„Moja złota rybka zombie. Albo rybka, albo akwarium” Mo O’Hara – recenzja

„Moja złota rybka zombie. Albo rybka, albo akwarium” Mo O’Hara – recenzja

Frankie, demoniczna rybka zombie, powraca po raz trzeci w pełnej przygód i niesamowitych zwrotów akcji książce o przygodach sympatycznego i pomysłowego Tymka. Co stanie się, gdy Frankie wyruszy na biwak?

Karolina Marciniak Karolina Marciniak / 11-04-2017

Tymek i Tytus to dwaj bracia. Tymek jest młodszy i spokojniejszy, starszy Tytus to prawdziwy urwis. Pewnego dnia Tytus postanowił zanurzyć domową złotą rybkę w toksycznej mazi. Eksperyment nie do końca się udał i rybka przestała oddychać. Młodszy z braci postarał się uratować zwierzątko. Na szczęście powiodło mu się – ale nie tylko! Rybka zupełnie odżyła, a raczej zaczęła się zachowywać, jakby nigdy nie umarła. Zwyczajna złota rybka Frankie stała się Złotą Rybką Zombie!

Rybka, która hipnotyzuje… na biwaku

Frankie, a raczej Zombie Frankie odkrył w sobie nowe umiejętności. Stał się rybką niezwykle inteligentną, ale również nauczył się… hipnotyzować. Od tamtej pory Tymek nie spuszcza Frankiego z oczu – w końcu co się może stać, jeśli zombie-rybka postanowi zemścić się na Tytusie? Albo zapragnie przejąć władzę?

„Albo rybka, albo akwarium” to już trzecia część przygód niezwykłej rybki i Tymka. Tym razem chłopiec wybiera się na biwak. Zabiera ze sobą najlepszego przyjaciela Raviego i oczywiście Frankie. Na biwaku czeka ich cała masa przygód! Okazuje się bowiem, że w pobliskim lesie dzieją się naprawdę dziwne rzeczy. Pojawiają się plotki o żółtych ślepiach i dziwnych odgłosach w nocy. Czyżby Bestia z Lasku Brokulskiego była prawdziwa? Może ona okazać się godnym przeciwnikiem dla Frankie.

Tajemnicza bestia z lasu, szalone pomysły Frankie – to nic w obliczu tego, co dzieje się z Tytusem. Starszy brat głównego bohatera stał się bowiem… miły. To nie może oznaczać niczego dobrego.

Wskakuj do akwarium śmiechu!

Mo O’Hara doskonale wie, co robi – pisarka zręcznie wykorzystuje swoją wyobraźnię i talent do tworzenia niezwykle zabawnych, wciągających opowieści. Zombie-rybka nie jest w żaden sposób przerażająca – jej złowieszcze plany są doskonałym źródłem śmiechu. Frankie to bohater, którego nie sposób nie lubić.

„Moja złota rybka zombie” to świetna seria dla najmłodszych czytelników, która przyciąga nieszablonowymi postaciami i ciekawą szatą graficzną. To także doskonała okazja do wspólnego czytania – przygody braci i rybki spodobają się zarówno młodszym, jak i nieco starszym czytelnikom. Trzecia część przygód Frankie czeka – nie ociągaj się zatem i zanurz się w przygodę!

Źródło okładki: www.wydawnictwoliterackie.pl

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro