Myjki ciśnieniowe do 500 zł – przegląd

Myjka ciśnieniowa to narzędzie, które powinno stanowić element wyposażenia garażu każdego gospodarstwa domowego. Dlaczego? To sprzęt wielofunkcyjny, który sprawdzi się zarówno podczas sezonowych – wiosennych i jesiennych – porządków, jak i w trakcie mycia samochodu, mebli ogrodowych i innych narzędzi. Jakie modele zakupimy, mając do dyspozycji kwotę 500 zł?

Paulina Banaśkiewicz-Surma Paulina Banaśkiewicz-Surma / 26-09-2016 / aktualizacja: 06-04-2018

Jak prawidłowo wybrać myjkę ciśnieniową?

Przed dokonaniem zakupu myjki ciśnieniowej należy sprecyzować, do jakich celów będzie używana. Wówczas będziemy mieli możliwość dopasowania modelu (jego parametrów) do swoich potrzeb – rodzaju wykonywanej pracy, jej intensywności i częstotliwości. W związku z tym powinniśmy zwrócić uwagę na informację o wartości ciśnienia strumienia wody, mocy, maksymalnej temperaturze doprowadzanej wody i wydajności pompy. Warto pamiętać, że im wyższe ciśnienie, tym trudniejsze prace będziemy mogli wykonać z użyciem danego urządzenia. Oprócz tych cech należy sprawdzić, czy i jakie akcesoria zostały do niego dołączone. Dodatkowe sprzęty (np. szczotki) ułatwią bowiem czyszczenie różnych powierzchni.

Zalety myjek ciśnieniowych

Wśród plusów myjek ciśnieniowych wskazuje się:

  1. Zmniejszenie zużycia wody dzięki wysokiemu ciśnieniu strumienia i niedużemu przepływowi wody.
  2. Prostotę użytkowania.
  3. Zmniejszenie wysiłku włożonego w prace porządkowe.
  4. Wygodę użycia.
  5. Oszczędność środków do czyszczenia.

Myjki ciśnieniowe w cenie do 500 zł

W asortymencie serwisu aukcyjnego Allegro znajdziemy myjkę ciśnieniową marki Karcher z linii Premium w klasie K2 w cenie od 380 do 450 zł. Model ten charakteryzuje się kompaktowymi wymiarami i niewielką wagą, co ułatwia użytkowanie i przechowywanie. To narzędzie wysokociśnieniowe o maksymalnej mocy 1400 W jest poręczne i proste w obsłudze. W zestawie z myjką otrzymujemy wąż wysokociśnieniowy o długości 6 metrów, dyszę rotacyjną, pistolet wysokociśnieniowy i lancę. Producent rekomenduje stosować to urządzenie do czyszczenia powierzchni płaskich, takich jak balkony i tarasy, a także narzędzi ogrodowych. Dodatkową funkcją jest regulacja ciśnienia strumienia wody.

W przedziale cenowym do 500 zł na Allegro znajdziemy również myjkę ciśnieniową Lavor Force 145, która jest napędzana silnikiem elektrycznym o mocy 2100 W. To urządzenie też jest przeznaczone do mycia aut i prac przydomowych. Ciśnienie robocze narzędzia wynosi 145 barów, a temperatura wody maksymalnie może osiągnąć 40 stopni Celsjusza. Myjka posiada wąż ciśnieniowy zakończony pistoletem o długości 6 metrów i kabel o długości 5 metrów. Dzięki kołom przetransportowanie sprzętu jest bardzo proste. Dodatkowo ma on wąż z lancą i zbiornik na środki czyszczące. W komplecie znajdują się dysze (uniwersalna i turbo) i szczotki (do felg i rotacyjna). Koszt zakupu myjki ciśnieniowej Lavor Force 145 waha się od 440 do 490 zł.