Najciekawsze gry piłkarskie

Piłka nożna to najpopularniejsza dyscyplina sportowa na świecie. Finały Ligi Mistrzów, Mistrzostw Europy lub Mistrzostwa Świata oglądają dziesiątki, a nawet setki milionów ludzi w każdym zakątku Ziemi. Dlatego też twórcy gier sięgnęli po tę tematykę. Oto najciekawsze tytuły piłkarskie na rynku.

Karolina Marciniak Karolina Marciniak / 12-01-2017

Większość osób zna przede wszystkim dwie najpopularniejsze serie gier piłkarskich. Ale oprócz nich dostępne są także inne tytuły, które dotykają tej tematyki.

FIFA 17

Na liście nie mogło zabraknąć najpopularniejszej serii gier piłkarskich na świecie. „FIFA” jest wydawana przez EA Sports nieprzerwanie od 1994 roku i cały czas cieszy się ogromnym zainteresowaniem graczy na całym świecie. Najmocniejszą stroną tytułu są licencje na dziesiątki lig i pucharów, stroje, a także nazwiska i wygląd zawodników. W grze możemy brać udział zarówno w rozgrywkach dla jednego gracza, mierząc się ze sztuczną inteligencją, jak i w potyczkach z innymi przeciwnikami z całego świata. FIFA 17 dostępna jest na konsole nowej i poprzedniej generacji, a także na pecety.

PES 2017

„PES”, czyli Pro Evolution Soccer, to druga najpopularniejsza seria gier piłkarskich na świecie. Co roku fani toczą walkę o to, który tytuł jest lepszy – „PES” czy „FIFA”. W tym było podobnie i trudno wskazać jednoznacznego zwycięzcę. Pierwsze części z cyklu były wydawane jeszcze na konsole NES i SNES, ale nazwa Pro Evolution Soccer pojawiła się dopiero w 1999 roku. Gracze cenią produkcję Konami przede wszystkim za realistyczne podejście do fizyki i zachowań zawodników. Gra została wydana na konsole nowej generacji. PES 2017 dostępny jest także na PS3, X360 i pecety, ale w mocno okrojonej wersji.

Football Manager 2017

Football Manager to z kolei najbardziej znana na świecie seria gier piłkarskich, w których kierujemy poczynaniami menadżera. Od nas zależą transfery wybranego klubu, wysokości kontraktów piłkarzy, ich trening czy też założenia taktyczne. Tytuł jest w pełni licencjonowany, dzięki czemu występują w nim prawdziwe kluby i prawdziwi zawodnicy. Tylko od naszego zmysłu taktycznego zależy, jak daleko zajdzie nasz klub i czy staniemy się piłkarską legendą. Produkcja potrafi wciągnąć na długie miesiące i najbardziej wytrwali gracze dochodzą do momentu, w którym nie ma już ani jednego znanego zawodnika, a jedynie ci, którzy zostali wygenerowani przez silnik Football Managera 2017. W grę można zagrać na pecetach.

Dino Dini’s Kick Off Revival

Dino Dini’s Kick Off Revival to nowa wersja legendarnego cyklu, który był wydawany w latach 80. i 90. XX wieku. Nowa odsłona została przygotowana przez oryginalnego twórcę. Tak samo, jak w klasycznych częściach, tutaj także mamy do czynienia z meczami piłki nożnej. Tytuł wyróżnia się jednak niesamowicie wysokim poziomem trudności, bowiem piłkarze nie utrzymują piłki automatycznie przy sobie. Od naszych ruchów zależy to, czy futbolówka zostanie przy nodze zawodnika. Gra dostępna jest tylko na PS4 i PSV.

Rocket League

Rocket League nie jest typową grą piłkarską, ale bardzo mocno nawiązuje do najpopularniejszego sportu świata. W grze nie kierujemy bowiem zawodnikami, a niewielkimi samochodami. Jednak cel jest ten sam – musimy strzelać więcej goli od przeciwnika, aby wygrywać mecze. Rocket League ma ogromne zadatki na e-sportowy hit. Już dzisiaj odbywają się rywalizacje o miano najlepszego gracza na świecie. Tytuł skupia się na rozgrywkach online. Możemy mierzyć się zarówno w pojedynkach 1 na 1, jak i meczach grupowych. Rocket League dostępna jest na komputery.

Wybierz jedną z powyższych pozycji i rozegraj niezapomniany mecz w wirtualnej rzeczywistości!

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro