Młody weterynarz – zabawki i akcesoria idealne do zabawy dla małego miłośnika zwierząt

Empatia i serdeczne uczucia, jakimi maluch obdarza domowych pupili, mogą być przejawem tego, że w przyszłości będzie wykonywał zawód związany ze zwierzętami. Póki co, niech do woli korzysta z beztroski dzieciństwa, odgrywając rolę małego weterynarza.

Magdalena Szymkuć Magdalena Szymkuć / 27-08-2015

Klinika dla pluszaków – całe bogactwo akcesoriów z doktor Dosią

Niezwykle popularna bajka sprawiła, że coraz więcej dzieci sięga nie tylko po akcesoria z podobizną doktor Dosi, ale też po zabawki nawiązujące do pracy weterynarza. Główną bohaterkę Kliniki pluszaków znajdziesz zresztą na akcesoriach, które z pewnością zachwycą małego weterynarza. Doktor Dosię można zobaczyć na mikrofonie, słuchawkach, kolorowankach i zestawach kreatywnych, opakowaniach z bańkami mydlanymi, puzzlach, grach planszowych czy aparatach cyfrowych dla najmłodszych. Jej roześmianą buzię z łatwością dostrzeżesz też na zabawkach, z pomocą których maluch będzie mógł odgrywać rolę weterynarza. Poszukaj torby weterynarza, lalki czy domku z wizerunkiem tej sympatycznej pani doktor, która pomaga pluszakom, ciesząc małych telemaniaków.

Lalki w roli weterynarza

Producenci lalek, nawet tak znanych jak Barbie, zapewnili mnóstwo radosnej zabawy dziewczynkom uwielbiającym zwierzęta. Lalka ubrana w strój weterynarza i akcesoria znane z gabinetu weterynaryjnego pozwolą na długą zabawę w troskliwego lekarza zwierząt. W jednym z zestawów firmy Mattel znajdują się też figurki psa i kota, aparat rentgenowski, waga do ważenia pupili, stolik do badania, stetoskop i opakowania lekarstw.

Figurki zwierzątek z akcesoriami

Jeśli szukasz niewielkiego i niedrogiego prezentu dla swojej pociechy, a zależy ci na tym, żeby zabawka sprawiła małemu miłośnikowi zwierząt jak najwięcej frajdy, wybierz figurki zwierząt z odpowiednimi akcesoriami. W trakcie zabawy w weterynarza doskonale sprawdzą się zwierzątka w transporterkach, wyposażone dodatkowe akcesoria, jak np. stetoskop, strzykawka czy puszka karmy. Koszt zakupu takiego zestawu zaczyna się od ok. 15 zł. Cena większości kompletów figurek zwierząt z akcesoriami znanymi z gabinetu weterynaryjnego najczęściej nie przekracza 20 zł.

Klocki i puzzle

To doskonała zabawka zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek. Rodzeństwo może wspólnie bawić się plastikowym domkiem weterynarzapolskiej firmy Wader albo kompletami Playmobil, z kolei dziewczynki chętnie sięgną po zestaw ze swojej ulubionej seriiLEGO Friends. Brat bawiący się domkiem weterynarza i dziewczynka, która samochodem z klocków Lego przywozi do niego nowego pacjenta, to wspaniały przykład wspólnej zabawy, który niezwykle cieszy rodziców rozbrykanych pociech. Do spędzenia czasu w rodzinnym gronie zachęcają też puzzle z obrazkiem przedstawiającym lecznicę weterynaryjną – kiedy zbliża się chłodniejsza pora roku, okażą się doskonałym gadżetem nie tylko dla dzieci, ale także dla ich rodziców.

Kostiumy i zestawy dla małego weterynarza

Podczas balu karnawałowego w przedszkolu i w trakcie zabawy w weterynarza, który diagnozuje złamanie łapki u pluszowego kotka, nieodzowna jest torba lekarza weterynarii (której funkcję może spełnić zestaw lekarski) iwłaściwy strój. Kitel, stetoskop, mikroskop, plastry i termometr pozwolą malcowi w pełni wczuć się w rolę doktora, który pomaga zwierzętom.

Zabawki interaktywne

A może podarujesz maluchowi interaktywne zwierzątko? Na Allegro znajdziesz bogatą ofertę takich zabawek – jeśli dziecko ma już interaktywnego psa albo kota, możesz wybrać chomika, motyla, ptaszka i wiele innych. Ceny takich zabawek zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych, najtańsze z nich mają jednak zaledwie kilka funkcji. Droższe zabawki, poza poruszaniem i wydawaniem najprostszych dźwięków (np. szczekaniem), mogą też m.in. powtarzać słowa, śpiewać piosenki, rapować, tańczyć, reagować na komendy, machać uszami, mrugać oczami, a nawet poruszać łebkiem.

Własne zwierzątko z wizytą u prawdziwego weterynarza

Warto pokazać dziecku pracę prawdziwego weterynarza – dla pociechy będzie to prawdziwa przygoda! Zaproś smyka do zaprzyjaźnionego doktora, zabierzecie ze sobą też domowego ulubieńca. Co ważne, lepiej nie proś pociechy o towarzystwo, kiedy psu czy królikowi rzeczywiście coś dolega. Wybierzcie się do lecznicy na proste badanie stanu zdrowia – weterynarz może osłuchać pupila, zajrzeć mu do pyszczka czy obejrzeć oczy i nos.

Wielu małych miłośników zwierząt marzy o tym, żeby zostać weterynarzami. Choć kolejne lata często weryfikują takie plany, warto wspierać zainteresowania malca i zapewnić mu rozwijającą zabawę, która daje wiele frajdy. Pomysłów na upominek dla małego weterynarza jest całe mnóstwo!

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro