„Moja złota rybka zombie 2. W górę płetwy” Mo O’Hara – recenzja

„Moja złota rybka zombie 2. W górę płetwy” Mo O’Hara – recenzja

Kolejne spotkanie z niezwykłą zombie-rybką o imieniu Frankie to duża dawka śmiechu. Mo O’Hara tworzy oryginalną, barwnie opisaną historię, która spodoba się zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Przygotujcie się na wycieczkę do Zatoki Węgorzy!

Karolina Marciniak Karolina Marciniak / 05-04-2016

Motyw zombie jest niezwykle popularny – zarówno w filmach, teledyskach, jak i książkach. Autorzy prześcigają się, kto wymyśli straszniejszą i oryginalniejszą historię o nieumarłych bohaterach. Są także twórcy, którzy podchodzą do tematu z przymrużeniem oka i opowiadają historie wykorzystujące absurdalny humor. Do tego grona z pewnością należy Mo O’Hara, która stworzyła postać zombie rybki. Co może robić nieumarła zombie-rybka?

Wyprawa po węgorze i szalone eksperymenty

Frankie to złota rybka, która została poddana niezwykłemu eksperymentowi. Tytus, nastoletni zwariowany naukowiec, zanurzył ją w zielonej mazi, a jego młodszy brat Tymek, aby uratować rybkę, poraził ją prądem. Frankie ożył, ale przeszedł pod wpływem eksperymentu totalną przeminę – stał się złośliwy i inteligentny, ale także nauczył się hipnotyzować. Został osobistym ochroniarzem młodszego z braci i nie opuszcza go na krok. Oznacza to, że wycieczka nad Zatokę Węgorzy będzie naprawdę szalona! Chłopcy nie mogą doczekać się nocowania w najprawdziwszej latarni morskiej i zanurzania nóg w jeziorze. Na miejscu okazuje się jednak, że muszą zmienić swoje początkowe plany. Gdy okazuje się, że w Zatoce grasuje Diabelski Węgorz, kierowany swoimi szalonymi ambicjami Tytus postanawia go złapać i wykorzystać. Aby jednak schwytać groźną rybę, będzie potrzebował pomocy Tymka i Frankiego. Złota rybka ma bowiem zostać przynętą. Co wyniknie z tego wariackiego pomysłu?

Frankie hipnotyzuje i doprowadza do śmiechu

„Moja złota rybka zombie. W górę płetwy” to drugi dom cyklu, który składa się z sześciu wyjątkowo zabawnych powieści. Mo O’Hara pisze w sposób lekki i przyjemny, dzięki czemu dzieci bez problemu mogą samodzielnie śledzić kolejne przygody hipnotyzującego Frankiego i dwóch braci. Mieszanka charakteru Tytusa i Tymka, a także złośliwy charakter ich złotej rybki doprowadzają do wielu prześmiesznych sytuacji, dzięki czemu przy tej książce nie sposób się nudzić. Powieść jest utrzymana w konwencji lekko absurdalnego humoru, dzięki czemu akcja jest nieprzewidywalna, a kolejne wydarzenia tylko rozbudzają ciekawość. Książka zwraca uwagę oryginalną, kolorową okładką i ilustracjami, które przyciągają najmłodszych czytelników. Ze złotą rybką zombie nie sposób się nudzić i można tylko się zastanawiać, co przyniesie kolejny tom.

Źródło okładki: www.wydawnictwoliterackie.pl
Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro