Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Najciekawsze akcesoria do telewizorów – co wybrać?

Urządzenia elektroniczne już dawno przestały pełnić tylko swoją domyślną funkcję. Na przykład telefony nie służą już tylko do dzwonienia i wysyłania SMS-ów. Nie inaczej jest w przypadku telewizorów. Jeszcze kilka lat temu po prostu wyświetlały obraz z odtwarzaczy lub telewizji. Dzisiaj są pewnego rodzaju komputerami z systemami Smart TV. Dlatego też coraz częściej możemy do nich kupować akcesoria.

Julita Słonczewska
Julita Słonczewska  26-12-2015

Czas czytania: 4 min

Najciekawsze akcesoria do telewizorów – co wybrać?

Akcesoria do telewizorów to cały czas dość nowa sprawa. Niewiele osób wie o tym, że jednym czy dwoma urządzeniami może zwiększyć możliwości swoich telewizorów. Tymczasem na rynku pojawia się coraz więcej gadżetów. Ale które są naprawdę warte uwagi?

Moduły WiFi

Wiele nowoczesnych telewizorów wyposażonych jest we wbudowane moduły WiFi, dzięki którym mogą bezprzewodowo łączyć się z Internetem. Jednak w przypadku starszych modeli, nawet ze Smart TV, połączenie z siecią jest możliwe tylko przez kabel Ethernet. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że można do nich dokupić zewnętrzny moduł WiFi. Takie telewizory najczęściej są opisywane jako WiFi-Ready. W ten sposób możemy uniknąć problematycznego i często kosztowanego przeciągania przewodów z routera do telewizora. Ale zanim kupisz zewnętrzny moduł WiFi, musisz wiedzieć o jednej rzeczy – są one tworzone przez producentów z myślą o konkretnych modelach. Nie każdy adapter będzie działać z każdym telewizorem. Trzeba dokładnie sprawdzić, jakie akcesorium współpracuje z naszym urządzeniem. Ceny są zróżnicowane i zaczynają się od kilkudziesięciu, a kończą nawet na kilkuset złotych.

Kamera

Podobnie ma się sytuacja w przypadku kamery do telewizora. Wiele systemów Smart TV pozwala na zainstalowanie np. aplikacji Skype. Ale jak z niej korzystać bez kamery i mikrofonu? Co prawda nowoczesne telewizory, te z wyższej półki, mają już takie elementy na wyposażeniu, ale wciąż nie jest to standardem. Dlatego też producenci postanowili oferować dodatkowe kamery, które można podłączyć do telewizora i w ten sposób prowadzić wideorozmowy z rodziną i przyjaciółmi na dużym ekranie. W tym przypadku mamy do czynienia z dokładnie taką samą sytuacją jak w przypadku zewnętrznych modułów WiFi. Do konkretnego telewizora musimy dopasować kamerę stworzoną z myślą o danym modelu. Najłatwiej znaleźć kamery do urządzeń marki Samsung lub LG. Ceny zazwyczaj mieszczą się w zakresie od 150 do 500 zł.

Klawiatura Bluetooth

Systemy Smart TV w telewizorach sprawiły, że często musimy wpisywać konkretne zapytania lub nawet całe zdania. Nie jest to zbyt wygodne przy użyciu tradycyjnego pilota. Wybieranie każdej literki trwa zbyt długo i może doprowadzić do frustracji. Dlatego też coraz więcej producentów, szczególnie w droższych urządzeniach, dodaje do zestawów piloty Magic Remote, dzięki którym pisanie jest dużo łatwiejsze. Ale co z osobami, które nie mają takiego akcesorium? Rozwiązanie problemu jest niezwykle proste. Jeśli telewizor ma moduł Bluetooth, to można do niego dokupić bezprzewodową klawiaturę. Warto jednak wcześniej się upewnić, że takie akcesorium na pewno zadziała. Ceny zaczynają się od kilkudziesięciu złotych, co dla zagorzałych użytkowników Smart TV nie powinno być zbyt wygórowaną kwotą.

Okulary 3D

Od kilku lat producenci telewizorów starają się rozpropagować technologię 3D. Chociaż nie odniosła ona spektakularnego sukcesu, to jednak ma spore grono wielbicieli. Niestety, często w zestawie z telewizorami dostajemy tylko kilka par okularów. A co w sytuacji, gdy mamy większą rodzinę lub przychodzą do nas znajomi? Nie dla każdego wystarczy okularów. Na szczęście te można bez problemu dokupić, a ceny z roku na rok są coraz niższe. Tylko znowu – okulary trzeba dobrać do konkretnego modelu telewizora, inaczej nie będą działać. Najdroższe okulary 3D to koszt rzędu 150 zł.To tylko kilka propozycji. W sprzedaży jest jeszcze wiele innych akcesoriów do telewizorów. Najlepiej sprawdzić, na co konkretnie pozwala nasz model telewizora.

Czy ten artykuł był pomocny?

Artykuły z kategorii Elektronika


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro