się do tego, co dzieje się na polskim wybrzeżu. Ten tajemniczy i brutalny świat obnaża w „Mafii na wybrzeżu” Krzysztof Wójcik. Z lektury tego reportażu wyłania się obraz bezwzględnych przestępców, którzy nie powstrzymają się przed niczym w drodze po władzę i pieniądze.

„Wojny kobiet. Rzuciły wyzwanie sądom, policji i mafii” Ewa Ornacka, Piotr Pytlakowski

Ocena uzytkowników Allegro

, ,
Rewelacyjny
4,90/5
(10 ocen)
9
1
0
0
0

2 sierpnia 2019 od
Produkt zgodny z opisem.
zamknij

13 rozdziałów i 13 wyjątkowych kobiet, które odnalazły w sobie siłę i odwagę, by przeciwstawić się systemowi. W „Wojnach kobiet” znajdziemy zarówno historię Polki, która walczyła o sprawiedliwość po śmierci męża-Włocha, zamordowanego przez Cosę Nostrę, jak i poruszającą opowieść o Danucie Olewnik, siostrze brutalnie zamordowanego Krzysztofa. To mocna i ciekawa lektura.

Nie od dzisiaj wiadomo, że najlepsze scenariusze pisze samo życie. Te książki, oparte na faktach i prawdziwych wydarzeniach, ukazują mroczną i bulwersującą stronę działań gangsterów.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro