Zdaniem eksperta

Musztardowy koc – DIY

Jesień rozgościła się na dobre! Długie wieczory z książką możemy umilić sobie ciepłym kocem – najlepiej takim uszytym samodzielnie. Wśród wszystkich pięknych kolorów w oko wpadł mi musztardowy. Dlaczego? Pięknie komponuje się ze skandynawskimi szarością, jak i wielobarwnością stylu boho.

Ewa Brzozowska Ewa Brzozowska / 15-11-2018

Co będzie potrzebne?

Do uszycia musztardowego kocyka potrzebnych będzie kilka rzeczy:

Krok 1. Z bawełny wycinamy dwa prostokąty o wymiarach 0,3 x 1,5 m oraz dwa prostokąty o wymiarach 0,3 x 1,3 m. Zaprasowujemy je, składając prawą stroną na zewnątrz, wzdłuż dłuższego brzegu.

koc

Krok 2. Do dłuższych brzegów musztardowej bawełny doszywamy dłuższe pasy. Układamy, tak jak na zdjęciu poniżej i spinamy szpilkami. Stębnujemy.

koc

Drugi brzeg szarych pasów zakładamy na szerokość 1 cm i zaprasowujemy. Układamy tak jak na zdjęciu poniżej i zszywamy. Powtarzamy dla drugiej strony.

koc

Krok 3. Doszywamy krótsze brzegi. Szare pasy składamy na chwilę lewą stroną do wewnątrz i zszywamy centymetr od brzegu. Co ważne – pilnujemy, by szew przebiegał idealnie prostopadle do dłuższego boku (linie te możemy narysować sobie kredą krawiecką).

koc

Przyszywamy do musztardowej bawełny, w taki sam sposób ja k poprzednio – staramy się, by szwy były idealnie równe.

Nasz koc jest już gotowy. Piękny kolor, prawda? Możesz uszyć go także w wersji dziecięcej – wystarczy zmniejszyć trochę wymiary.

koc

koc

koc

koc

Jeśli szukasz więcej stylowych tekstyliów, sprawdź gotowe produkty dostępne na Allegro.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro