Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Najbardziej oryginalne śniadaniówki dla naszego dziecka – przegląd

Mimo że trwa sezon wakacyjny, już dziś warto poświęcić chwilę i zacząć kompletować szkolną wyprawkę. Prócz sterty podręczników i masy różnorakich zeszytów, ołówków czy kredek bez wątpienia w nowym roku szkolnym przyda nam się solidna śniadaniówka... Bo dobrze odżywione ciało to lepiej pracujący umysł!

Najbardziej oryginalne śniadaniówki dla naszego dziecka – przegląd

Na rynku znajdziemy bardzo wiele śniadaniówek – od tych bardzo pojemnych, do tych nieco mniejszych... od oślepiających nas mnogością jaskrawych kolorów, po te zupełnie zwykłe, jednobarwne. Jak wybrać śniadaniówkę, która nie tylko sprawi, że włożone do niej drugie śniadanie pozostanie dłużej świeże i apetyczne, lecz również będzie cieszyła oko naszej pociechy? Poniżej prezentujemy ich krótki przegląd.

Kiedy liczy się funkcjonalność

Funkcjonalna śniadaniówka to taka, w której zmieścimy nie tylko klasyczną kanapkę, lecz również bakalie, batonik czy jabłko. Świetnie sprawdzą się tutaj wszelkie modele śniadaniówek z przegródkami. W tej kategorii bez wątpienia najtańsze, a zarazem najbardziej klasyczne będą śniadaniówki marki Branq – bardzo oszczędne w formie, z reguły jednobarwne, ozdobione „zaledwie” jednym skromnym szkicem. Jednak tutaj znaczenie ma to, co kryją w środku..., a mianowicie kilka uniwersalnych pojemników na kanapki, owoce, warzywa lub też gotowe potrawy. Na ich funkcjonalność wpływa również to, że bez problemu zmieścimy je w torbie, plecaku lub tornistrze.

Równie funkcjonalne, a jeszcze bardziej pomysłowe lunch boxy proponuje nam producent śniadaniówek Sistema. Te śniadaniówki, a właściwie kuferki na lunch, zachwycają wprost bogactwem różnorakich schowków i przegródek. Do najbogatszych wersji dołączone są nawet osobne pojemniki na jogurt, a każde z pudełek ma osobne zamknięcia poszczególnych przegródek, co pozwala jeszcze dłużej cieszyć się świeżością ulubionych przysmaków. Koszt takiej śniadaniówki waha się od około 15 do 35 złotych.

Kiedy znaczenie ma wielkość

Jeśli nasze dziecko przebywa całe dnie poza domem – np. prócz obowiązkowych zajęć w szkole uczęszcza również na te dodatkowe – bez wątpienia przyda mu się coś bardziej pojemnego niż klasyczna śniadaniówka (która zaprojektowana jest tak, żeby z łatwością zmieściła się w szkolnym plecaku). Wówczas najlepiej, aby sama śniadaniówka była od razu plecakiem... Lunch bagto jeden z ciekawszych modeli pojemnych śniadaniówek. Są one niezwykle pojemne, mają wiele przegródek, a nawet komorę termoizolacyjną, pozwalającą utrzymywać odpowiednią temperaturę posiłków. Ponadto lunch bag wyposażone zostały w kieszonkę na trzymanie drobnych rzeczy oraz miejsce na wpisanie danych dziecka. Torbę bez problemu można również przypiąć do większego plecaka.

Kiedy na pierwszym miejscu jest moda

Na pierwszym miejscu bez wątpienia plasuje się uwielbiana przez nastolatki Violetta. Na Allegro aż roi się od śniadaniówek z Violettą i jej filmowymi przyjaciółmi. Łączy je jedno – są jaskraworóżowe i absolutnie przesłodkie! Koszt śniadaniówki, o której marzy każda nastolatka, to około 15 złotych. Jeżeli zdecydujemy się na zestaw powiększony o bidon, to cena wzrośnie do około 20 złotych.

Kolejnym modowym hitem, zwłaszcza ostatnich miesięcy, są Minionki. Wszystkie śniadaniówki z Minionkami utrzymane są w żółto-niebieskiej kolorystyce oraz kreskówkowym stylu. Ich koszt to około 15 złotych.

Nieco mniejsze dzieci bez wątpienia ucieszy śniadaniówka ze świnką Peppą lub śniadaniówka z bohaterkami bajki Kraina lodu Anną i Elsą. Wszystkie różowe (jasnoróżowe, ciemnoróżowe, bardzo, bardzo różowe) fioletowo-różowe lub różowo-błękitne. Wszystkie jednakowo śliczne i słodkie jak bajkowe siostry. Ich koszt waha się od 15 do nawet 80 złotych.

Jest również coś dla fanów najpopularniejszej katalońskiej drużyny piłkarskiej – śniadaniówki z FC Barcelona. Wybór, jak i rozpiętość cenowa, jest dość spory – znajdziemy tu śniadaniówki niebieskie, czerwone, z logotypem lub napisem. Od 15 do około 30 złotych w wersji rozszerzonej o bidon.

Jaką śniadaniówkę wybrać?

To, jaką śniadaniówkę wybierzemy dla naszej pociechy, w dużej mierze zależy od tego, czy otrzymuje ona dodatkowe posiłki w przedszkolu/szkole, jak wielki jest jego/jej apetyt, czy oprócz zwykłej kanapki lubi czasem przegryźć batonika lub jabłko... No i przede wszystkim – czy jest fanem Anny, Elsy lub Violetty, czy raczej skłania się ku FC Barcelona! Niezależnie od tego, jaką śniadaniówkę wybierzemy, na koniec pozostaje już tylko życzyć smacznego!

Czy ten artykuł był pomocny?

oferty sponsorowane

Artykuły z kategorii Dziecko


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro