„Moja złota rybka zombie 1. Przybij płetwę na dzień dobry” Mo O’Hara – recenzja

„Moja złota rybka zombie 1. Przybij płetwę na dzień dobry” Mo O’Hara – recenzja

Co może się stać, gdy szalony chłopiec o skłonnościach do naukowych eksperymentów postanowi przetestować zestaw małego chemika na złotej rybce? Nikt, łącznie z nastoletnim naukowcem, nie przypuszczał, że rybka może zyskać nadprzyrodzone zdolności.

Karolina Marciniak Karolina Marciniak / 06-04-2016

„Moja złota rybka zombie” to pierwszy tom niezwykłej serii autorstwa Mo O’Hary. Opowieści o rodzeństwie i ich niezwykłej rybce sprawią, że historia doprowadzi dziecięcych czytelników do płaczu. Ale wyłącznie ze śmiechu! Bowiem opowieści o Tymku, Tytusie i rybce Frankie to niezwykła podróż, pełna ciekawości, eksperymentów, dowcipu, ale także niesamowitych zdarzeń i niespodziewanych zwrotów akcji.

Zielony eksperyment na rybce

Nastoletni Tytus w odczuciach swojego młodszego brata Tymka zawsze miał skłonności, aby zostać w przyszłości szalonym naukowcem. Te podejrzenia w pełni się sprawdziły, gdy Tytus dostał zestaw młodego chemika. Nikt nie przypuszczał, że nastolatek postanowi stworzyć toksyczną, zieloną substancję, w której zanurzy złotą rybkę. Gdy wydawało się, że oblepiająca maź pozbawiła rybkę życia, Tymek dzielnie przeprowadził szybką reanimację, wykorzystując do tego baterie. Chłopiec co prawda przywrócił Frankiego do życia, jednak nie do końca. Co poszło nie tak?

Co zrobi rybka-zombie?

Okazało się, że Frankie pod wpływem zielonej, chemicznej substancji przeszedł prawdziwą transformację. Złota rybka rozrosła się i zyskała niezwykłe zdolności. Frankie stał się nie tylko niezwykle inteligentny, ale także nauczył się hipnotyzować. Postanowił również zemścić się na swoim stwórcy. Tytus jednak dostrzegł w rybce potencjał i postanowił wykorzystać jej niezwykłe zdolności do własnych celów. Co może zrobić nastoletni geniusz o osobowości szalonego naukowca, który ma przebiegłą, hipnotyzującą rybkę zombie? Możliwości jest wiele – może spróbować przejąć kontrolę nad światem i zostać jego władcą. Może też spróbować zahipnotyzować swoją mamę.

Tymek, Tytus i Frankie, czyli przepychanki

„Moja złota rybka zombie” to doskonała rozrywka, pełna inteligentnego humoru i rozwijająca dziecięce patrzenie na świat. Z pewnością spodoba się tym czytelnikom, którzy mają starsze rodzeństwo i wiedzą, co oznacza troszczyć się o brata, ale także prowadzić z nim cichą wojnę. Tymek bowiem musi zdecydować, komu ma pomagać – swojemu rybiemu przyjacielowi czy może bratu, który często go dręczył. Z pomocą przyjdzie mu najlepszy przyjaciel Ravi, który również ma starszego brata. Książka Mo O’Hary to świetny początek serii, która rozbawia do łez, opowiadając o perypetiach rodzeństwa i ich niezwykłego zwierzątka.

Źródło okładki: www.wydawnictwoliterackie.pl
Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro