Modne aktówki pod choinkę

Modne aktówki pod choinkę

Czy zapanowała moda na aktówki? Czy może jest to wymóg obecnych czasów? Odpowiedź na oba pytania jest twierdząca. Tak – dzisiaj to nie tylko niezbędny element stylizacji biznesowej, ale też wielce użyteczna rzecz. Szukając pomysłów na prezent pod choinkę, warto wziąć pod uwagę właśnie aktówkę, która ułatwi codzienne funkcjonowanie zarówno paniom, jak i panom.

udostępnij

Kasia WoźniakKasia Woźniak / 18-12-2015

Niektóre zawody czy choćby spotkania biznesowe wymagają starannej autoprezentacji. Oczywiście dobrze skomponowany ubiór podkreśli profesjonalne wrażenie, jakie warto osiągać swoim wyglądem, ale to nie wszystko. Nic tak nie rozprasza rozmówców, jak poszukiwanie ważnych dokumentów lub bałagan w teczkach czy torebkach. Aktówka natomiast nadaje biznesowego charakteru każdej stylizacji, umożliwia zachowanie porządku w dokumentach, a to wszystko sprawia, że wzrasta zaufanie rozmówcy. I może to pora, żeby planując świąteczne prezenty podarować bliskiej osobie właśnie aktówkę, która zdecydowanie ułatwi życie każdego biznesmena, prawnika czy też urzędnika.

Aktówka w damskim wydaniu

Ten rodzaj torby biznesowej na dobre zagościł wśród najmodniejszych egzemplarzy w tym sezonie. Aktówka dodaje każdej stylizacji szyku i klasy. Oficjalny strój nie pozwala na trzymanie w ręku wiklinowego koszyka, który zmieściłby wszystkie potrzebne rzeczy. Z elegancką garsonką znakomicie współgra skórzana torba, o usztywnianych bokach, z mnóstwem przegródek i schowków oraz z gustowną rączką. Przydaje się także dodatkowy pasek na ramię, gdyż czasami – gdy w środku znajdzie się laptop i wiele dokumentów – staje się ona po prostu bardzo ciężka. Do spódnicy i marynarki najbardziej odpowiednim modelem aktówki będzie teczka, która pozwoli na wygodne umieszczenie w niej dokumentów i drobnych przedmiotów niezbędnych na spotkaniach.

Innym rodzajem torby biznesowej jest neseser, który sprawdzi się w sytuacji, gdy oprócz dokumentów trzeba też zabrać laptopa. Jeden i drugi rodzaj aktówki damskiej likwiduje kilka prozaicznych problemów. Kiedy na spotkaniu trzeba wyjąć ważne dokumenty, ma się pewność, że kontrahenci nie będą musieli oglądać kosmetyków, szczotek czy grzebieni do włosów, które zawsze znajdują się w damskiej torebce. Te drobiazgi powinny znajdować się w tradycyjnej torbie, którą z powodzeniem nosi się jednocześnie z aktówką. Biznesowa torba powinna być dobrana kolorystycznie do pozostałych dodatków do stroju, takich jak buty, rękawiczki czy paski.

Jeśli twoja mama, siostra czy córka jest kobietą biznesu, to aktówka będzie doskonałym prezentem dla niej. Nie tylko rozwiąże wiele problemów, ale także ukształtuje jej wizerunek jako aktywnej kobiety biznesu. Poczuje się ona znacznie pewniej i z łatwością stawi czoła zawodowym wyzwaniom.

Torba biznesowa dla panów

Mężczyźni, nosząc na co dzień garnitury, biorąc udział w niezliczonej liczbie spotkań biznesowych, również potrzebują prawdziwej aktówki. Łatwo sobie wyobrazić wrażenie, jakie można wywołać, gdy w czasie negocjacji kontraktu lub przedstawiania oferty wyjmuje się dokumenty z… plecaka. Torba biznesowa, w której z łatwością można utrzymać nienaganny porządek, dodaje mężczyźnie powagi i podkreśla jego profesjonalizm. Panowie mogą korzystać z toreb typu neseser lub teczek. W obu przypadkach aktówki mogą być wykonane z naturalnej lub ekologicznej skóry, z pięknymi, eleganckimi wykończeniami. Modele te bez problemu mieszczą w sobie laptopy, tablety i duże ilości dokumentów. Dzięki przegródkom, schowkom i kieszonkom znajdzie się miejsce na przybory do pisania, pieczątki i kalkulator.

Torba biznesowa, obojętnie jakiego typu, powinna być dobrana kolorystycznie do butów i paska do spodni, które najczęściej są w kolorze czarnym lub brązowym. Jeśli korzysta się z jednej aktówki, warto wybrać taką, która jest czarna i ma brązowe wykończenia lub odwrotnie – kolorem podstawowym jest brąz, a wykończenia są czarne. Taki egzemplarz jest bardzo uniwersalny i sprawdzi się w niemal każdej stylizacji.

Aktówka jest doskonałym prezentem pod choinkę. Każdy, kto zajmuje się biznesem – obojętnie czy tym małym, czy dużym – doceni zalety używania torby tego typu. Partnerzy i kontrahenci znacznie lepiej postrzegają osoby „zorganizowane”, przygotowane do rozmów, a w wykreowaniu takiego wizerunku pomaga profesjonalna torba biznesowa. W końcu… jak cię widzą… tak cię piszą.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro