Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Muszki owocówki i inne owady – jak się ich pozbyć z kuchni?

Pewnie zdziwi cię fakt, że w twoim domu lub mieszkaniu jest więcej mieszkańców, niż myślisz? Niestety, szczególnie w sezonie wiosenno-letnim wystarczy kilka godzin przy otwartym oknie, aby wprowadziła się cała armia nieproszonych gości. Resztki jedzenia, owoce i warzywa, a także niestaranne sprzątanie są zachętą dla muszek owocówek i innych owadów!

Alicja Kamińska
Alicja Kamińska 01-06-2017

Czas czytania: 4 min

FacebookTwitter

Muszki owocówki i inne owady – jak się ich pozbyć z kuchni?

Walka z owadami w domu wymaga konsekwencji i nienagannej czystości! Zacznij od generalnych porządków, zastosuj przedmioty, które działają odstraszająco, oraz pułapki i naucz się przydatnych nawyków, a problem zniknie i nie będzie się więcej pojawiać!

Sprzątanie – jak walczyć z muszkami w domu?

Muszki owocówki żywią się mikroorganizmami, które występują w psującej się żywności. Najbardziej przyciągają je nieświeże owoce, nadkrojone warzywa, otwarte soki, a także resztki jedzenia pozostawione na dłuższy czas. Jeśli chcesz zlikwidować siedliska ich występowania, koniecznie weź się za sprzątanie!

Dokładnie wyczyść szafki, blaty i podłogi w kuchni. To właśnie tam najchętniej rozprzestrzeniają się plagi owadów. Używaj silnych środków myjących. Pamiętaj o swoim bezpieczeństwie – rękawice i maska to nie przesada! Dokładnie umyj wszystkie naczynia – być może muszki zwabiła zapomniana szklanka po soku lub kieliszek po winie. Słoiki z przetworami przetrzyj z zewnątrz, usuwając słodkie resztki dżemów i konfitur. Dokładnie umyj szafkę i kosz na śmieci, który w niej stoi. To często miejsce składania jaj, z których wylęgną się kolejne osobniki!

Pułapki na muszki owocówki i inne owady w domu

Skoro miejsca żerowania zostały zlikwidowane, czas się zająć wyłapywaniem owadów, które już zadomowiły się w mieszkaniu. Jeśli występują w dużych ilościach, możesz spróbować wciągnąć je za pomocą odkurzacza, a worek wynieść na zewnątrz.

W sprzedaży znajdziesz wiele rodzajów pułapek na muszki owocówki i inne owady. Kosztują grosze, są bardzo skuteczne, a do tego nie wymagają twojego wysiłku i zaangażowania w „polowanie”. To zwykle niewielkie pojemniczki wypełnione substancją wabiącą. Osobnik, który wejdzie do środka, nie ma drogi ucieczki. Do wyboru są też lepy. Można je postawić w niewidocznym miejscu i co jakiś czas wymieniać na nowe.

Jak odstraszyć muszki owocówki i inne owady

Istnieją metody, które sprawiają, że muszki nie ocenią twojego domu jako przyjaznego miejsca bytowania. Warto wiedzieć, że nie przepadają one za mentolowym zapachem. Możesz to wykorzystać, inwestując w aromatyczne świece i olejki eteryczne do podgrzewania w kominkach. To również sposób na dekorację pomieszczenia. Jeśli w twojej kuchni brakuje roślin i zieleni, postaw na miętę. Jej listki świetnie wyglądają w podwieszanych doniczkach, a muszki jej nie znoszą. Dwie korzyści na raz!

Jak przechowywać żywność, aby nie wabić muszek?

Kluczem do rozwiązania problemu natrętnych owadów w domu jest zapobieganie. Prócz mentolowych świec zapachowych i mięty w doniczkach musisz pamiętać o nawyku niepozostawiania żywności na otwartej przestrzeni. Owoce i warzywa przechowuj tylko przez określony czas, a nieświeże okazy od razu wyrzucaj. Możesz też układać je pod przykryciem, aby muszki nie mogły się żywić. W sprzedaży znajdziesz specjalne moskitiery wykonane z drobnej siateczki. Pamiętaj o regularnym sprzątaniu. Zawsze myj naczynia i nie dopuszczaj do długiego zalegania resztek w zlewie. Raz na kilka dni czyść kosz i codziennie wyrzucaj śmieci.

Muszki owocówki i inne owady w domu to prawdziwe utrapienie! Nie dość, że są natrętne, to jeszcze zniechęcają do jedzenia. Jeśli widzisz je w swojej kuchni, od razu weź się za sprzątanie. Żyją tylko 10 dni, ale w tym czasie zdążą złożyć jaja i powiększyć populację o nowe osobniki!

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

oferty sponsorowane

Artykuły z kategorii Dom i Ogród


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro