Modne czapki z daszkiem dla chłopca i dziewczynki

Modne czapki z daszkiem dla chłopca i dziewczynki

Wiosenna pogoda bywa zmienna i nieprzewidywalna, dlatego dobrze jest uzupełnić garderobę o kilka praktycznych dodatków. Dotyczy to także dzieci, które zimowe, grube czapki porzucają na rzecz modnych czapek z daszkiem. Są one praktyczne i przede wszystkim ciekawie uzupełniają dziecięcy strój. Uwielbiają je zwłaszcza chłopcy, ale dla dziewczynek także można znaleźć wiele interesujących modeli.

udostępnij

Anna BatorAnna Bator / 15-03-2017

Czapki z daszkiem dla maluszków

Dzieciom do 3. roku życia nie zaleca się nakładania okularów przeciwsłonecznych. Jednak ich oczy są zbyt delikatne w zestawieniu z wiosennym czy letnim słońcem. Z tego powodu rodzice niemowląt i małych dzieci chętnie sięgają po czapki z daszkiem. Są one nieco inne od tradycyjnych kaszkietówek. Przede wszystkim nie mają plastikowych elementów do regulacji obwodu. Czapeczkę dla niemowlaka kupuje się, kierując się obwodem główki w centymetrach. Jest to ważne, ponieważ każdy twardy element może odgniatać główkę, gdy dziecko zaśnie, np. w wózku. Inny jest też daszek. Przeważnie nie jest sztywny, bowiem uszyty jest z materiału, który tworzy „dziubek”. Czapeczki dla niemowląt i maluchów zwykle są wiązane pod szyją.

Czapki z uszami i zwierzakami

Bardzo popularne są czapki z daszkiem i uszkami. Przeważnie są to uszka przypominające te Myszki Miki, a więc czarne piłeczki. Popularne są także czapki z daszkiem ze zwierzakiem. Może to być panda, małpka, krokodyl. Czapki z daszkiem z nadrukiem zwierząt również mają odstające elementy, przeważnie uszy. Mogą to być też oczka, a nawet mordka zwierzaka, która „otwiera” się na daszku. Wśród tych modeli najpopularniejsze są czapeczki dla chłopców przedstawiające dinozaura lub krokodyla. Ich ceny wahają się od 49 do 69 zł.

Czapki z daszkiem dla dziewczynek

Dziewczynki coraz chętniej sięgają po czapki z daszkiem, bo coraz większa jest różnorodność modeli. Najmłodszym spodobają się różowe czapeczki z Hello Kitty, Świnką Peppą i Barbie. Dostaniemy je już od 29 zł. Na topie są błękitne czapeczki z Elsą – bohaterką Krainy Lodu. Dużą popularnością cieszą się czerwone i różowe czapeczki z Myszką Minnie. One również dostępne są z odstającymi uszkami lub kokardkami. Dla starszych dziewczynek polecane są modele w kolorze pastelowego różu. Popularne są zwłaszcza czapki takich marek, jak Nike czy Adidas. Ciekawie prezentują się jednokolorowe czapki z kokardką na czubku. Popularne są, zwłaszcza latem, chustki z daszkiem w kwieciste wzory. Kupimy je już od 29 zł.

Czapki z daszkiem dla chłopców

Wybór czapek dla chłopców jest naprawdę duży, dlatego warto śledzić sezonowe trendy, aby wiedzieć, co obecnie jest modne i popularne. Ten sezon ponownie należy do postaci z bajek. Królują oczywiście Minionki i Spiderman (cena od 39 zł). Zabawne żółte stworki z dużymi oczkami znajdziemy nad żółtymi daszkami i z tyłu czapki. Ciekawie prezentują się czapeczki z odstającymi oczkami lub okularami. Na wielbicieli superbohaterów również czekają modne czapki z daszkiem. Najchętniej wybierane są modele z podobizną Spidermana oraz te ze znakiem Batmana i Supermana. Nieco mniejszą popularnością cieszy się Iron Man czy Hulk. Dla najmłodszych chłopców dobrym wyborem będzie czapeczka z bohaterami Psiego Patrolu lub pojazdami z bajki Auta (cena od 19 zł).

Jeśli szukacie czapki z daszkiem bez nadruku postaci, strzałem w dziesiątkę będą czapeczki w stylu moro. Bardzo modny w tym sezonie jest dżins. Świetnie wygląda na czapeczkach i sprawdzi się zwłaszcza wiosną. Modne są również odcienie brązu i beżu. Ładnie prezentują się te z ozdobami z boku w postaci guziczków.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro